Necid pálil, Slavia uspěla

Nejlepší střelec ligy zařídil výhru nad Jabloncem * Mistr se vrátil na druhé místo

PRAHA Fotbalisté Slavie znovu bavili v Edenu fanoušky a ani potřetí za sebou v lize nezaváhali. Po výhře nad Jabloncem 2:0 teď ztrácejí na druhém místě tři body na vedoucí Spartu. O výhru domácího favorita se postaral Tomáš Necid. Slávistický útočník vstřelil oba góly a navíc mu byl jeden ještě odepřen kvůli nesprávně odpískanému ofsajdu. Ve skvělé formě se také znovu předvedl gólman Martin Vaniak.

Když Slavia naposledy hostila Jablonec, nebylo to obyčejné utkání. Nervózní hráči v sešívaných dresech tenkrát zalezli do hlubokého obranného valu a třásli se o remízu, která jim zajistila titul mistra ligy. Nakonec se v květnu na Edenu slavilo. Remízový scénář domácích zápasů Slavie s Jabloncem se ale tentokrát nekonal. Chladný včerejší podvečer nabídl úplně jinou podívanou, za účasti 7243 diváků byl k vidění atraktivní fotbal.

Slavia začala ve velkém. Po kolmici ze středu pole se hned po půl minutě před jabloneckou bránou ocitl osamocený Necid a nekompromisně skóroval. Zastavil ho zvuk píšťalky, rozhodčí mylně posoudil situaci jako ofsajdovou. Jenže Tomáš Necid jakoby před očima rostl. Měl chuť, sbíhal pro přihrávky, neustále něco vymýšlel.

Necid bojoval i o hattrick Dočkal se už ve 24. minutě, kdy se obtočil kolem hostujícího obránce a z třiadvaceti metrů zakončil střelou pod padajícího brankáře Špita. A bylo jasné, že ani tentokrát nebude Jablonec slavit prémiové vítězství v nejvyšší soutěži na hřišti Slavie.

To potvrdila 40. minuta. Krajčík centroval do vápna z přímého kopu, Brabec posunul hlavou k Necidovi a ten se ani podruhé nemýlil. Rozjetý muž zápasu si nechtěl nechat ujít možnost dát svůj první ligový hattrick, ale třetího gólu už se nedočkal.

Když byl zápas již rozhodnutý, přišlo druhé slávistické vítězství. Na prvoligový trávník se po 121 dnech trápení se zraněnou achilovkou vrátil záložník Vladimír Šmicer. A vrátit se dokázal opravdu symbolicky. Vždyť naposledy nastoupil právě v květnovém zápase proti Jablonci.

I se Šmicrem a rostoucím ligovým sebevědomím se nyní slávisté postaví ve čtvrtek v Poháru UEFA rumunskému Vaslui.

***

Slavia Praha 2

FK Jablonec 0

Branky: 24. a 43. Necid. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Necid, Hubáček - Hamouz, Krejčí. Diváci: 7243. Poločas: 2:0.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Šiklič (34. Hubáček) - Belaid, Tavares, M. Jarolím (68. Švento), Černý - Necid, Toleski (78. Šmicer).

Jablonec: Špit - Zábojník (46. Krejčí), Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Pavlík, Loučka (71. Valenta), Žofčák -Klapka (80. Hesek) - Lafata.