10. prosince 2008 16:33 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Nová pravicová strana je politickou nutností

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse

Ad LN 9. 12.: Klaus posvětil novou stranu

Letošní krajské a senátní volby opět potvrdily všeobecně známou, neřešenou  a letitou skutečnost.  Neustálá, každodenní celostátní mediální propagace výhradně parlamentních stran způsobila, že voličská veřejnost další strany i s jasnou politickou orientací  naprosto nezná. Čeho je moc toho je příliš a tím ztrácí i smysl jakákoliv volební konkurence. Významná je i skutečnost, že neparlamentní strany a jejich zástupci nemohou vynakládat  finanční prostředky  na volební propagaci. Parlamentní strany mají při tom milionové podpory ze státního rozpočtu.

Důsledkem je pouze asi  čtyřicetiprocentní, možno říci protestní volební účast. Rozhodně je to velmi málo a stojí to za vážné zamyšlení. Voliči si oprávněně stěžují, že není koho volit, není  výběr. Při uplatňování demokratických principů ve volbách u nás se přibližujeme rozvojovým státům

Podanou stížnost na nerovnost volební konkurence při celostátní mediální diskriminaci neparlamentních stran, zcela pochopitelně Nejvyšší správní soud v Brně  smetl ze stolu. Přesto se stát problému celostátního charakteru nezbavil a bude jej muset jednou zcela vážně řešit.
 
V této situaci zcela jistě mnoho voličů přivítá  vytvoření nové strany. Nikdo zatím nezná složení jejich představitelů ani její program, přesto se o ní píše.  Rozhodně by však mohla přinést oživení na naší nudné a šedivé politické scéně. Důvodem pro podporu a voličské zázemí  může být i skutečnost, že  ODS velmi poškodilo  spojení ze Stranou zelených ve vládní koalici. Nevěrohodná, mnohdy nelogická rozhodnutí, přinesla občanům i státu velmi mnoho zcela zbytečných ekonomických i věcných problémů.

RNDr. Jiří Hanzlíček, Praha
  • 9Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz