Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Nováček se v lize uvedl remízou

Návrat první ligy do Vršovic přinesl báječnou fotbalovou atmosféru v hledišti, ale také nepříliš záživnou podívanou na hřišti. Domácí nováček Bohemians 1905 remizoval 0:0 s Brnem.

PRAHA V zaplněném Ďolíčku si fotbalisté v zelenobílém drželi po většinu utkání převahu, ale hostující obranu se jim překonat nepovedlo. Nejblíže gólu byl po půlhodině hry Rychlík, který trefil z přímého kopu břevno.

„Byl to bojovný zápas. Přesně tak chceme hrát. Jsem spokojený, i když nám chybělo dotažení akcí,“ tvrdil trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych.

Jeho svěřenci se vrátili do ligy po roční pauze a jejich obnovená premiéra v soutěži přilákala přes sedm tisíc fanoušků, kteří vytvořili tradičně skvělou kulisu. Domácí hráči ale jako by v úvodu zápasili s lehkou nervozitou. Až po dvaceti minutách se těžiště hry postupně přesunulo na polovinu hostů.

Ve 21. minutě proletěl Dianův centr z rohového kopu napříč vápnem na Štohanzla, který vrátil míč zpět do ohně, ale Moravané horkou chvilku přestáli. Ještě blíž k úvodní brance byl ligový nováček za osm minut, kdy Rychlíkův přímý kop z pravé strany zastavilo až břevno za překvapeným Burešem.

Pražané se snažili k obvyklé bojovnosti přidat i nadstavbu a vůbec nepouštěli Brno k útočným akcím. Ve 32. minutě domácí znovu zahrozili, když Bartek sklepl vysoký centr na Zelenku, který na míč jen těsně nedosáhl.

Diváci křičeli proti Střížkovu I do druhé půle vstoupili aktivněji Vršovičtí. Po chvíli napřáhl z necelých dvaceti metrů Adam, brněnská obrana však stačila jeho střelu srazit kousek mimo. Na další větší šance si museli diváci dlouho počkat, a tak se mezitím bavili nelichotivými pokřiky na adresu konkurenční „Bohemky“ ze Střížkova. V 68. minutě se poprvé výrazněji připomněli hosté, kapitán Polách ovšem zakončil nad. Nebezpečí nadále představovaly především centrované míče.

V 78. minutě vystrašil „klokany“ jejich brankář Sňozík, jemuž vypadla z rukavic Dvorníkova hlavička po Kalivodově centru. Na opačné straně vzápětí chyboval i hostující Bureš, ale po Kaufmanovu pokusu se nakonec kopal jen roh. Víc už ani jeden z týmů nevymyslel.