11. září 2015 12:42 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ZVĚŘINA: Kleslová v Praze je smutnou vizí Česka pod vedením ANO

Radmila Kleslová z hnutí ANO. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radmila Kleslová z hnutí ANO. | foto: MAFRA - David Neff

Paní Radmila Kleslová, místopředsedkyně hnutí ANO, se sama z pozice šéfky krajské organizace ANO dosadila do firem s majetkovým podílem hlavního města Prahy. Podle tradiční politické logiky na to má nárok, ostatně jako bývalá členka ČSSD o tom ví dost. Nyní, jako představitelka „nových pořádků“, ale koná, jako by nekandidovala za hnutí bojující s matrixem, tedy neprůhledným spojením politiky a byznysu.

Paní Kleslová se chová jako partyzán u výslechu a odmítá prozradit, jaké že konkrétní hmotné výhody jí skýtá politické ovládnutí metropole.

Odhlédneme-li od ideologie neustálého hovoření o práci, které se v hnutí říká „makání“, pak pražská vládnoucí koalice přinesla zatím pouze velice neradostný pohled do budoucnosti. Připustíme-li, že Praha může být předobrazem toho, čeho chce ANO dosáhnout po příštích parlamentních volbách, tedy vládnutí jako nejsilnější v koalici, není to nic povzbudivého.

Předvádí zejména politikaření a zákulisní dohody doprovázené vzájemnými útoky koaličních partnerů. Jediný obor, ve kterém pražská „vláda“ zatím exceluje, je obsazení placených postů. Tady proběhlo vše ukázkově.

Ke zhodnocení lze přiléhavě použít označení matrix 2.0.

Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz