14. března 2008 20:03 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Nesmyslné spekulace o Danielu Landovi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN 3. 3.: Téma: Zpěvák Landa; LN 5. 3.: Peníze, promotion a protektorát

Rád bych se ostře ohradil proti článkům plným nesmyslných spekulací o vizuálu koncertního turné Daniela Landy "Československo 2008", jež Lidové noviny otiskly v pondělí 3. března a ve středu 5. března 2008.
S nápadem na vizuál s motivem poštovní známky s umělcovou podobiznou nepřišel Daniel Landa, ale marketingoví specialisté naší společnosti InterArt Production. Inspiroval je k tomu název turné "Československo 2008", jež jednoduše reflektuje skutečnost, že koncerty se odehrávají v obou republikách bývalého společného státu. Ze spojení názvu turné se zmíněným motivem je jasné, že jde o nadsázku.
Jako podklad portrétu ve známce posloužila kombinace státních barev v pořadí, jež uvádějí stránky Pražského hradu mezi oficiálními symboly státu.
Pro autora pondělního textu by nebylo nic jednoduššího, než navštívit adresu www.hrad.cz  a tam si tuto skutečnost ověřit - pokud by mu ovšem šlo o vyvážený článek.
Termíny koncertů byly vyjednávány s jednotlivými sportovními halami pouze s ohledem na vzájemné časové možnosti a samotný interpret byl tím posledním, kdo se o zvolených termínech dozvěděl.
Pokud jde o nápis na límci Daniela Landy, slovo Merkurius je alchymistický symbol spjatý s dílem Carla Gustava Junga. Slova Daniela Landy k tomuto tématu, jež vydala ČTK bez sebemenšího zájmu ze strany LN už dne 3. března ve 22.55 h., jsou, myslím, dostačující.
Michal Kocourek, ředitel společnosti InterArt Production
Najdete na Lidovky.cz