18. října 2018 20:37 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Šéf ‚berňáku‘ Janeček chystá rozlučku. Byl kritizován za bezohledné vyměřování zajišťovacích příkazů

Martin Janeček, šéf  Generálního finančního ředitelství. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Janeček, šéf Generálního finančního ředitelství. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Mocnou daňovou instituci Generální finanční ředitelství (GFŘ) čeká podle zjištění LN střídání na nejvyšším postu. Šéfa Martina Janečka by měla ke konci roku nahradit jeho dosavadní zástupkyně Tatjana Richterová.

Informaci o odchodu šéfa berní správy potvrdily redakci dva nezávislé zdroje, Janeček sám nechtěl situaci komentovat. Bez komentáře to ponechala i ministryně financí Alena Schillerová.

O rezignaci Martina Janečka, dosazeného v roce 2014 tehdejším ministrem financí Andrejem Babišem, se spekuluje už několik měsíců. Kritici mu mimo jiné vytýkají nadměrnou horlivost ve snaze o co nejvyšší výběr daní. Vytýkají mu například bezohledné vyměřování takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými berňák zablokoval majetek některých firem, a přivedl je tím ke krachu už na základě pouhého podezření z nezaplacení daně.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!