Neuvirth září za Capitals. Vychytal výhru

NEW YORK Hokejisté Washingtonu se ve středečním utkání NHL mohli opět plně spolehnout na českého gólmana Michala Neuvirtha. Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem zneškodnil třiadvacet střel newyorských Islanders a svým výkonem, za který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, pomohl k výhře Capitals 2:1. Rozhodující gól dal v 57. minutě Nicklas Bäckström.

Právě před klíčovou trefou si Neuvirth připsal několik těžkých zákroků, zlikvidoval i samostatný únik Matta Moulsona, a trenér Bruce Boudreau opět nešetřil slovy chvály na adresu českého gólmana. „Zlepšuje se každým zápasem. Podle mě to byl jeho nejlepší výkon,“ řekl.

Stejný pocit měl i Neuvirth, který chytal ve 26. utkání v NHL. „Stále se v této soutěži učím. Je to moje nováčkovská sezona a každý zápas je pro mě velkou novinkou.“

Neuvirth zatím nastoupil i díky zranění Semjona Varlamova ve všech čtyřech zápasech sezony a svoji šanci v boji o post brankářské jedničky plně využívá. Tým dovedl ke třem výhrám, přičemž úspěšnost zásahů má nad dvaadevadesát procent. Další zápas možná vynechá, neboť ruský gólman už po zranění třísel s týmem několik dní trénuje a dá se očekávat, že ho Boudreau brzy otestuje.

„Je připraven, ale Neuvy ho zastoupil skvěle. Uvidíme. Máme z pekla štěstí, že máme dva dobré, mladé gólmany,“ prohlásil kouč Washingtonu.

Dařilo se i dalším Čechům Český útočník Tomáš Plekanec vstřelil první gól sezony, navíc si připsal i asistenci. Kanadský celek ale stejně prohrál s Tampou Bay 3:4 v prodloužení.

Hokejisté Nashvillu se částečně pomstili Chicagu za loňské vyřazení z play off a na ledě soupeře zvítězili 3:2.

Pro hokejisty Pittsburghu je jejich nová hala stále zakletá. Prohráli v ní i třetí zápas, tentokrát s Torontem 3:4. Dvěma trefami se na obratu Maple Leafs podílel Clarke MacArthur, jemuž na první trefu nahrál Tomáš Kaberle. Na druhé straně chyběl další český obránce Zbyněk Michálek, který má potíže s ramenem.

Až ve čtvrtém zápase si první výhru v sezoně připsali hokejisté New Jersey. Tým, který nastoupil do utkání jen se 16 hráči, se prezentoval precizní defenzivou a v Buffalu zvítězil gólem Ilji Kovalčuka 1:0 v prodloužení.

Rostoucí tlak pociťovali i hráči Anaheimu, kteří ztratili úvodní tři zápasy se skóre 2:13. V zápase s Vancouverem ale Ducks zabrali a dvěma góly v poslední třetině rozhodli o výhře 4:3.