1. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nemám proč se za výrok o Národní omlouvat, vzkázal Zeman čtenářům

 • Poslat
 • Tisk
 • Redakce
 • 300Diskuse
Prezident Miloš Zeman na návštěvě Jihomoravského kraje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman na návštěvě Jihomoravského kraje | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Vedl jste nečistou kampaň, obklopujete se pochybnými postavami a lžete o událostech na Národní třídě v roce 1989, vzkázali mimo jiné čtenáři serveru Lidovky.cz v rámci projektu „Vzkazy prezidentovi“. Redakce pokračuje v sérii článků s odpovědmi prezidenta Miloše Zemana, které zaslal na 49 stranách.

Na začátku prosince předal server Lidovky.cz Hradu 3 340 vzkazů, které byly adresovány přímo hlavě státu. Prezident Zeman odpovídal na určitý vzorek příspěvků, protože se některé často opakovaly. „Předali jste nám zhruba 200 stran a pan prezident odpověděl na 50 až 60 stran příspěvků,“ řekl Ovčáček serveru Lidovky.cz. 

ČTĚTE PRVNÍ DÍL SERIÁLU:

Čtenáři nejčastěji vytýkali prezidentovi jeho nedávný výrok o demonstraci na Národní třídě, který pronesl u příležitosti 25. výročí sametové revoluce. „Pane prezidente, prosím Vás, abyste se omluvil za svůj výrok o demonstraci na Národní třídě. Chlapsky, jako se to dělává i v hospodě,“ napsal Ondřej Zlámal z Prahy.

Zeman jeho návrh, i jemu podobné, důrazně odmítá. „Nevidím důvod, proč se za svůj pohled na dění na Národní třídě omlouvat. Hovořil jsem jako přímý účastník – nešlo o masakr, ale o velmi brutální zásah komunistických bezpečnostních složek. Nic víc není třeba dodávat,“ odpověděl prezident.

ČTĚTE DRUHÝ DÍL SERIÁLU:

Vedle toho čtenáři Zemanovi připomněli také jeho podporování Rusnokovy vlády, která nezískala podporu a kterou mnozí přezdívali „vládou přátel Miloše Zemana“. „Jaký demokratický státnický čin jste od inaugurace v ruské kravatě udělal? Jmenoval jste Rusnokovu vládu složenou ze samých komunistů?“ vzkázal Pavel Novák. „Zabránil jsem tomu, aby pokračovala Nečasova vláda bez Nečase s pevně usazeným Miroslavem Kalouskem,“ odpověděl na jeho příspěvek prezident. 

Zemanovy kontakty i štvavá kampaň

Dalšími tématy týkající se domácí politické scény, které čtenářům nedaly spát, byla údajně nečistá volební kampaň v druhém kole prezidentské volby, Zemanova minulost během komunistického režimu i pokles popularity u veřejnosti.

Čtenáři měli také dojem, že hlava státu podkopává vládu a parlament nebo že se prezident kamarádí s vlivnými podnikateli a že jej obklopují postavy s pochybnou minulostí. „Patolízalové vulgárního a mstivého prezidenta: Hašek - nestydatý lhář a pučista, Nejedlý - vazby na ruský Lukoil a v ČR t.c. souzen, Mynář - neschopen získat bezpečnostní prověrku, Forejt - lhal o svém vzdělání,“ napsala čtenářka podepsaná jako Jana Zuberová. „Děkuji Vám za stručný výtah z kádrových okének některých komentátorů,“ odepsal jí prezident. 

VZKAZY PREZIDENTOVI A JEHO ODPOVĚDI:

 • Břeťa Horák, Praha 7, 22. 11. 2014 8:21

Pane Zemane, padlo tvrzení, že jste 17.listopadu na Národní třídě, při uzavření přístupů pol. kordóny, nebyl. Může vám někdo potvrdit opak?

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Mnohokrát jsem v minulosti o své účasti na demonstraci 17. listopadu 1989 hovořil, zcela obdobně jako nyní. A nikdy se nezazněla jediná pochybnost. Doufám, že situace nedojde tak daleko, aby například jakási komise vydávala „průkaz účastníka demonstrace“.

 • Svatopluk Čech, 22. 11. 2014 8:52

Je pravda, že máte 1999 svědků na to, že jste 17.11.1989 na Národní opravdu byl?

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: K tomu jsem se vyjadřoval už mnohokrát v uplynulých 25 letech.

 • Pavel Novák, Praha, 22. 11. 2014 8:53

Masivně jste porušoval Zákon o volbě prezidenta podivným financováním a délkou kampaně. Nejste demokrat, nelze vás respektovat. Odstupe.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: V ČR proběhla první přímá volba prezidenta republiky. Demokratická a svobodná. Že nejste spokojen s výsledkem? V roce 2018 můžete znovu projevit svůj názor.

 • Ondřej Zlámal, Praha, 22. 11. 2014 9:05

Pane prezidente, prosím Vás, abyste se omluvil za svůj výrok o demonstraci na Národní třídě. Chlapsky, jako se to dělává i v hospodě.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Nevidím důvod, proč se za svůj pohled na dění na Národní třídě omlouvat. Hovořil jsem jako přímý účastník – nešlo o masakr, ale o velmi brutální zásah komunistických bezpečnostních složek. Nic víc není třeba dodávat.

 • Rudolf Furstenberg, Ostrava, 22. 11. 2014 9:11

Presidente těch nejdolnějších 2 miliónů duševních naháčů - proč jste ještě nevstoupil do KSČM? Ovčáček s Mynářem to lidem jistě vysvětlí.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Vy se patrně sám zařazujete mezi ty nejhornější duševní elegány. Z KSČ jsem byl v roce 1970 vyloučen kvůli nesouhlasu s okupací v srpnu 1968. Byl jste též v té době mezi těmi nejhornějšími?

 • Michal Hocek, Praha, 22. 11. 2014 9:12

Národ nespojujete, ale rozdělujete. Podkopáváte parlament a vládu, podporujete režimy nedodržující lidská práva. Lžete a mluvíte sprostě.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Podporuji Českou republiku. S parlamentem a vládou pravidelně komunikuji, probíhají velmi zajímavé diskuse.

 • Josef Šimek, Panenské Břežany, 22. 11. 2014 9:17

Milý pane prezidente měl jsem vás jako svůj vzor ale tohle že jste řekl že na národní třídě se nic nestalo tak je omyl.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Uvedl jsem, že nešlo o masakr. Zároveň jsem zdůraznil, že to byl velmi brutální zásah.

 • Michal Šiml, Brno, 22. 11. 2014 9:23

Jsem rád, že Hovory z Lán mají úplně nový význam.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Mohu Vás ujistit, že živé rozhovory prostřednictvím rozhlasového éteru budou pokračovat.

 • Martin Srb , Praha, 22. 11. 2014 9:23

Byl jsem na Albertově v r. 1989 i 2014. Jsem na to hrdý. Tleskalo a pískalo se podle toho, co si kdo zaslouží. Škoda, že to nechápete :(

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: V tom případě jsme byli na Albertově vždy pospolu.

 • Filip Doušek, Liberec, 22. 11. 2014 9:45

Vaše popularita dle průzkumu CVVM prudce poklesla. Ještě nedávno jste se chlubil její výší. Co tomuto zjištění říká vaše zbytnělé ego?

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Že je třeba ještě intenzivněji hovořit s lidmi.

 • Jan Hora, Ostrava, 22. 11. 2014 9:50

pane Zemane, uvědomil jste si někdy, že i neomalenost má své meze? Byl jste agentem STB?, ale tentokrát pravdu, Zemane!

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Nebyl. A Vy?

 • Stanislav Bicenc Osek, 22. 11. 2014 9:53

Mluvit sprostě do radia v přímém přenosu, když to nejde vypípnout mě vadilo, ale co mě vadilo nejvíc - přijít ožralej na ukládání klenotů.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Už jsem několikrát uvedl, jak tomu skutečně bylo. Škoda, že věříte verzi paní Němcové, která se dodnes nesmířila s tím, že není premiérkou.

 • Miroslav Janík Jablonec, 22. 11. 2014 9:55

Tento stát měl od svého založení pouze dva prezidenty, kterých si vážím, a to Masaryka a Beneše.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: T. G. Masaryka i E. Beneše si též velmi vážím.

 • Petr Minář,České Budějovice, 22. 11. 2014 9:59

Jste jen ruský slouha a hanba této republiky. Vaše lži a sprostota hrubě porušují slib prezidenta,který jste složil. Patříte odvolat!

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Jestli jsem něčí „slouha“, tak České republiky.

 • Jana Mlýnková, Zlín, 22. 11. 2014 10:00

Stydím se za presidenta, za to jak se chová, jak kamarádí s Burešem, Nejedlým atd. Je to ostuda nás všech, i když jsem nebyla u voleb.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Žádného Bureše neznám. Martin Nejedlý je jeden z mých poradců.

 • Richard Houška, Karlovy Vary, 22. 11. 2014 10:07

Pane Zemane, jaký nájem platí prezidentské kanceláři Lukoil, tedy vlastně FSB, dříve KGB?

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Prezidentská kancelář neprovozuje benzinové stanice, to Vás mohu ujistit.

 • Ladislav Pospíšil, Brno, 22. 11. 2014 10:24

Pane prezidente, prosím, zdůrazňujte lidu, že stále nemáme progresívní daň z příjmu jako na západě. Bojujte více za nás!

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Progresivní zdanění budu nadále prosazovat, využívám každé příležitosti, která se naskytne.

 • Jaroslav Tyl jr.,Jičín, 22. 11. 2014 10:26

Můj prezident je Karel Schwarzeberg. Už Vaše neférová volební kampnleccos předznamenala a bohužel se to vyplnilo.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Vaši volbu Vám neberu a nebudu ani vymlouvat. Lidé ale rozhodli jinak.

 • Pavel Podhorský, Lučany, 22. 11. 2014 10:32

Jste jen správce a ne monarcha - přijít můj zaměstnanec do práce tak ožralý jako Vy ke korunovačním klenotům, okamžitě ho vyhodím. Styďte se.

ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Neměl byste tolik věřit paní Němcové.

 • Jan Hora, Ostrava, 22. 11. 2014 10:35

  Zemane, v listopadu 1989 jste se nemusel bát. Byl jste moc opatrný. V listopadu 89 v Ostravě na ZS jste vyprávěl vtip o Roubíčkovi a Sáře.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: V roce 1989 jsem byl tak opatrný, že jsem opatrně publikoval článek v T89.

  • Petr Horný, Rakousko, 22. 11. 2014 10:38

  Nejdříve ve volbách necháte pana Swarzenberga nařknout z kolaborantství a později kolaborujete veřejně s Putinem!!!

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Kolaboruji zásadně s Českou republikou.

  • Robert Herkner , Mladá Boleslav, 22. 11. 2014 10:54

  Ta slabá většina těch, kdo přišli k druhému kolu voleb, Vás volila jako z nouze ctnost. Zbyla už jenom ta nouze.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Obdivuji, jak dokážete vidět do hlav všech voličů, kteří mi dali svůj hlas.

  • Jiří Mika, Ostrava, 22. 11. 2014 11:07

  Agent KGB by neměl být prezidentem. Odstupte.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Prozradím Vám tajemství. Jsem agent ČR.

  • Vlasta Svobodová Drobovice, 22. 11. 2014 11:14

  Slíbil jste pracovat pro dolních 10 mil.občanů aprohánět naše politiky a zákonodárce a výsledek nebudu Vás volit stydím se lituji

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Doufám, že se mi podaří Vás svou aktivitou přesvědčit, že se mýlíte.

  • Jirka Zemin, 22. 11. 2014 11:28

  Opět jste veřejně lhal. Prohrál jste volby i v Plzni, Budějovicích, Brně a celém Libereckém kraji. Malá města???????:):):):)Hanba!!!!

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Výsledek přímé volby prezidenta republiky byl jasný. Zřejmě Vás dodnes rozčiluje. Přetavte toto své rozčilení do občanské aktivity, míst, abyste se věnoval psaní tolika vykřičníků.

  • Jindřich Valenta Brno, 22. 11. 2014 11:41

  Soudruhu prezidente, podejte si ruce s vaším komunistickým slouhou Ovčáčkem a rychle vykliďte Hrad!!

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Se svým mluvčím si podávám ruku pravidelně, když se setkáme a zdravíme se.

  • Jan Smeták, Praha, 22. 11. 2014 11:47

  S argumentačním potenciálem Hradu k problematice hrubých slov se chci optat. Kdyby Karel Schwarzenberg skočil z okna, skočil byste taky?

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Kdyby Karel Schwarzenberg vyskočil z okna a já byl poblíž, poskytl bych mu první pomoc.

  • Jiří Šuman Rychnov nad Kněžnou, 22. 11. 2014 11:50

  Doufal jsem,že od dob Husáka nás nemůže potkat nic horšího. Mýlil jsem se.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Pokud Vám vyhovoval víc Gustáv Husák, nemám slov. Mně se po té době nestýská.

  • Petr Cagas, Opava, 22. 11. 2014 1:18

  jsem na dovolené v Německu, tak bez háčků a čárek. Pane zemane, na štvavá média si nejvíc stěžovali komunisté...

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Nestěžuji si na štvavá média. „Jen“ poukazuji na úroveň některých komentátorů.

  • Pavel Novák, Praha, 22. 11. 2014 1:23

  Jaký demokratický státnický čin jste od inaugurace v ruské kravatě udělal? Jmenoval jste Rusnokovu vládu složenou ze samých komunistů?

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Zabránil jsem tomu, aby pokračovala Nečasova vláda bez Nečase s pevně usazeným Miroslavem Kalouskem.

  • Jaroslav Jonáš, Jaroměř, 22. 11. 2014 2:34

  Pane prezidente, jak můžete banalizovat milicionáře jako „staré dědky“, když jistě dobře dobře víte, že kolem 21. srpna 1969 zastřelili 5 mladých lidí. Jistě, stalo se to 20 let před 17. 11. 1989, ale LM zůstaly stejné a stáří těch „dědků“ se také nezměnilo.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Hovořil jsem o zkušenostech z roku 1989. 21. srpen 1969 bude na navždy ostudnou kapitolou našich dějin.

  • Jindřich Mitter, Šumperk, 22. 11. 2014 2:43

  Lidi využíváte jen k tomu aby vám pomohli k moci. Šlouf vám pomohl z Vysočiny na Hrad a odkopl jste ho jako psa. Opájíte se svou inteligencí, ostatní jsou pro vás póvl. Na svoji inteligenci musí upozorňovat ten, kdo se bojí, že by to jinak nikdo nepoznal. Máte rád někoho kromě sebe a něco mimo moci?

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: K panu Šloufovi jsem se už v nedávné minulosti vyjádřil. Považuji tuto záležitost za uzavřenou kapitolu. Mám rád svoji rodinu, všechny lidi dobré vůle, všechny ty, kteří něco dokázali, ať už jsou špičkovými vědci nebo řemeslníky.

  • Luděk, Přerov, 1. 12. 2014 4:47

  Miloš Zeman - sociální demokrat, je tu pro pracující a znevýhodněné. Ale jinak si nejlépe rozumí s těmi nejbohatšími dravci - Kellner, Babiš, ...a to jeho příznivcům nevadí. A to je divné.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Divné na tom není nic. Pan Babiš je prvním vicepremiérem a ministrem financí a je mou povinností se s ním setkávat a diskutovat například o rozpočtu nebo o zavedení majetkových přiznání. Je také úspěšným podnikatelem, který investuje. To platí i o panu Kellnerovi. Povinností prezidenta republiky je podporovat právě úspěšné podnikatele, ty velké, střední i malé. Stejně tak podporuji úspěšné politiky, starosty obcí a měst nevyjímaje.

  • Michal Holub, Písek, 1. 12. 2014 6:29

  Prezidente Pussy, zjevně jste vně i vnitřně dezintegrovaná osoba. Nezazlívám, že si chcete zvláště po potupné prezidentské volbě, kdy Vaši partajní soukmenovci usadili do hradního křesla p. Klause, užít svých 15 min slávy. Jako morálně i fyzicky zdevastovaný člověk ale přitom aspoň neničte naši ČR.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Nejde o 15 minut slávy, ale právě o odpovědnost k České republice a její budoucnosti. Proto podporuji exportéry a zahraniční investice. A proto podporuji mírové urovnání konfliktu na Ukrajině a varuji před nebezpečím, které pro svět představuje tzv. Islámský stát.

  • Marie, Praha, 2. 12. 2014 5:04

  P.Zeman úmyslně rozeštvává venkov proti Praze. Přitom nás po generace rodilých „Pražáků“ je v Praze sotva 10 %.Zbytek jsou lidé z celé republiky,kteří zde pracují a doma se vytahují,že pracují v Praze. A vláda je složená převážně z Moraváků a mimopražských, tak nadávejte na ně a nás Pražáky už nechte.

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Venkov proti Praze nerozeštvávám. Vím totiž, že platí, že pražská kavárna nereprezentuje obyvatele hlavního města.

  • Jana Zuberová, Praha, 3. 12. 2014 1:56

  Patolízalové vulgárního a mstivého prezidenta: Hašek-nestydatý lhář a pučista, Nejedly-vazby na ruský Lukoil a v CR t.c. souzen, Mynář-neschopen získat bezpečnostní prověrku, Forejt-lhal o svém vzdělání. Stydím se za prezidenta Zemana!

  ODPOVĚĎ PREZIDENTA: Děkuji Vám za stručný výtah z kádrových okének některých komentátorů.

Lidovky.cz
 • 300Diskuse
REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Grafton Recruitment Praha
PROJECT MANAGER, AŽ 90 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 50 000 - 90 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz