20. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Kauza H-System. Konkurzní mafie se směje, zlobí se Čunek

Lidovec Jiří Čunek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidovec Jiří Čunek. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA „Napadá mě jen slovo mafie,“ odpovídá senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) na otázku, kdo z aktérů kauzy H-System se dnes může smát. V rozhovoru pro LN soudí, že dvacet let sporů mezi skupinami okradených klientů developerské firmy a počínání konkurzního správce Josefa Monsporta jen posloužila „konkurzní mafii“.

Monsport podle něj prodával majetek z­konkurzní podstaty za babku. Senátor uvádí příklad: „V Praze Libni byl pozemek H-Systemu, který se nacházel uprostřed pozemků patřících Akademii věd. Prodával se na základě inzerátu kokurzního správce. Koupila ho jistá firma za 1,5 milionu, druhý den po koupi si nechala udělat nový posudek na 4,5 milionu, za tuto cenu prodala pozemek další firmě a ta ho potom zobchodovala s Akademií věd výměnou za pozemky v hodnotě 9,5 milionu korun,“ popisuje Čunek.

„Kdyby se majetek z konkurzní podstaty prodával správně, utržila by se za něj miliarda tři sta tisíc a poškození klienti by byli uspokojeni. Správci ale získali jen kolem 300 milionů,“ míní senátor.

Radka Kvačková

Autor

Radka Kvačkováradka.kvackova@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ V LISOVNĚ (35-40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz