2. února 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Skončil kvůli trenkám na Hradě, teď jde Fulík na ministerstvo vnitra

Jan Fulík (vlevo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fulík (vlevo) | foto: Luděk Krušinský

PRAHA Ve státní správě se najde jen málo mužů či žen, kteří mají za sebou tak pestrou minulost jako Jan Fulík. Veřejnost mohla jeho jméno zaregistrovat především po akci skupiny Ztohoven s vyvěšením obřích rudých trenek na Pražském hradě. Právě po tomto incidentu v roce 2015 se totiž Fulík poroučel z funkce bezpečnostního ředitele prezidentské kanceláře.

Krátce nato se objevil v jiné roli. Stal se pro změnu personálním ředitelem Národní knihovny. Jak ale zjistily LN, letos se v tichosti vrátil k bezpečnosti. Za svého blízkého spolupracovníka si ho vybral Jiří Nováček, první náměstek ministra vnitra, pod kterého spadá klíčová problematika domácí bezpečnosti. Jeho sekce řeší vše od problematiky policie, práce tajných služeb až po migraci. Fulík je nyní v pozici referenta.

Jak se na vnitro vůbec dostal a zda prošel výběrovým řízením, ale ministerstvo vnitra neupřesnilo. „Do pracovního poměru byl přijat na základě úspěšně absolvovaného přijímacího pohovoru,“ napsal LN mluvčí ministerstva Jiří Korbel.

V minulosti se o Fulíkovi pochvalně vyjadřoval Martin Nejedlý, ekonomický poradce prezidenta Miloše Zemana.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky