22. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Hra o policejní jedničku. Husák se hlásí, zaznívá i jméno Komorous

Vladislav Husák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladislav Husák | foto: Hynek Glos - archiv LNLidové noviny

PRAHA Sice není jasné, kdo bude příštím ministrem vnitra, rozjela se však zákulisní jednání, kdo stane ve funkci policejního prezidenta. V ní prý končí Tomáš Tuhý. Tři vysoce postavené zdroje LN se shodly, že se údajně na místo hlásí Vladislav Husák, liberecký policejní šéf.

V pátek vedení ČSSD posvětilo vládní soupisku. Podle ní by se příštím ministrem vnitra ve společné koalici, která by se opírala o hlasy KSČM, měl stát předseda sociálních demokratů Jan Hamáček.

Podle důvěryhodného zdroje LN Hamáček při jednáních požadoval, aby byl novým policejním prezidentem Jiří Komorous. Ten v současnosti vede Ochrannou službu policie, která se stará o bezpečnost politiků. Šéf sociálních demokratů Hamáček záležitost nechtěl komentovat. Komorous ji označil za nesmysl: „Máte špatné informace.“

Dalším zájemcem ve hře o policejního prezidenta je liberecký krajský ředitel Vladislav Husák. V letech 2005 až 2007 už policejním prezidentem byl. Jeho kredit poškodil skandál s návštěvou Obecního domu, kde byli vlivní lobbisté a politici. Jeho vážným konkurentem je pardubický policejní šéf Jan Švejdar.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz