14. června 2010 17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nejstarší matka světa umírá. Svou malou dcerku už ani neuzvedne

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Nejstarší rodiče světa na snímku z roku 2008 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejstarší rodiče světa na snímku z roku 2008 | foto: Reprofoto

DILLÍ/PRAHA Indka Rajo Devi Lohanová přivedla na svět svou jedinou dceru v 70 letech. Teď, když je holčičce jenom 18 měsíců, oznámila, že umírá. Lohanová je považována za nejstarší matku na světě.

Indka porodila po umělém oplodnění. Žena tvrdí, že ji nikdo nevaroval, že v případě těhotenství v tak pokročilém věku může mít zdravotní problémy. A právě proto, že o tom nevěděla, metodu umělého oplodnění podstoupila. Předtím prý byla naprosto zdravá. Sedmdesátiletá Rajo a její o tři roky starší manžel Balla se kvůli tomu i zadlužili, na zákrok si vzali půjčku ve výši v přepočtu 60 tisíc korun, píše Daily Mail.

"Snila jsem o tom, že budu mít dítě. Nezáleží mi na tom, že jsem nemocná, žila jsem tak dlouho proto, abych se stala matkou," říká Lohanová. Žena rodila císařským řezem, porod byl velmi komplikovaný. "Doktoři mi řekli, že mám ležet v posteli. Ale já se musela postarat o zvířata, s manželem máme farmu" vysvětluje Indka. Teď je tak zesláblá, že si dceru nemůže ani pochovat. O malou Naveen se proto stará její sestra.

Doktor Anurag Bishnoi, který provedl umělé oplodnění, uvedl, že zdravotní problémy Lohanové nesouvisí s těhotenstvím. "I když se zdraví Rajo zhoršuje, alespoň může odejít v klidu. Neponese si s sebou stigma, že je neplodná," dodal.

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz