7. září 2010 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Palas staví penzion za miliony

Hejtman investuje, chystá se zřejmě podnikat v cestovním ruchu. Pochybnosti o původu peněz na nákladnou stavbu odmítá.

OSTRAVA Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) buduje v obci Ludvíkov na Bruntálsku penzion, jehož hodnota může dosáhnout až dvaceti milionů korun. Palas tvrdí, že si se svou ženou peníze na pozemky a stavbu vydělal.

Voblíbené rekreační oblasti blízko Pradědu podle časopisu Týden Palas koupil více než pět tisíc metrů čtverečních za 1,4 milionu. Cenu budoucího penzionu Palas prozradit nechce. Realitní makléřka Ingrid Chmelenská ji odhaduje na zhruba 20 milionů. „Společně s manželkou jsme si na stavbu vydělali,“ tvrdí Palas.

Týden uvedl, že Palasova rodina si v polovině devadesátých letech koupila ve slezském Krnově rodinný dům za 4,2 milionu korun, v roce 2002 Palas uvedl, že na kontě má 200 000 korun. List připomíná spekulace, že Palas mohl získat část peněz ještě v době, kdy působil jako ministr zemědělství, v souvislosti s prodejem podniku Setuza, který získali Tomáš Pitr a František Mrázek. To Palas odmítá. Jeho žena provozuje dvě zubní ordinace. Palasův hejtmanský plat činí 93 000 korun.

O prodeji potravinářsko-chemického gigantu Setuza, který získali kontroverzní podnikatelé Pitr s Mrázkem, se v minulosti v tisku objevila řada pochybností. Prodejem se zabývala i policie, ale nic trestného nezjistila. Mezi vyšetřovateli se podle spekulací hovořilo o tom, že Palas dostal za prodej deset milionů korun nebo nějakou nemovitost. To Palas rozhodně popírá.

***

Hejtmanova žena provozuje dvě zubní ordinace. Palasův plat činí 93 000 korun.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

čtk