Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Německo-řecké vztahy: Ordnung muss sein!

Není divu, že Němci trvají na dodržování fiskální disciplíny v eurozóně. V Řecku by mohli při bankrotu země přijít o víc než 83 miliard eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Sebop

30 miliónů, ne miliard na podporu podniků a projektů...
Pokud mi je známo (z německých médií), tak pani Merkelová přivezla do Atén 30 miliónů, ne miliard, Euro na konkrétní projekty německých a řeckých firem v zájmu oživení řecké ekonomiky...Kdo sleduje německá veřejnoprávní média ví, že naprostá většina německých politiků považuje řecký dluh je nesplatitelný a dávno jej v duchu odepsala.Hlavní problém vidí v tom, že nasazená úsporná opatření ten národ akorát umučí k smrti, takže nemohou proste být realizována a hlavní problém vidí v nefunkčnosti řeckého státu ("failed state").I má něměcko-řecká kolegyně hlásí, že naděje na rychlé uvedení řecké státní správy do funkčního stavu je nulová. To by museli místní populaci vystěhovat na Sibiř a zemi osídlit německými kolonisty...Pomohla by snad jen vojenská okupace, nasazení přídělového systému a nucená správa. Rád bych vidět kdo to z EU rozhodne a provede...Ostatně za ty 2 roky co se Řecku začalo z krize intenzivně pomáhat, dluh jenom narostl a řada německých politiků otevřeně mluví o tom, že šlo jenom o kupování času na přípravu ochranných valů proti "povodni" z Itálie, Španělska a poté z Francie.Mimochodem, kdo sleduje francouzské televizní debaty, musí mu chodit mráz po zádech. V plné síle si teď pod novou socialistickou vládou začínají uvědomovat hloubku vlastního problému deficitu, a především ztráty kompetitivity svého průmyslu. Jsou další na řadě, hned po Španělsku. Italové přežijí vše..., dohromady je to ale 180 miliónů Evropanů v pěkném průšvihu...(země PIIGS + Francie)Samozřejmě, že Wolfgang Schäuble bude do novin a televize po celém světě vytrubovat, že Řecko z EU a eurozóny nevystoupí. Co také může říkat jiného. Bylo by sebevraždou říkat pravdu. On je ministr finací, ne šílenec.Ale ruku na srdce, 83 mld. Euro jsou pro Německo drobné, ve srovnání s tím co dali na sanaci NDR, ve srovnání s náklady přestavby jejich energetiky na obnovitelné energetické zdroje a výstavbu nových přenosových sítí, s náklady plynoucí ze stárnutí populace (kombinace nízké porodností a rostoucího věku dožití v důchodu...).Těch 83 mld.  Euro by s radostí oželeli, kdyby to pomohlo tu "nekonečnou hrůzu" rychle vyřešit a nemuseli by riskovat ručení za eurobondy ve výši stovek miliard Euro...Takže, z Eurozóny nakonec odejde první Německo, ne Řecko. Vsadíme se?
0/0
17.10.2012 20:50
Foto

Sebop

Ještě jedna sázka, Řecko zavede drachmu v čase vánočním
Taková příležitost na vyhlášení státního bankrotu (zrušení splácení státního dluhu), odchod Řecka z Eurozóny a zavedení drachmy, jako letos na konci roku, se EU hned tak nenaskytne...Od soboty 22.12 do středy 2.1.2013 budou na burzovní spekulace a útok na Euro jenom 2-3 pracovní dny, zbytek času bude na burzách většiny států zavřeno, nebo alespoň pěkně mrtvo...  Vsadíme se...???  
0/0
17.10.2012 20:45
Foto

Lojza Z Paseky

Ale nemusí pane Šimku, nemusí.
Vynechám-li vatu, je mi sděleno, že „Jakékoliv povolení a odchýlení se od nastaveného směru by totiž mohlo skutečně znamenat rozpad unie, což by představovalo dramatické následky nejen pro Německo, ale i pro ostatní země.“Já zase říkám: „I přes ohromnou snahu Německa a Francie, za přisluhování různých pochybných existencí z celé řady dalších států.“ „Za tvrdošíjného konání  bolševického jádra Evropské unie učinit nevratná rozhodnutí a opatření tak, aby  na odchod z EU nemohl nikdo ani pomyslit.“„Jediným možným východiskem ze stále se prodlužující krize jest rozpuštění toho, co se nazývá Evropskou unií. “ A to co nejrychleji, dokud se to obejde bez války.
0/0
17.10.2012 16:24