Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Není Nečase bez Kalouska

Pokud státní zástupce Ivo Ištvan neobviní i tehdejšího ministra financí, který „transakci“ s trafikami pro poslance dokončil, kope si hrob.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Cermans

14. 2. 2014 5:50
Vážení diskutéři, má ad absurdum Vámi pojatá
demokracie ještě nějaký přínos pro lidi? Není Vaše diskuze scholastikou typu jsou v ráji výkaly?
0 0
možnosti

Cermans

13. 2. 2014 10:01
Vycházím z ověřené praxe , že paragrafy jsou zakroucené
a dají se vždy ještě více zakroutit. Nevím kdo z českých kmotrů prohlásil , že je zbytečné vyhazovat velké peníze za drahé právníky, když si mohu koupit levné soudce. Dovolím si malou spekulaci. Ty ekonomické síly které dali Ištvanovi povolení odstartovat jeho monstrózní akci, s cílem shodit vládu, byli padnutím vlády uspokojeny. Něměli žádný zájem nechat dále rozkrývat politické poměry Česka. Dali to také jasně najevo výrokem Ústavního soudu. Obvinění pana Nečase jsou už jen takové dozvuky. Soud ho samozřejmě osvobodí. Je to takové upozornění politickým podnikatelům typu Janoušek a Rittig a další, že jejich role a jejich dolování má své hranice. No a revolucionáři typu Bradáčová, Ištvan, Šlachta skončí za pár let v zapomnění jako revolucionáři z roku 89. Kdo si dnes vzpomene na Rumla, Millera z ČKD, Sachra, Uhla. Pitharda, Ježka, Bratinku, Bartončíka, Vodičku , Svobodu, Richtera, Nováka, Kalvodu? Včera jsem někde v televizi , nebo rozhlase poslouchal komentář jak nová vláda pomalu ustupuje v případě tvorby protikorupčních zákonu. Koalice prý není schopna se na nich dohodnout. Vyvážená parlamentní demokracie má tu " výhodu" že jakýkoli vývoj se v ní dá dělat jen malými krůčky, nikoli mílovými kroky jak by si přáli občané.
0 0
možnosti

V.Hricák

17. 2. 2014 13:28
Mám stejný názor,
a jak jsem již napsal,složky činné v tr. řízení si vytvořila společnost pro svou ochranu.Mám na mysli většinovou společnost,protože zločincům by jistě nechyběly.Pokud většina,byť bez právního vzdělání,je názoru,že trio Tluchoř a spol. byla korumpována,měl by do případu vnést soud lidský rozměr.Nebo může,lépe již mělo, někoho napadnout se některých souců zbavit.K čemu živit a podotýkám dobře živit někoho,kdo neplní to,proč si ho společnost platí.Politika můžeme vyměnit alespoň při následujících volbách.Zkorumpovaný soudce může v klidu a přebytku přežít celou řadu premiérů i ministrů spravedlnosti a vesele dál křivit již tak pokřivený obraz českého právního státu.
0 0
možnosti

Vavrabo

17. 2. 2014 11:21
všichni zapoměli
Všichni zapomněliVelmi duchaplná diskuze většiny, ale drobný nedostatek: Případ není zabití mrtvého, ale ožebračení národa o pouhých 100 miliard Kč, dokonce i těch nenarozených,
0 0
možnosti

Mifrah

16. 2. 2014 10:26
A pokračování to nemá?
Myslíte si někdo, že Kalousek se Schwarz. ..jsou charitativní spolek? Pochybuji. Jaké to mělo mít pokračování, nebo snad i bylo neví asi ani prostá pí. Peak.
0 0
možnosti
Taky Vám přeji hezký den,
v diskuzi se takové šťouchance vítají, rozproudí to myšlenky a nutnost pokládat relevantní argumenty. Upřednostnit materiální pohnutky souvisí s pořadím priorit které přináší fáze života ve které se nacházím.
0 0
možnosti
Demokracie je pane Cermansi
např. forma vlády, kde je zdrojem moci lid, zkráceně vláda lidu. A já se počítám také jako jedna nepatrná jednotka lidu. Mám stejné povinnosti a práva ve svobodné zemi jako nějaký Nečas. To znamená, že jestliže tenhle člověk, bez ohledu na jeho postavení, leze nemravně do mé peněženky aby uspokojil nároky své milenky jsem rád, že se našla obrana mých práv, třeba v osobě pana Ištvána. Musím Vám připomenout jednu pravdu, demokracií se nenasytíš, hlavně v takovém podání jako byla vláda pravice.
0 0
možnosti

Cermans

16. 2. 2014 5:20
Pane Atasi já to nemyslel zle, to byl jen přátelský šťouchanec,
že ve své emoci jste vyjmenoval jen ty materielní pohnutky. Já s Vámi souhlasím , že demokracie je k ničemu když kručí v žaludku. Já v emoci také zapomínám . Přeji Hezkou neděli!
0 0
možnosti

Ctenarcp

14. 2. 2014 9:23
Předlistopadový kandidát KSČ Bohumil Pečinka
nyní pózuje jako "pravicový komentátor" v týdeníku pro modré poctivce a intelektuály - Reflexu - spolu s JXD, Cyrilem Hoschlem a podobnými osobami. Reflex, Blesk a další český bulvár je nyní vlastněný lidmi z kruhu J&T - (v rámci portfólia Topol, Dalík, Kočka, Toskánsko, DPP ...). Soudruh Pečinka dnes zareagoval na včerejší zatčení ODSáckého prototypu jménem Rittig: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/54565/bohumil-pecinka-hodte-uz-na-istvana-sit.html http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/227989/kmotr-rittig-ukazal-cast-vily-tady-jsem-si-s-nagyovou-dal-lahev-vina.html Bohumil Pečinka: http://www.page7.site50.net/Jan_Potucek.html
0 0
možnosti
Zapomínání na ostudné rozhodnutí Nejvyššího soudu
jímž zprostil "tři trafikanty" - Šnajdra, Tluchoře, Fuchsu - obžaloby ne proto, že by se korupce nestala, ale proto, že byli v inkriminované době chráněni indemitou.Dospěl k ostudnému závěru, že poslanec může být legálně uplácen nejen za hlasování a u poslance to není trestný čin - rozhodnutí hodné úrovně středoasijského Satrapátu 19 století.Jinak pravda - měl by jít bručet i Kalousek, který se oháněl "profesními " životopisy těchto tří gaunerů a trafiky nakonec zajistil, pro Fuchsu dokonce účelově zřídil.
0 0
možnosti
Hloupé lži a žvásty
Na tři poslance bylo nezákonně uvaleno obvinění a VAZBA. Ištvan na místě státního zástupce nemá co dělat a nejspíš by měl být stíhán pro zneužití funkce veřejného činitele společně s dalšími spolupachateli - Šlachta a spol.)
0 0
možnosti

14. 2. 2014 7:10
Tím to asi skončí
Jsem zvědav, který soudce tohle požehná. Byl by blázen. Obvinění na vodě, nejlepší obhájci nastartovaní, důkazy žádné, Ištváne zastřel se. MUDra Ratha chytli s prachama a co. Školí nás jak má vypadat spravedlnost. Jestli navíc štrejchnou Kalouska, to teprve bude tanec. Myslim, že třeba Rittig se na to zatčení těšil. Bude to nejlepší jeho očištění, protože znovu už ho nikdo neobviní.
0 0
možnosti
Nenavádějte Ištvána ke spáchání sebevraždy,
hodně z nás mu přejí dlouhý, profesně nadále úspěšný život a štěstí na zodpovědné spravedlivé soudce. Díky jemu a jeho odpovědné práci nebudu muset nadále platit ze svých daní milenku Nečase. Budu mít (možná) odpočet téměř 25 tisíc z daní, bude mi valorizován důchod v souladu se stoupajícími životními náklady, nebudou mi zvyšovány daně na sanování nějakých pilířů. Škoda, že se nepochlapila policie s Ištvánem trochu dříve, než ten spolek vyžírků nacpal v době bídy neuvěřitelné bohatství státu církvím. Ale i tak, největší přínos Ištvánů, Šlechtů a jim podobným je v tom, že si další politické a ekonomické špičky budou muset dávat sakramentský pozor u koryta a nemlaskat. Tak hodně zdraví pane Ištváne.
0 0
možnosti