14. července 2008 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Bursík promluvil o „černých duších“

POLITIKA

PRAHA Šéf Strany zelených Martin Bursík včera v pořadu ČT Otázky Václava Moravce popřel, že by věděl o zřizování nových základních organizací ve středních Čechách těsně před svoláním sjezdu či se ho nějak účastnil.

„Předně je potřeba říci, že o tom nemám žádnou evidenci. Předseda strany neeviduje členskou základnu. To dělá hlavní kancelář,“ prohlásil Bursík.

Lidé, kteří vstupují do Strany zelených, mají podle něj o činnost partaje zájem. „Chtějí pomoci Straně zelných,“ řekl vicepremiér. Podle něj noví členové vstoupili do strany, jelikož mají strach o dění ve straně. „Jsem pro to, aby strana byla otevřená. Jsou znervózněni tím, co se nyní u zelených děje,“ argumentoval Bursík.

Účelové zakládání nových skupin kategoricky odmítl. „Jedinou informací, kterou mám, je ta, že vznikly organizace, které vznikly podél plánované dálnice D3. Zelení tam dlouhodobě spolupracují se starosty a obyvateli obcí, pro které je to zásadní otázka. Ti lidé si nedovedou představit, že by přes Posázaví vedla dálnice. Nedovedu si to představit také. A vím, že ti lidé se rozhodli pomoci, a aby měli silnou politickou kontrolu,“ vysvětlil vicepremiér a šéf zelených.

dph

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na Lidovky.cz