Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
14. července 2008 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Bursík promluvil o „černých duších“

POLITIKA

PRAHA Šéf Strany zelených Martin Bursík včera v pořadu ČT Otázky Václava Moravce popřel, že by věděl o zřizování nových základních organizací ve středních Čechách těsně před svoláním sjezdu či se ho nějak účastnil.

„Předně je potřeba říci, že o tom nemám žádnou evidenci. Předseda strany neeviduje členskou základnu. To dělá hlavní kancelář,“ prohlásil Bursík.

Lidé, kteří vstupují do Strany zelených, mají podle něj o činnost partaje zájem. „Chtějí pomoci Straně zelných,“ řekl vicepremiér. Podle něj noví členové vstoupili do strany, jelikož mají strach o dění ve straně. „Jsem pro to, aby strana byla otevřená. Jsou znervózněni tím, co se nyní u zelených děje,“ argumentoval Bursík.

Účelové zakládání nových skupin kategoricky odmítl. „Jedinou informací, kterou mám, je ta, že vznikly organizace, které vznikly podél plánované dálnice D3. Zelení tam dlouhodobě spolupracují se starosty a obyvateli obcí, pro které je to zásadní otázka. Ti lidé si nedovedou představit, že by přes Posázaví vedla dálnice. Nedovedu si to představit také. A vím, že ti lidé se rozhodli pomoci, a aby měli silnou politickou kontrolu,“ vysvětlil vicepremiér a šéf zelených.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...