Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Ostuda Karolíny Peake

Po odchodu Peake se na ministerstvo obrany vrací ti, které odvolala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po odchodu Peake se na ministerstvo obrany vrací ti, které odvolala. | foto: ČTK

Nejzostuzenější političkou úterka byla Karolína Peake, krátce po poledni slibovala podporu stávající koalici, jen pár hodin poté vyprávěl prezident Zeman s jistým pobavením, že den před tím mluvila na Hradě o tom, že koalici chybí osm podpisů.

V podvečer pak Peake nevyloučila podporu své strany Rusnokově vládě. Onuce, to je ještě zdvořilé označení takového postavení. Pro političku, která již několikrát v průběhu svého mandátu prokázala, že její největší předností je flexibilita, je takový osud nevyhnutelný.

Útěchou jí může být fakt, že podobných bezperspektivních držitelů mandátů je ve sněmovně spousta. "Moderní výklad trestního práva", jak nazvala aktuální počínání policie, jí sice nedovoluje klást si hlasitě personální podmínky, nicméně o ně jde při většině politických jednání především.

Se zájmem budeme pozorovat, jak se zachovají policisté a státní zástupci například v případě, kdy dojde na trafiku od prezidenta pro Livii Klausovou v podobě postu velvyslankyně. "Odborníci" jejímu jmenování bránit nebudou.

ČTĚTE TAKÉ:

Rusnokova vláda může ve sněmovně začít shánět relativně levně podporu u politiků bez budoucnosti. Každé příležitosti se rád chytí "odborník" na sport Josef Dobeš a jeho stáj, takový poslanec Radim Vysloužil má dokonce najatou PR agenturu, která média informuje o aktuálních změnách v postojích tohoto bývalého véčkaře.

A pevnost postojů zbytkových Věcí veřejných, jinak filiálky Bártovy ABL, dosvědčuje i nekompromisní slib, že strana zváží podporu nového kabinetu, patrně podle tloušťky nabízených obálek.

Odpadlíci, ministrany a ti z poslanců, kteří vědí, že v příštích volbách do sněmovny neprojdou, jsou nejlevnějším tmelem pro "nadstranickou vládu úředníků". Bude na co koukat.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?