12. ledna 2009 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Jan Palach ’69: výstava, seminář...

VÝROČÍ

PRAHA Ve čtvrtek 15. ledna bude v Křížové chodbě Karolina zahájena výstava Jan Palach ’69. Kromě jiného budou poprvé k vidění originály dopisů Jana Palacha podepsaných „Pochodeň č. 1“ či prohlášení Jana Zajíce „Občané Republiky československé“. Autory výstavy jsou Petr Blažek, Patrik Eichler a Jakub Jareš, grafikem je Jáchym Šerých.

Ve čtvrtek a v pátek se uskuteční seminář historiků, teologů, filozofů a pamětníků. První den jsou na filozofické fakultě připraveny tři diskusní panely a projekce filmů Les a Deset bodů. V pátek se další projekce (Slyšte můj křik, Jan 69, Tryzna, Ticho) konají v Národním muzeu. Zde je také na 16. ledna (ve 14.30 na místě Palachova upálení, přesně ve 14.30 jako před 40 lety) připraven pietní akt. Poté bude v 18 hodin následovat v kostele Nejsvětějšího Salvátora vzpomínková bohoslužba celebrovaná Tomášem Halíkem, po které se průvod se svíčkami odebere k pamětní desce Jana Palacha v průčelí Filozofické fakulty UK. Více na www.ff.cuni.cz.

kul

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz