Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Nový agent ve vládě. Ale jak ho tam dostat

Jan Mládek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Mládek. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Premiér odvolal ministra průmyslu Jana Mládka. Musel. Až do voleb mohl ministr sloužit jako fackovací panák pro kohokoli, komu se nelíbí například mobilní tarify.

Přece jen, tomu, že pan Mládek na ministerstvu zastupuje zájmy občanů, nevěřili už ani v Lidovém domě. Premiér Sobotka potřebuje na ministerstvu někoho spolehlivého, někoho, jehož výroky nebudou urážet občany a na jehož loajalitu se může spolehnout.

Mluví se o Tomáši Prouzovi.

Proč ne, do voleb se toho moc zkazit nedá a zapůsobit na občany přívětivěji než Jan Mládek zvládne i rozjívenější foxteriér.

Jenže než bude mít na úřadě spolehlivého agenta, musí premiér zvládnout výměnu. Odcházející ministr již dal hlasitě najevo, že je uražen. De facto nabídl, že je připraven „zlobit“.

A jestliže Miloš Zeman získá příležitost potrápit Bohuslava Sobotku, s chutí se jí chopí a odvolání ministra mu osladí.

Výměna resortního agenta a úklid mediálních škod po panu Mládkovi tak mohou být ještě delší a nákladnější, než si premiér v pondělí představoval.

A že spotřebitel dostane nakonec jen ohlodanou kost v podobě o trochu lepších tarifů, je též zřejmé. Kdyby ČSSD a Bohuslavu Sobotkovi záleželo na tom, co si myslí občané, a měli zájem například rozhýbat telekomunikace, pak by premiér Mládka odvolal nejpozději v říjnu, když jej odmítli i voliči.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.