Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Koudelka atakoval nejlepší

Český skokan na lyžích dolétl ve druhém dílu Turné čtyř můstků na čtvrté místo

GARMISCH-PARTENKIRCHEN Nescházelo mnoho - a český skokan na lyžích mohl po druhém závodu Turné čtyř můstků stát na stupních vítězů. Roman Koudelka nakonec v Garmisch-Partenkirchenu obsadil čtvrté místo. Na novém olympijském můstku vyhrál Rakušan Gregor Schlierenzauer, jenž se po německé části Turné dostal do průběžného vedení.

Osmnáctiletému Koudelkovi unikly stupně vítězů už potřetí během několika týdnů, v polovině prosince skončil čtvrtý v obou závodech ve Villachu.

Nejlepší český skokan současnosti útočil na třetí pozici z šesté příčky po prvním kole, na třetího Michaela Neumayera z Německa ztratil necelé dva body.

„Byla tam touha po bedně, ale věřím, že když budu dál pracovat, tak to jednou vyjde,“ řekl Koudelka novinářům. Příliš ale nepočítá s tím, že by se mohl dočkat už při dalším závodu v Innsbrucku. „Tady všechno vyšlo, sedlo mi to. Příště to určitě bude těžší než tady.“ Porazil i Morgensterna Koudelka předvedl v obou kolech shodně dlouhé skoky - 132 metrů -a připsal si skalp nejen úřadujícího vítěze Světového poháru Adama Malysze, ale především suveréna sezony Thomase Morgensterna. Rakouský lídr SP a vítěz prvního závodu Turné v Oberstdorfu včera skončil až šestý a před dvěma závody v Rakousku ztratil vedení.

Jeho nástupce Schlierenzauer byl po prvním kole pátý, ale díky veleskoku 141 metrů v druhém kole sesadil vedoucího Janneho Ahonena, který měl po prvních pokusech téměř osmibodový náskok v čele.

Sedmnáctiletý Schlierenzauer, jenž byl druhý v Oberstdorfu, vede průběžné hodnocení Turné před Morgensternem o 3,2 bodu. O další dvě desetiny zpět je čtyřnásobný vítěz Turné Ahonen. Koudelka se posunul na deváté místo, v pořadí SP mu patří 13. pozice.

Objev minulé sezony Schlierenzauer po závodě věřil, že ještě neřekl poslední slovo. „Rozhodovat bude jako vždycky až poslední skok v Bischofshofenu,“ dodal včerejší vítěz.

Na body v Ga-Pa dosáhli i další tři čeští reprezentanti, nicméně po nepříliš povedených druhých pokusech se Jakub Janda, Jan Matura a Borek Sedlák seřadili na 26. až 28. příčce.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...