Diskuse k článku: ZVĚŘINA: Pavilony opic. Učitelé sami bez pomoci autoritu nezískají

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 7.1. 2019 21:02
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
I. Procházková 7.1.2019 21:02

Pěkně jsme to viděli i ve filmu "Bastardi".

K. Stržanovský 7.1.2019 12:40

Posledním ministrem školství, u kterého měli učitelé pocit, že za nimi stojí, byl zelený ministr Liška. Od té doby je nejlepším řešením školství opustit. V soukromé sféře si učitel vydělá přibližně dvojnásobek toho, co ve škole.

J. Šrámek 7.1.2019 9:53

Problém byl již popsán filmem ,,Obecná škola".Hlavně větou ,,Tělesné tresty nejsou dovoleny.Ve výjimečném případě lze učivo a kázeň zdůraznit".Navíc v době elektroniky by učitelé měli mít telefony s moderními aplikacemi a o chování takových darebáků prostě ihned informovat jeho rodiče.Třeba krátkým šotem jeho chování,zkoušení a podobně.Nemyslím,že by nějaký rodič takového žáka zůstal netečný.

J. Miksik 7.1.2019 8:46

Uz jenom to, ze nekdo napise "spolecnost musi vyzadovat po rodicich spolupraci pri vychove jejich deti" ukazuje kam az jsme se dostali.

P. Dostál 7.1.2019 8:26

Jistě máte pravdu, existují rodiče, kteří pohrdají učiteli, protože vydělávají víc a témuž učí své děti. Ovšem takoví pohrdají nejenom učiteli a moc s tím nadělat nejde. Nicméně takových rodičů (a dětí) je jen zlomek (nevylučují ovšem, že Praha je jich plná :-)) a určitě nejsou příčinou dnešního stavu škol. Stejně jako příčinou není inkluze - přes všechny kecy školy často žádnou inkluzi nezavedli, případně jen na papíře, IVP jako nedílná část kurikulárních dokumentů inkludovaných žáků je mnohdy jen cár papíru a ministerstvo školství řeší ve skutečnosti jediný problém inkluze - že platit asistenty je drahé.