2. září 2011 18:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nechápeme to, užasli místní po zprávě o čtyřech mrtvých dětech

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
V obci Široký Důl na Svitavsku byla 2. září nalezena těla čtyř mrtvých dětí. Policie okolí místa uzavřela.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V obci Široký Důl na Svitavsku byla 2. září nalezena těla čtyř mrtvých dětí. Policie okolí místa uzavřela. | foto: ČTK

ŠIROKÝ DůL Obyvatele obce Široký Důl na Svitavsku zpráva o nálezu těl čtyř mrtvých dětí šokovala. Mnozí se ji dozvěděli až z rádia, od známých nebo internetového zpravodajství.

Vesnice skrytá mezi kopci na okraji Vysočiny mimo hlavní silniční tahy žila svým běžným životem, na první pohled připomínajícím spíše rekreační chalupářskou oblast, jen místy postávaly hloučky debatujících lidí. Rodinu, v níž se tragédie stala, prakticky nikdo blíže neznal.

ČTĚTE TAKÉ

Pár se čtyřmi dětmi se do vsi přistěhoval teprve počátkem týdne, předtím bydleli jeho členové údajně v nedaleké Pusté Rybné a Bystrém. Nyní jen několik dnů obýval obyčejný venkovský domek z kombinovaného cihlového a opukového zdiva bez omítky se střechou z pálených tašek, těsně sousedící s dalším domem. Objekt původně patřil ženě, po jejíž smrti dvakrát změnil majitele, rodina jej koupila na jaře.

V obci Široký Důl na Svitavsku byla 2. září nalezena těla čtyř mrtvých dětí. Policie okolí místa uzavřela.

Podle starosty Václava Vopařila se noví obyvatelé ještě ani nebyli přihlásit na obecním úřadě. Jedno z dětí, desetiletý chlapec, byl ve čtvrtek poprvé v místní základní škole. Žena měla tři děti z předchozího vztahu a nejmladší, teprve miminko se současným druhem, uvedl.

"Vůbec to nechápu, jak může máma zabít své děti. To jí snad muselo přeskočit," řekl ČTK starší muž, který bydlí blízko domu rodiny. Že se něco stalo, zjistil až poté, co se na místo začaly sjíždět policejní vozy a sanitky.

Spolumajitelka Penzionu Široký Důl, jenž stojí jen 50 metrů opodál, se o tragédii dozvěděla od kamarádky, která jí volala z Finska, kde zprávu viděla na zpravodajském webu. "Ještě včera si tady s nimi děti ze sousedství hrály," řekla smutně.

Další lidé se odmítali s novináři bavit. Všichni se však shodovali na tom, že nové obyvatele téměř neznali. V Širokém Dole trvale žije kolem 400 lidí.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse