Diskuse k článku: Epidemie spalniček ohrožuje Prahu i Moravskoslezský kraj. Rodiče nedávají děti očkovat

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 2.2. 2019 12:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
N. Gajová 2.2.2019 11:23

Kdo si ještě dnes vzpomene, jak za hlubokého totáče maminky schválně s dítětem zašly na návštěvu ke spalničkovým, aby to jejich potomek taky chytil jako prcek a po prodělání spalniček u dětí bez komplikací se stal imunní pro zbytek života? Dnes je jiná doba, dnes fungují všelijaké pilulkové a očkovací lobby, proto jednou není ten lék, pak zase ten, pak zase je třeba plošně očkovat proti chřipce, proti splaničkám, proti encefalitidě. A pohotově také naplivat na ty, co na lobbistické fígle neslyší, a poštvat na ně zbytek společnosti, to je taky důležité, ať je mediálně zlynčují.

D. Urman 1.2.2019 13:42

Ekoblbky opět v akci!

K. Pokorný 1.2.2019 13:41

Já to říkám furt, že v tom Moravskkoslezském kraji je nákaza nebezpečná pro ostatní obyvatele, ale ten Hašašíra se prostě očkovat nedá a nedá.

O. Prokop 1.2.2019 10:35

Odborná doporučení a zákon je nanic. Tito rodiče jsou moudřejší. Řešení je jednoduché: Ten, kdo porušil zákon a nenechal své dítě očkovat, které pak onemocnělo, tak následnou léčbu platit ze svého. Ze žádného pojištění.

M. Dvořák 1.2.2019 9:04

A mediální masírka pomocí strachu a nepravd opět útočí. Není žádná epidemie. Pouze investor zadal LN opět další článek.

P. Kment 1.2.2019 12:39

Ano pane Dvořák máte pravdu ani spalnicky neexistují ty si taky vymysleli..... hlavně nebýt ovce

Zdeněk Pavliš 1.2.2019 9:04

V době ne tak vzdálené v některých rodinách zemřelo víc než polovina dětí, v dnešní době některé "chytré" dámy považují očkování za zbytečné. Je naprosto správné děti z těchto rodin vyloučit z předškolního vzdělávání.

M. Dvořák 1.2.2019 9:07

Naštěstí těchto chytrých, ale hlavně informovaných rodičů přibývá, tak třeba budete i Vy jednou v menšině. Pak můžeme zase "upalovat" naopak Vás. S tím rozdílem, že tohle rozumní lidé dělat těm vyplašeným a neinformovaným dělat nebudou.

Zdeněk Pavliš 2.2.2019 12:47

Když jsem začal chodit na základku, tak na gymnáziu, což bylo ve stejné budově, studovala jedna slečna špatně chodící i s berlemi. Měla smůlu, proti dětské obrně se začalo očkovat až o několik let později.

J. Kodeš 1.2.2019 8:41

Za hrozbou vyloučení dítěte stojí strach ředitele školky ze sankcí, často ve spojení s předchozí razií hygienické stanice, která ve školce zjistila přítomnost dítěte, které není řádně očkováno, a ve spojení s hysterií kolem novely zákona o ochraně veřejného zdraví a jejími likvidačními sankcemi pro školky (viz můj jiný článek).

V každém případě rodiče nekompletně očkovaného dítěte, kteří se dostanou do situace, kdy jim ředitel školky vyhrožuje vyloučením dítěte z předškolního vzdělávání, mají více možností, jak postupovat. Tento návod se dá do velké míry použít i na přijímání dítěte k předškolnímu vzdělávání.

ADVOKÁTKA LIGA LIDSKÁ PRÁVA-CAGLIOVÁ

SVINKA

A. Lisovský 1.2.2019 8:25

"Pane doktore, musím své děti nechat očkovat?"

"Ne, paní, jen ty, které si chcete nechat."

M. Dvořák 1.2.2019 9:10

"Pane doktore, opravdu si mám nechat do svého tříměsíčního dítěte nechat naprat 6 nemocí zároveň?"

a) "Samozřejmě, my přece víme nejlépe, co je pro Vaše dítě to nejlepší"

b) "Zvažte to sám, je to především Vaše dítě a Vy máte zodpovědnost za jeho zdraví a život.

P. Kment 1.2.2019 12:47

Dvořák ,Dvořák zvažte to sam ,ale co vlastně? Vy tomu tak rozumíte, ze o tom chcete rozhodnout? Nebo si myslíte, ze pokud je to Vase dite ze máte právo í ho nechat zemřít ? Nemáte a ohrožujete nejen své dítě. To že máte právo něco rozhodnout ještě neznamená, že rozhodnete správně (viz Brexit). Zeptejte se vaší babičky ž kolika ke děti a kolik přežilo a pak chvilku přemýšlejte....

Najdete na Lidovky.cz