31. prosince 2015 12:16 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Pozitivní negace. Paní Krnáčovou by mohla zachránit zoo a botanická

Pražskou primátorkou byla dnes zvolena Adriana Krnáčová z hnutí ANO. Hlas jí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražskou primátorkou byla dnes zvolena Adriana Krnáčová z hnutí ANO. Hlas jí... | foto:  Michal Šula, MAFRA

Ve středu pražská primátorka Adriana Krnáčová oznámila, že pražská zoologická a botanická zahrada se slučovat nebudou. Je to dobré rozhodnutí, které zaslouží pochvalu.

Z hlediska návštěvníků je totiž již dnes možné kupovat si zvýhodněné vstupné do obou zahrad a návštěvu tak kombinovat. Nové vedení znamená zákonitě i „novou koncepci“, která je v lepším případě hlavně znejištěním starých, a tedy zpravidla zkušených a kompetentních pracovníků, v horším pak příležitost pro různé podvodníky a „experty“. Za to, že návštěvníky o novinky tohoto druhu paní primátorka ochudila, srdečně a zcela nezáludně děkujeme.

Fakt, že zprávu vypustil magistrát do světa těsně před koncem roku, nás ale svádí k úvaze, zda se nejedná o záměr, případně o zcela novou komunikační strategii. Napříště by primátorka s nejistou perspektivou mohla komunikovat výhradně tímto stylem. Místo toho, aby se zavazovala k tomu, co bude, nám může úlevně sdělovat, co nebude. Lze kvalifikovaně odhadnout, že kdyby si vybrala nějakou sadu opravdu pitomých nápadů z metropole (a že jich je!) a v pravý čas vyhlašovala, že dokud bude vládnout, realitou se nikdy nestanou, bude Praha paní Krnáčové ležet u nohou. Ostatně bývalému ministru zahraničí SSSR Andreji Gromykovi se pro jeho schopnost odmítat dostalo nejen přezdívky Mr. Nět, ale i planetárního věhlasu.

Slibně vypadající koncept vykazuje jednu slabinu. Byl-li by aplikován důsledně a dlouhodobě, bylo by na něm možné demonstrovat politické poselství ANO. Tedy relativně dlouhý výčet toho, čemu tito politici chvályhodně zabránili, a minimalistický seznam výsledků pozitivních.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!