Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

ZVĚŘINA: Uplácejme

Byla spuštěna registrace k očkování pro lidi nad 16 let. foto:  Petr Topič, MAFRA

Názor
Kolik miliard stojí jeden den lockdownu? Proti tomu je nějaká odměna za vakcinaci legrační.
  8:00

Považujete za nemorální, když dítěti koupíte zmrzlinu, případně mu slíbíte nějakou maličkost za to, že něco vykoná či podstoupí? Ani náhodou, takhle se přece s dětmi manipuluje po generace a zcela masově. Tak proč se tolik lidí rozčílí nad myšlenkou, že bychom měli uplácet odmítače očkování?

Nejlépe je racionalita tohoto uplácení patrná z toho, že některé podniky své zaměstnance motivují odměnou samy od sebe, aniž by je k tomu stát pobízel, vědí totiž, že se jim to vyplatí. Stejně jako se většině společnosti vyplatí změnit názor dětinských kverulantů pomocí nějakého dárku, aby získala kýženou proočkovanost, a tedy bezpečnější budoucnost.

Kolik miliard stojí jeden den lockdownu? Proti tomu je nějaká odměna za vakcinaci legrační. A že my všichni ostatní, kdo jsme se nechali očkovat o své vůli, budeme ošizeni? V žádném případě, získáme přece tzv. stádní imunitu a bez ní má očkování daleko nižší efektivitu. Zkrátka až nám dojdou zájemci o vakcíny, mělo by se o bonusech pro odpírače vážně uvažovat.

Jako se necpeme všichni do front na štědrovečerní charitní polévku zdarma, tak neprožívejme jako křivdu, když se někdo vakcinací „obohatí“.

Témata: očkování

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.