Čajánek rozhodl finále Spengler Cupu třemi góly

DAVOS Český hokejový útočník Petr Čajánek z Dynama Moskva se blýskl hattrickem ve finále Spenglerova poháru a zajistil svému týmu celkový triumf. Ruský celek, který trénuje Vladimír Vůjtek, porazil v rozuzlení 82. ročníku turnaje 5:3 Kanadu. Dynamo vyhrálo v Davosu čtvrt století po svém prvním zdejším triumfu v roce 1983.

Trojnásobný mistr světa Čajánek se trefil v každé třetině vždy po přihrávce Švéda Mattiase Weinhandla. Skóre otevřel v 10. minutě brankou v oslabení a jeho třetí gól na začátku třetího dějství byl vítězný. Především díky své střelecké potenci byl český reprezentant vyhlášen nejlepším hráčem Dynama ve finále.

Spolu s koučem Vůjtkem a hrdinou finále Čajánkem získal Spenglerův pohár i obránce Karel Rachůnek. Český zástupce Karlovy Vary skončil čtvrtý.

Výsledek - finále: Kanada - Dynamo Moskva 3:5 (40. Dupont (Robitaille, Domenichelli), 40. Domenichelli (Robitaille), 50. Robitaille (Domenichelli, Vigier) -10. Čajánek (Weinhandl), 29. Čajánek (Weinhandl, Landry), Něprjajev (Afanasenkov, Vyšedkevič), 41. Čajánek (Weinhandl), 58. Pestuško).