Pátek 14. května 2021svátek má Bonifác 14 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

ZVĚŘINA: Hlasování o Ondráčkovi? Oportunismus Babišova ANO dělá z jeho poslanců hlupáky

Ondráček sem, Ondráček tam, řekne si cynik, když sleduje tahanice kolem zvolení bývalého komunistického policajta Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Zvenku to může vypadal legračně, jako by Andrej Babiš nevěděl, co chce, zda věrné služby KSČM, nebo raději popularitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pavlik 7.3.2018 2:31

Byl zvolen nehlasy.

A. Fafejta 6.3.2018 21:07

Nikoli vyssi mira svobody, ale zcela nesrovnatelne vetsi svoboda. Zadny stranicky system (tridni boj) pro studium, praci, cestovani.., ktery vedl k blbcum (delnikum) ve vedoucich pozicich a k tolika nestastnym zivotum. Opravdu nesrovnatelne. O pohadkove zivotni urovni nemluve. Blaznivy blahobyt.

A. Fafejta 6.3.2018 21:00

Pane Cechu, sam Vas guru Babis rekl, ze 33 poslancu ANO hlasovalo pro Ondracka. Co Vy na to? Ja mu to samozrejme neverim, mohlo jich byt klidne 50 i vic, z tech 63 pritomnych.

F. Navrátil 6.3.2018 19:16

Nejde přece o Ondráčka. Jde o Babiše! Kravály budou pokračovat dokud strany poražené ve volbách nedosáhnou vlády jinými prostředky.

A. Reček 6.3.2018 18:39

Je to přesně tak. Babiš ve straně kterou sám založil ve svůj prospěch, je velitelem a nikdo jemu nebude tam kecat do rozhodnutí. Jestli v pátek dal pokyn, aby podpora Ondráčkovi sněžila, tak teď se vítr přízně otočil a muselo svítit slunko a podpora se rozplynula!! Ale toto je u nich v ANO běžné. Vše záleží co zrovna teď řekne šéf a majitel hnutí ANO. Nějací komouši ať si poskakují jak chtějí.

T. Kohout 6.3.2018 18:30

jo, zvěřinové hody. je to blbé, ale neudržel jsem se, sorry.

T. Kohout 6.3.2018 18:28

K čemu by poslanci ANO měli myslet? To vůbec nepotřebují. Každou čtvrthodinu dostanou šifron od šéfa či podšéfa a podle toho budou jednat. K tomu věru mozek nepotřebují. Hlavně když nekecají. A co bylo to druhé?? (jo, makají). Je to taková smutná legrace, fraška.

P. Čech 6.3.2018 18:24

Ano, bylo to hnusné, odporné a odsouzeníhodné. Dnes ovšem, pokud pomineme vyšší mítu svobody, je to téměř stejné. Naprostá absence jakýchkoliv demokratických principů. Každý si dělá, co chce, tedy vlastně anarchie.

P. Čech 6.3.2018 18:20

Zajímalo by mne, jak víte, jak hlasovali poslanci za ANO 2011. Podle mne to neví nikdo, protože volby jsou tajné. Vaše vývody a vývody Vám podobných jsou pouhými spekulacemi, na nichž se nedá nic kloudného stavět. Politické strany ve sněmovně s výjimkou snad Pirátů kolem sebe kopou jako ta chcípající kobyla. Všechny. A hlavně, místo toho, aby se věnovaly tomu, proč vlastně byly do sněmovny zvoleny, což je projednávání a schvalování zákonů (moc zákonodárná) věnují se převážně "volné soutěži". A potom to má k něčemu vypadat.

P. Čech 6.3.2018 18:14

Nikoho a nic nesoudím a ani to nemám v úmyslu. Nemohu ovšem mlčet, pokud poslanci politických stran kecají a obviňují někoho z něčeho, na co nemají žádné důkazy. Volby byly tajné a nikdo neví, jak kdo hlasoval. Poslanci politických stran pokrytecky zamlčují, že obsazení předsedy komise pro kontrolu GIBS bylo nabídnuto jim všem. Pokud o tento post projevili nezájem, potom bohužel zbyli jen komunisté. Ti zase neuváženě navrhli Ondráčka, ikdyž museli vědět, jakou bouři to vyvolá. Je to všechno ke zvracení a nazývá se to "volná soutěž politických stran". Na chod státu to ovšem nená valného významu.

M. Henrik 6.3.2018 17:01

Spousta lidí to vidí z jiného úhlu.

M. Henrik 6.3.2018 17:00

Pane Zvěřino, koho byste volil z navržených kandidátů?

M. Bilkova 6.3.2018 15:11

Pane Křivane,proč volby? Aby soudruzi mohli říct,že jsme si je zvolili sami.Tak jsme hloupí,že jsme jak Zemana, tak Babiše zvolili. Teď si budou dělat, co chtějí.Mají argument- lid nás zvolil.

M. Bilkova 6.3.2018 15:06

Ano,bylo to hnusné! Bezmoc,strach a nesvoboda.Neustálé shánění věcí běžného života- nitě, toal.papír,pomeranče atd.

J. Škodák 6.3.2018 14:47

A k tomu se bude podávat rafinovaná omáčka, do které dodají ingredience Babišovi poradci. ANO však dělá hlupáky ze všech, kteří mu na to skočí. Podle posledního průzkumu jdou ty koblihy stále na odběr. Jenom nechápu ty lidi, kteří se těma koblihama pořád cpou.

A. Fafejta 6.3.2018 14:37

"Za činnost BIS odpovídá Vláda České republiky, která zároveň koordinuje její činnost. Oprávnění ukládat úkoly BIS v mezích její působnosti náleží i prezidentu republiky s vědomím vlády. Ředitel BIS je jmenován a případně odvolán Vládou ČR. BIS nespadá pod žádné ministerstvo, je samostatným státním úřadem." - Wikipedie

J. Dresler 6.3.2018 14:36

Hezky to píšete. Podepisuji.

J. Dresler 6.3.2018 14:35

Zvěřino, Zvěřino - Bureš si vás dá k obědu.

J. Fohl 6.3.2018 14:28

Fascinuje mě, že v případě pana Ondráčka se diskutuje stále dokola o jeho aktivitách před rokem 1989, naprosto tabu jsou přitom jeho vysoce podezřelé kontakty s Rusy, Donbaskými soudruhy a jinými podezřelými rudými figurami z oblasti na východ od naší republiky! BIS má jistě o něm dostatek materiálu v tomto směru, stačí jen s nimi vyrukovat! A pak by se dala vést zcela jistě úplně jiná diskuze o panu Ondráčkovi!

A. Fafejta 6.3.2018 14:26

Pamatuju si to dusno, tu bezmoc proti prospecharskym smejdum a rudohujerum, svazakum. Bylo to hnusne.

D. Stirský 6.3.2018 14:23

Jsem alergický na "retro." Viděl jsem "retro vajíčkový salát, paštiku." Přitom by retro-výrobky měly vypadat tak, že na dotaz "Nemáte náhodou?", by byla odpověď: "už nemáme", "ještě nedovezli", "ptejte se za týden." Pohybujeme se ve dvou extrémech: Někteří dobu 70. - 80. let démonizují a tvrdí, že to byla totalita. Já tvrdím, že šlo o režim autoritářský. Určitě jsme se nemuseli obávat každého zazvonění, jako za heydrichiády a špagáty se za "Husák je v--l" nedávaly. Také jsem byl mlád a to bylo fajn. Leč zároveň to byl režim ne zločinný a zavrženíhodný (platí pro léta 50.), ale hlavně byl hnusný, odporný, lstivý, otevřený křivákům, nedovzdělancům a prospěchářům. A Ondráčkům. Já bych výraz "retro" zakázal, šlo-li by to! Tím, jako bychom říkali: "Vždyť ono to až tak strašné nebylo. A mladý měli ty byty. I cestovat šlo. Já třeba byl na Rujáně vod ROH a jak to bylo pěkný! A vůbec, vono dneska..." Ne a ne! A stokrát ne! Bylo to hnusné!

A. Fafejta 6.3.2018 14:07

Babis necha sve poslance trikrat hlasovat pro Ondracka, aby z nich pak udelal blbce a rekl, ze je pro jeho odvolani. To se stalo. Opozice dvakrat hlasovani ustala, hlasovala PROTI a potreti ne. Opozice celou dobu rikala Ondracka ne, na jejim postoji se nic nezmenilo.

A. Fafejta 6.3.2018 14:03

Vase spekulace je brilantni zaslepenost, prominte, ale to uz je opravdu neuveritelne, jake advokaty ten Babis ma. ANO trikrat po sobe volilo pro Ondracka a potreti se to povedlo a Vy tady hledate vinu u jinych. Vazne?! Kam se ztratila Vase ekementarni schopnost soudnosti??

A. Fafejta 6.3.2018 14:00

Zapominate k 63 poslancum ANO pripocitat 19 SPD a 11 KSCM, tedy pocitat s celym Babisovym blokem. Volba probihala POTRETI a pokazde Babisuv blok hlasoval pro Ondracka. Vazne stale chcete do kola opakovat ten nesmysl, ze vinen je ten, kdo na miste cinu nebyl a ne ten, kdo tam byl a hlasoval pro Ondracka? Jste vazne tak zaslepeny a neschopny alespon spetky soudnosti???

A. Fafejta 6.3.2018 13:55

Kde se bere tenhle logicky argument, ze vinen je ten, kdo pri hlasovani nebyl a ne ten kdo hlasoval pro Ondracka? Byl ondracek zvolen hlasy ANO? Nebo byl zvolen nehlasy?

I. Vermis 6.3.2018 13:18

Když už "kult osobnosti", tak to byl převším Klaus - a pro leckoho dosud je. Vždyť i kdyby prohlásil, že se ve všem mýlil, vždy se najde dost jeho fandů, kteří budou radostně hýkat: "A zase má Klaus pravdu!" - protože pro ně bude důležitější, že vůbec něco řekl, než "co vlastně řekl"!

I. Vermis 6.3.2018 13:14

Zvěřina je poslancem za ANO? Není? Tak odkud má informaci, že poslacům ANO nikdo nic nevysvětlil? Příznivci legend o "iluminátech" nám mohou vysvětlit, že Ondráčka ve skutečnosti zvolili poslanci za ODS a TOPku, aby mohli vyvolat tažení proti Babišovi!

P. Čech 6.3.2018 13:09

"

"z 45 poslanců, kteří se hlasování nezúčastnili, bylo 15 z hnutí ANO - Ze 78 poslanců jich šlo volit 63. Druhý největší úbytek měli sociální demokraté. Těch je ve Sněmovně 15, ale hlasovalo jich pouhých šest, devět lidí nikoli. Absentovalo i 5 Pirátů, 4 komunisté, 3 občanští demokraté, 3 zástupci SPD a 3 poslanci z TOP 09, 2 lidovci a jeden člověk z hnutí STAN.

Čísla na žádost iDnes.cz zveřejnil předseda volební komise."

Z toho jednoznačně vyplývá např. toto: Kdyby chybějící poslanci ANO 2011 byli přítomni a hlasovali všichni pro Ondráčka a ostatní chybějící poslanci všichni proti Ondráčkovi, Tento by zvolen nebyl. Stačí jen trochu počítat. Kdo je tedy na vině? Poslanci ANO 2011? Nikoliv. Chybějící poslanci obecně! Zejména poslanci těch stran a hnutí, kteří dnes nejvíce křičí.

Ś. Svobodová 6.3.2018 13:04

Hlupáky se sebe udělal hlavně Demokratický blok. 9 poslanců ze 48 volbu fízla (jak řekl jejich capo di tutti Kalousek) nepovažovalo za tolik důležitou, aby se jí zůčastnili.

P. Čech 6.3.2018 13:03

Koukám, že Vám jedozajista bližší vnitřní souboj názorů např. v ČSSD, který vede tuto stranu dosti rychle ven ze sněmovny. Vstupuje-li někdo do jakéhokoliv politického uskupení (politická strana, občanské hnutí), je si dobře vědom ideologie, kterou toto uskupení vyznává a musí se s totuto ideologií ztotožnit. Jinak tam jako člen nemá co dělat. Politické subjekty jsou přece vytvářeny kvůli tomu, aby se v nich mohli sdružovat občané stejného názoru na věci obecné. Tedy, mělo by tomu tak být. Že tomu tak není u nás je věc jiná. U nás vstupují do politických uskupení lidé toužící po osobní moci a zejména po bezpracných příjmech. Do všech takových uskupení, bez výjimky. A to je špatně.


Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...