Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Nobelovka za mír: Proč nebýt ještě globálnější?

Radujme se, veselme se: jsme živoucí součástí letošního laureáta Nobelovy ceny za mír. Ale nezasloužil by si ji celý svět?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Urvisu

14. 10. 2012 3:22
Nejen celý svět… navrhuji propříště každý rok nominovat na Nobelovu cenu za mír vozítko Curiosity, rád bych, aby se zasmáli i mimozemšťané. .............................................. PS: Domnívám se, že jen skutečná lidská kreatura by si dokázala pohrávat s myšlenkou, že Barack Obama obdržel svoji Nobelovu cenu míru "za velké nic", Barack Obama, který jako čistokrevný "negr" PŘESVĚDČIL rasismem prolezlou americkou společnost, aby jej zvolila za svého prezidenta a v den inaugurace plakali potomci otroků i otrokářů svorně jako želvy. Nehledě na cokoliv, co pro Ameriku udělá anebo neudělá třeba do konce svého života, je tento muž stejně nesmrtelný, jako George Washington. .............................................. Mimochodem… zkusil jsem přemýšlet, koho bych na letošní Nobelovu cenu míru navrhnul já (kdyby se mě někdo zeptal). Viděl jsem ji nedávno zpívat v pořadu Jana Krause a když podtrhnu a sečtu "globální účinky" za posledních pět let, od roku 2007, kdy získala společně s Hansardem Oscara za píseň Falling Slowly… dal bych klidně tu Nobelovku za mír Markétě Irglové, je to už strašně dávno (Elton John & Lady Diana?), kdy někdo dokázal svojí lidskostí vyvolávat "mír v duši" tak opojně, jako to dokáže právě Markéta Irglová.
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

13. 10. 2012 19:22
Omlouvám se České pozici:
někteří členové redakčního týmu publikují rozumné názory, které nemohu označit za servilní.
0 0
možnosti
Přestoupili jsme z jednoho Absurdistánu do druhého. Z ČSSR do EU
Těžko lze tento typ "eurooptimismu" a nadšenectví pro bující byrokracii, zvyšování a zavádění nových daní a omezování svobody nazvat jinak. Zasvěcení říkají, že cena měla být udělena ještě v minulém století, byla by vnímána ve vhodnějších souvislostech. Lidé jako socialista Barroso (viz třeba jeho "20-20-20 v roce 2020") vedou za veselého potlesku podobně zpitomělých nadšenců EU jako Špidla do velkého průšvihu. Potíž je, že na směrování EU jsme citliví my, co už jsme socialismus a RVHP zažili na vlastní kůži a vidíme kritickým pohledem jasné podobnosti. Že si tyhle skutečnosti neuvědomují ani někteří mladí ekonomové, jsme měli možnost vidět ve dvaadvacítce na ČT 12.10.2012 ... (od zhruba 6. minuty)  Usměvavý mladý "zrzek" Tomáš Sedláček by se hodil za předsedu místní organizace SSM (Socialistický svaz mládeže), který ve své mladické naivitě horuje pro "budování socialismu a upevňování  jeho jistot", zatímco ostatní si za jeho zády klepou na čelo a neberou ho vážně. :D Pana Jakla, který se účastnil diskuse, nemám zrovna dvakrát v lásce, ale musím uznat, že tentokrát měl naprostou pravdu a jeho skeptický pohled byl zcela namístě. Doporučuji výměnu názorů v ČT si poslechnout.
0 0
možnosti

Bluuus09

12. 10. 2012 18:11
Pro zákon o nestátních zdravotnických zařízeních:
Pro zákon o nestátních zdravotnických zařízeních:Jste poměrně častý přispěvatel do diskuzí na ČP, takže si lze na vás učinit, samozřejmě subjektivní, názor. Já na jeho základě došel k rozhodnutí, že na vás nebudu nikdy reagovat, ale dnes to poruším. Poprvé, a věřím, že i naposledy.Nuže, chci se zeptat, proč takové blitky takřka všude na ČP píšete? Nechcete či neumíte argumentovat?Nemusíte odpovídat, dovoluji si to předem označit za zbytečné propagandistické blitky.
0 0
možnosti
Souhlas. Jsou to blitky kdysi vzorného občana - komunisty
s komunistickou ideologií vypláchnutou dutinou lebeční. Ale protože si je dobře vědom skutečnosti, že jeho příspěvky jsou poměrně snadno identifikovatelné a zařaditelné, zvolil si nickname, které nelze jednoduše dohledat mezi velkým množstvím stejně znějících slovních frází. Na rozdíl od podobného aktivisty stejné barvy, který na netu vystupuje pod nickname "Rozruch" už řadu let. ;-)
0 0
možnosti