16. září 2009 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Soukup opustil Zubovou kvůli manželovi

PRAHA Pro překvapivý rozchod Jaromíra Soukupa s Olgou Zubovou, jejíž kampaň sponzoroval, mají pražští sociální demokraté prosté vysvětlení. Soukupovi vadilo chování jejího manžela Vladimíra Zubova.

„Soukup si stěžoval, že se Zubov snad zbláznil. Prý Zubovou vodí jako na provázku,“ říká jeden z členů vedení pražské ČSSD, který si nepřál být jmenován. „Říkal, že kamkoliv je Zubová pozvaná, tam chodí manžel s ní. Vystupuje za ni a ona buď sedí v koutku, nebo ji manžel dokonce okřikuje.“

Soukup se prý zlobil, že on je místopředseda Demokratické strany zelených a člověk, který dává do její kampaně peníze. Manžel předsedkyně strany Olgy Zubové ale údajně podle Soukupa vystupoval tak, „jako by tu minipartaj řídil on“. „Soukup z toho byl úplně nepříčetný,“ řekl už citovaný pražský sociální demokrat.

„Nechci to takhle personifikovat,“ říká Jaromír Soukup. „Obecně ale mohu říci, že vliv rodinných příslušníků se nedá vyloučit. Ale musí to mít svoje limity. Některé věci může politik konzultovat s rodinou, ale odpovědnost zůstává na něm. On odpovídá veřejnosti. Musí si sám odpovědět na otázku, zda je ten vliv ještě přiměřený, nebo už není.“

„Je to nesmysl a nevím, jak to mám komentovat,“ říká Olga Zubová. „Soukup mi nic nevyčetl, ani pasivitu, ani rodinné vztahy.“ Zubová si stěžuje, že se s ní a s Demokratickou stranou zelených Soukup přestal úplně bavit. „S novináři si telefonuje, ale nám telefony nebere,“ říká Zubová.

Majitel mediální agentury Médea Soukup v neděli znenadání oznámil, že přestane sponzorovat kampaň pětky na pražské kandidátce ČSSD Olgy Zubové. Vysvětlil to slovy, že „část členské základny zapomněla, že v první fázi musí pracovat na programu a členské základně, a ne na tom, aby se měli lépe“. Strana měla podle něj už nyní povolební personální požadavky: „Dejme tomu, že šlo o nějaký vliv na ministerstvech, o místa ve státní správě.“

Soukup popírá, že by konec sponzorování Zubové nějak souvisel se včerejším posunutím voleb. „Jsem si vědom toho, že to může vyvolat takové domněnky,“ říká. „Ale fakt jsem nic předem nevěděl.“ Koho bude podporovat teď, prý ještě neví.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.