Pátek 14. května 2021svátek má Bonifác 14 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

ZVĚŘINA: Hlasování o Ondráčkovi? Oportunismus Babišova ANO dělá z jeho poslanců hlupáky

Ondráček sem, Ondráček tam, řekne si cynik, když sleduje tahanice kolem zvolení bývalého komunistického policajta Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Zvenku to může vypadal legračně, jako by Andrej Babiš nevěděl, co chce, zda věrné služby KSČM, nebo raději popularitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 6.3.2018 18:20

Zajímalo by mne, jak víte, jak hlasovali poslanci za ANO 2011. Podle mne to neví nikdo, protože volby jsou tajné. Vaše vývody a vývody Vám podobných jsou pouhými spekulacemi, na nichž se nedá nic kloudného stavět. Politické strany ve sněmovně s výjimkou snad Pirátů kolem sebe kopou jako ta chcípající kobyla. Všechny. A hlavně, místo toho, aby se věnovaly tomu, proč vlastně byly do sněmovny zvoleny, což je projednávání a schvalování zákonů (moc zákonodárná) věnují se převážně "volné soutěži". A potom to má k něčemu vypadat.

V. Student 6.3.2018 12:52

Taky se mi zdá, že současná politika je čím dál větší blázinec...

P. Čech 6.3.2018 12:55

To není blázinec, to je záměrně provozovaná, odporná , zahnojená stoka. To je typický politický systém, vycházející z volné soutěže politických stran v jejich boji mezi nimi o moc nad občany státu.

Č. Ludvík 6.3.2018 12:17

ANO je horší než předrevoluční komunistická strana. Je to strana založená na kultu osobnosti jejího majitele, a všichni jsou jen jeho poslušné loutky, bez vlastní vůle. Žádný vnitřní souboj názorů, žádný demokratický souboj osobností o vedoucí pozice. Jen oddanost šéfovi, jako ve firmě. O to smutnější vše je, že tím šéfem je bezcharakterní šmejd bez morálky, šmejd schopný udělat cokoliv, kdykoliv a s kýmkoliv, jen když z toho něco bude mít. A tak klidně ze dne na den otočí názory o 180 st., žádný problém.

P. Čech 6.3.2018 13:03

Koukám, že Vám jedozajista bližší vnitřní souboj názorů např. v ČSSD, který vede tuto stranu dosti rychle ven ze sněmovny. Vstupuje-li někdo do jakéhokoliv politického uskupení (politická strana, občanské hnutí), je si dobře vědom ideologie, kterou toto uskupení vyznává a musí se s totuto ideologií ztotožnit. Jinak tam jako člen nemá co dělat. Politické subjekty jsou přece vytvářeny kvůli tomu, aby se v nich mohli sdružovat občané stejného názoru na věci obecné. Tedy, mělo by tomu tak být. Že tomu tak není u nás je věc jiná. U nás vstupují do politických uskupení lidé toužící po osobní moci a zejména po bezpracných příjmech. Do všech takových uskupení, bez výjimky. A to je špatně.

I. Vermis 6.3.2018 13:18

Když už "kult osobnosti", tak to byl převším Klaus - a pro leckoho dosud je. Vždyť i kdyby prohlásil, že se ve všem mýlil, vždy se najde dost jeho fandů, kteří budou radostně hýkat: "A zase má Klaus pravdu!" - protože pro ně bude důležitější, že vůbec něco řekl, než "co vlastně řekl"!

R. Stary 6.3.2018 11:00

Pokud si pamatuji, za totality nekteri komunisticti pohlavari navrhovali pripojit Ceskoslovensko k SSSR. Toho se lekli i skalni komuniste. O tom mam zminku v mem pocitaci. Ale co bolo, to bolo, rekl by Teracky z Cernych Baronu. Zajimalo by mne ale, co vsechno by byl tento cesky parlament ochoten schvalit? A to dnes nebo "zitra". Doporucoval bych, nedelat si iluze. Nas parlament postrada moralni integritu.

J. Šrámek 6.3.2018 9:17

Podle počtů vyučovaných na základce stačí jen spočítat hlasující poslance.Bylo jich 120.Kde se flákalo těch zbývajících 80???I polovina z nich by stačila aby byla zvolena protikandidátka!Co měli tito tak důležitého na práci,že neměli čas být na hlasování?TAK BY SE MĚL PTÁT RENOMOVANÝ NOVINÁŘ!A ne zde žvatlat nesmysly.

M. Michal 6.3.2018 12:07

Tak to nějak špatně počítáte.Kdyby bylo přítomno 120, tak mu na zvolení stačí daleko méně než nějakých 79.

F. Navrátil 6.3.2018 8:57

Podle neúčasti poslanců Kalouskovy trojkolky při hlasování se mi jeví situace jako připravená. Vývoj by měl probíhat takto: Nechá se zvolit Ondráček. Babiš ho podpoří, protože nechce ztratit podporu komunistů při schvalování menšinové vlády. Zorganizují se kravály na náměstí. ANO se rozpadne na dvě části. Vládu budou sestavovat politici, kteří neuspěli u voleb.

D. Inzenyr 6.3.2018 12:27

Jste blizko.

Š. Mayerberger 6.3.2018 8:31

Pan Zvěřina zapomněl zdůraznit, že v podstatě o Ondráčka nejde, ale je to příprava opozice a neziskovek na útok proti Babišovi a Zemanovi. Pražský Majdan není daleko.

P. Dvořák 6.3.2018 9:08

Přestaňte strašit, říkáte jen konspirační nesmysly.

P. Pruner 6.3.2018 7:42

Pan Babiš logicky nechce mít nic společného se špatnou a tvrdohlavou marketingovou značkou jménem Ondráček.

Položme si i otázku, zda ve skrytu své politické duše neuvažuje o předčasných volbách a proto klidně občas naštve své zatím jediné potenciální spojence - KSČM, SPD, ČSSD.

M. Valenta 6.3.2018 8:29

On Babiš tohle nevěděl před pár dny? Na Sputniku byste se s vašimi nesmyslnými konstrukcemi jistě uplatnil lépe.

P. Pruner 6.3.2018 9:02

Pan Ondráček to vyhrotil svou neochotou se politicky distancovat od předlistopadových poměrů.

Co má Váš Sputnik společného s Ondráčem ? V Rusku vládnou antikomunisté už hezkou řádku let.

M. Valenta 6.3.2018 9:56

Ale hezky po komunisticku.


Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...