23. ledna 2014 7:50, aktualizováno  10:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nepojízdný kamion zablokoval na hodinu pražský okruh, silnice klouzaly

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Zima přišla brzy. Sníh na mnoha místech zkomplikoval dopravu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zima přišla brzy. Sníh na mnoha místech zkomplikoval dopravu. | foto: ČTK

PRAHA Na většině území komplikovaly dopravu srážky, v horách i v nižších polohách sněžilo, místy mrholilo a silnice namrzaly. Provoz na silnicích se navzdory počasí obešel bez vážnějších nehod - doprava ale stála na pražském okruhu.

Praha

Dopravu na pražském dálničním okruhu ráno na víc než hodinu zastavil nepojízdný kamion v Lochkovském tunelu, který je po požáru z minulého týdne průjezdný jen jedním tubusem. Na okruhu se vytvořily kolony, policie odkláněla dopravu přes Barrandov. Řekli to mluvčí pražské policie Jan Daněk a pracovník Národního dopravního informačního centra. Hlášení o nepojízdném kamionu v Lochkovském tunelu dostala policie kolem 07:00, řekl Daněk. Tunel byl proto uzavřen v obou směrech a uvolněn byl kolem
8:15. Kvůli narůstající koloně se na přechodnou dobu uzavíral také Cholupický tunel.

Při další nehodě na Pražském okruhu nedaleko Jesenice zemřel řidič osobního auta, které se srazilo s kamionem. Kolize se podle stala po 09:00 mezi sjezdem na Jesenici a Vestcem ve směru od brněnské dálnice D1 k plzeňské D5. Kvůli vyprošťování auta byla silnice dočasně uzavřena, později auta začala jezdit levým jízdním pruhem.

Moravskolezský kraj

Řidiči v Moravskoslezském kraji si museli dávat pozor na namrzající silnice. Všechny silnice v kraji byly ale sjízdné, buď mokré a ošetřené chemicky, nebo se slabou ujetou vrstvou sněhu kryté inertním posypem. Sníh se týkal silnic II. a III. třídy spíše v horských oblastech. Teploty se pohybovaly od minus osmi do minus tří stupňů Celsia a místy slabě sněžilo.

Střední Čechy

Většina silnic ve středních Čechách je sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli být velmi opatrní hlavně na dálnici D8, rychlostních silnicích R10, R4, R6, R7 a vozovkách první třídy na Mělnicku, Mladoboleslavsku a v okrese Praha-východ. Silnice jsou většinou mokré po chemickém ošetření, místy jsou sněhové přeháňky nebo mlhy. Pozor by si měli řidiči dávat také na většině vozovek druhé a třetí třídy.

Teploty v regionu se ráno pohybovaly od minus čtyř do nula stupňů Celsia, na většině území bylo zataženo a foukal slabý vítr. Policisté dnes ráno v regionu zaznamenali několik nehod na Mladoboleslavsku a Berounsku, obešly se bez zranění.

Pardubický kraj

Na některých úsecích silnic ve vyšších polohách Pardubického kraje zůstává ležet sníh. Někde se také vyskytuje náledí. Informuje o tom dnes Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Před sněhem varují silničáři na silnici I/11 z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch. Další zasněžené úseky jsou na Hlinecku, Žamberecku a v Železných horách. V okolí Poličky a Třemošnice pokrývá vozovky náledí a námraza.

Ráno bylo v Pardubickém kraji většinou zataženo, vál slabý vítr. Místy mrholilo nebo padal mrznoucí déšť. Teploty se pohybovaly od minus osmi do minus dvou stupňů.

Silnice po nočním sněžení mohou namrzat

Olomoucký kraj

Se sněžením i zbytky rozbředlého sněhu na silnicích musejí dnes počítat řidiči především v nejvyšších částech Jesenicka. Podle správců cest tam stále sněží na Červenohorském sedle, hlavní spojnice mezi Šumperkem a Jeseníkem je však krytá chemickým posypem. Na zbytky rozbředlého sněhu mohou narazit řidiči místy i v horských polohách Šumperska. Ostatní cesty v Olomouckém kraji jsou většinou holé a sjízdnost by měla být bez problémů.

Na Šumpersku jsou již cesty vesměs holé a suché. Podle dispečera tamní správy silnic v regionu nesněžilo, zbytky sněhu stále leží ve vyšších polohách Červenohorského sedla a v okolí Skřítku. "Na Jesenicku přes noc mrholilo a byla tam i možnost námrazy," doplnil šumperský dispečer. Dodal, že v regionu se nyní teplota pohybuje od dvou do čtyř stupňů pod nulou.

Hradec Králové

Na silnicích na Rychnovsku lze dnes očekávat námrazu. V Krkonoších a v Orlických horách leží na silnicích slabá vrstva ujetého sněhu krytá posypem a řidiči by tam jízdě měli věnovat zvýšenou opatrnost. Hlavní silniční tahy v Královéhradeckém kraji byly ráno většinou suché a vymrzlé. Teploty se podle meteorologů a silničářů nad ránem pohybovaly od minus čtyř do minus sedmi, na horách klesly i pod minus deset stupňů Celsia.

Celý den by mělo být v hradeckém kraji zataženo až oblačno, místy se může objevit slabé sněžení. Teploty se zřejmě budou pohybovat několik stupňů pod bodem mrazu, na horách kolem minus šesti stupňů Celsia.

Jih Moravy

Jen se zvýšenou opatrností byly dnes ráno sjízdné výše položené silnice druhých a třetích tříd na jižní Moravě. Leží na nich po chemickém posypu zbytky rozbředlého sněhu. Hlavní tahy, včetně dálnic, jsou holé a suché, sdělili pracovníci správy a údržby silnic.

Teploty v regionu se nad ránem pohybovaly od minus dvou do minus osmi stupňů Celsia. Sníh na vozovkách přes den roztaje. Opatrnost je nutná především v Moravském krasu na Blanensku, v Bílých Karpatech na Hodonínsku a v Podyjí na Znojemsku.

Dosud byla zima v regionu mimořádně teplá. Připomínala spíše jaro, protože denní teploty se dostaly až k deseti stupňům Celsia. Meteorologové ale předpovídají ochlazení, které by mělo být provázeno sněžením.

Liberecko

Teploty v Libereckém kraji klesají ráno až k devíti stupňům pod nulou. Místy se objevuje mrholení nebo sněhové přeháňky a silnice mohou namrzat. Silničáři radí jezdit se zvýšenou opatrností. Pozor by si měli dát motoristé hlavně na silnicích 10 a 14 kolem Tanvaldu, kde leží zbytky rozbředlého sněhu.

Na silnicích v kraji je zatím podle policie klid, žádné nehody hlášeny nejsou. Zpomalit by měli řidiči na silnici 9 u Jestřebí na Českolipsku, kde stojí ve směru na Českou Lípu nákladní auto, odstavené kvůli poruše.

V Libereckém kraji je dnes ráno většinou zataženo, místy se objevují sněhové přeháňky nebo mrholení. Podobné počasí vydrží podle meteorologů po celý den. Teploty v kraji zůstanou i přes den pod nulou.

Ústecký kraj

Silnice v Ústeckém kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, místy se tvoří ledovka nebo náledí. Vyplývá to z informací silničářů. Teploty v kraji se dnes v 7:00 pohybovaly od minus šesti do minus dvou stupňů Celsia.

Silničáři varují před ledovkou, která se může vyskytovat na silnici I/9 u Dolního Podluží na Děčínsku. Ostatní silnice jsou mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. V Horním Jiřetíně na Mostecku se v 6:45 srazil autobus s osobním vozem, nehoda se podle prvních informací obešla bez zranění.

Podle meteorologů bude dnes v kraji zataženo se slabým sněžením. Nejvyšší teploty minus tři až plus jeden stupeň Celsia, na horách minus šest až minus dva stupně. Místy se může vyskytovat náledí.

Jižní Čechy

Na jihu Čech po ránu místy sněží, jinde prší, řidiči si musí dát pozor na mrznoucí mrholení a také na mlhu. Do 11:00 platí výstraha meteorologů před namrzáním vozovek. Zejména na Jindřichohradecku leží ve vyšších polohách umrzlá vrstva sněhu krytá posypem. Většina silnic je podle správy a údržby silnic po chemickém ošetření mokrá.

Přístroje v profesionálních meteorologických stanicích naměřily od minus 2,3 na šumavském Churáňově až po plus jeden stupeň Celsia v Českých Budějovicích. Přes den bude většinou zataženo, zpočátku ojediněle, večer a v noci na pátek na většině území slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty nula až plus tři stupně, na Šumavě minus tři. Obdobné počasí bude v pátek a v sobotu.

Vysočina

Na Žďársku a Jihlavsku ráno drobně sněží. Hlavní tahy jsou na Vysočině mokré po chemickém ošetření, na vedlejších silnicích leží většinou ujetá a na Třebíčsku zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Silnice jsou sjízdné, ale řidiči musí podle silničářů věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.

Je převážně zataženo, vane slabý vítr. Vlivem srážek je snížená dohlednost. Teploty se pohybují od jednoho do tří stupňů pod nulou. Na území kraje nejsou hlášeny žádné dopravní nehody. Během dne má být podle meteorologů zataženo až oblačno, místy bude pokračovat slabé sněžení. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat kolem nuly.

Zlínský kraj

Silnice druhé a třetí třídy na Vsetínsku pokrývá zledovatělá vrstva sněhu ošetřená posypem. Na některých místech, například při průjezdu obcí Zašová po silnici I/35, komplikuje dopravu ledovka. Řidiči by proto měli volit opatrnou jízdu, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Pro celé Česko navíc až do odvolání platí výstraha meteorologů před náledím.

Ostatní vozovky v kraji jsou většinou holé, suché a vymrzlé. V regionu je zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus osmi do minus tří stupňů Celsia. Přes den stoupne maximálně k nule, výjimečně bude velmi slabě sněžit. Teploty pod bodem mrazu a ojedinělé sněžení očekávají meteorologové i v pátek a v sobotu.

Plzeňsko

S drobným sněžením a místy s mlhami musejí dnes dopoledne počítat řidiči na silnicích v Plzeňském kraji. Dálnice D5 i ostatní silnice v kraji jsou sjízdné, převážně mokré. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností, informuje dnes Ředitelství silnic a dálnic.

Podle dispečera krajské správy a údržby silnic Jiřího Slapničky momentálně lehce sněží například na Tachovsku v okolí Plané. "Sypače byly v terénu, žádné větší problémy se nevyskytly, nehlásí je ani policie," řekl.

Sněhové nebo smíšené přeháňky mohou být kromě Tachovska také na Rokycansku, jižním a severním Plzeňsku, kde se k nim přidávají i místní mlhy. Teploty se v kraji drží mezi zhruba minus dvěma a plus dvěma stupni.

Lidovky.cz, ČTK
  • 2Diskuse
REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Najdete na Lidovky.cz