Diskuse k článku

‚Už mě to nebaví.’ Mladí nevydrží v práci, každý třetí dal za poslední rok výpověď

„Končím. Práce na přepážce mě už nebaví,“ sdělila řediteli minulý týden pětadvacetiletá pracovnice českobudějovické banky, kde nesetrvala ani rok. Podobné důvody výpovědi zní bankovním sektorem docela často, hlavně ze strany zaměstnanců ve věku okolo třiceti let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Fafejta 13.5.2019 7:45

Zrusi se skoly, policie, armada, zachranky, hasicske sbory, urady...?

J. Kolumberský 13.5.2019 9:20

Myslel jsem, samozřejmě, žádné finance a benefity ze státní pokladny jen proto, že se dotyčný narodil. Souhlasím s vámi plně, že mnoho škol vyrábí retardáty, viz Gréta nebo Viki, ale část viny padá i na rodiče. Že policie má svázané ruce různými právy narušitelů zákona, ale i přesto vykazuje dobré výsledky. Že naše armáda slouží cizí mocnosti, takže je pro naši zemi jaksi málo užitečná. Že záchranný systém je zbytečně naddimenzovaný... atd. Základem musí být osobní zodpovědnost a vědomí, že všechno má svoji cenu. A tu cenu neurčuje ideolog, ale realita.

A. Fafejta 13.5.2019 9:43

Nic z toho co píšete jsem nenapsal, takže to není tak, že souhlasíte s mými názory, ale tak, že vyjadřujete svoje. ;)

J. Nový 13.5.2019 7:19

Možná by se sociální dávky pro nezaměstnané měly lynule měnit podle poptávky na trhu práce. Při rekorně nízké nezaměstnanosti by měly klesnout na minimum

P. Čech 13.5.2019 7:26

Veškeré t.zv. sociální dávky s jedinou výjimkou a to pro lidi nemocné a zdravotně handicapované, je třeba zrušit. Tento systém totiž jen vychovává ze zdravých lidí lenochy, smysluplné práce se štítící. Proč by pracovali za mzdu, která je v nemálu případech nižší než součet všech možných socanských dávek, že?

P. Čech 13.5.2019 7:05

"Nezaměstnanost je rekordně nízká, hlad po pracovnících enormní a firmy se při shánění posil předbíhají ve finančních nabídkách".

Firmy se předbíhají ve finančních nabídkách přesto, že situaci lze řešit opět jak? Jednoduše. Změnit celý náš socanský systém a zrušit všechny t.zv. sociální dávky, přídavky, příspěvky, dotace a pobídky a ponechat z nich jen takové, které jsou přímo směrovány k lidem nemocným a zdravotně handicapovaným. Žádný pracovitý a zdravý, nejen mladý člověk, žádné socanské pobídky nepotřebuje. Je jen nutno vytvořit situaci, kdy jdou vydělávat peníze jen prací. Tedy nikoliv např "prací" ve všelijakých, úplně zbytečných neziskových organizacích, placených ze státního rozpočtu. A nejen tam. Takových zbytečných organizací, kde lze přijít bez smysluplné práce k nemalým penězům je kolem nás plno, zejména v Praze. A o tom to všechno je.

S. Melichar 13.5.2019 6:54

Samozřejmě, nejlepší bude zalézt do teplého státního hnízdečka a nechat se dobře platit Babišem. A recept na to není složitý - prostě mu to tam hodit. A až tam budeme všichni, co vlastně bude? Obávám se, že to neví ani on. Resp. tušení mám a nic hezkého to není.

P. Čech 13.5.2019 7:11

Babiš s tím nemá nic co do činění. Pokud platí nějaké lidi, tak je platí za smysluplnou práci. Za práci, která přináši nějaký užitek. Ono "teplé státní hnízdečko" bylo totiž vytvořeno za celých posledních 26 let, kdy se státní orgány tvořily a to opět podle socanských parametrů. Zde mám na mysli zcela nadbytečný počet ministerstev a jimi přímo řízených organizací, jejichž přeskupením a zrušením lze získat až cca 200 miliard ročně. Celkovou změnou systému, kterou propaguje zejména kdo? No přece Babiš!

S. Melichar 13.5.2019 9:06

Jedna věc je propagace, druhá potom skutek, který tady utek. Prostě, pěkně mu tu na úřadech bobtná a když to znásobíme "solidníma" platama, tak to se mají ti tvůrci hodnot opravdu co činit. A do toho všeho ještě "Venezuela" Maláčová, jako správná ženská dokáže rozházet jakoukoliv hromadu peněz i těch, které nejsou. Ve výsledku se těm mladejm ani nedivím, že jsou takový netáhla, vždyť je tolik možností, jak přijít k penězům a práce je až na posledním místě.

P. Čech 13.5.2019 12:39

A to je na tom našem, a nejen našem, systému to špatné.Když máme čtvrt milionu t.zv. nezaměstnaných a na druhé straně zaměstnavatelé zoufale shánějí pracovníky, o něčem to vypovídá. O tom, že si náš socanský systém vydržuje armádu lenochů, poráce se štítících. Když k nim připočteme lidi, placené všelijakými, zbytečnými neziskovkami, vyhublé kostry, poskakující po molech módních návrhářů, všelijaké zbytečné tiskové mluvčí, všelijaké Jůtjůbery a jiné, práci se vyhýbající lenochy, jsme tam, kde jsme být nechtěli, ale bohužel jsme. Viník je jen jeden, zato výrazný. Socialistický systém, stříkunutý anarchií, který nám, občanům, vládne. Systém založený na volné soutěži politických stran, systém, který má ke skutečné demokracii neskutečně daleko.

J. Vyrobík 13.5.2019 6:37

Proč by mladí pracovali? Nejlíp je přece u maminky...Tam mají o všechno postaráno...

H. Omar 13.5.2019 7:02

Jak jste vychoval, tak máte...

J. Vyrobík 13.5.2019 7:54

Nebuďte drzý,člověče!

A. Fafejta 13.5.2019 8:02

Byl jste prvni.

A. Fafejta 13.5.2019 6:30

Umeji si rict co jim nevyhovuje, jednaji svobodne dle svych predstav, jsou sebevedomi a hledaji aktivne svoje stesti. To je skutecna odpovednost za sebe, za svoje zajmy, ne za zajmy jinych. Takovy byl sebemrskacsky pristup jejich rodicu, chodit cely zivot do prace, ktera je nebavi a delat z toho (absurdne) vzor pro sve deti. Pro mne je to radostna zprava o mlade generaci. Zamestnavatele budou daleko chytrejsi, kdyz zacnou hledat zpusob jak si mlade lidi udrzet a vyuzit jejich potencial, ne jak na ne tlacit vyhruzkami a strasenim. Tim u mladeho cloveka dosahnou jen odporu a revolty, to vi kazdy kdo si vzpomene na sve mladi. ;)

J. Vyrobík 13.5.2019 6:40

Kéž by to tak bylo...Ve skutečnosti to ale nejspíše bude totální odpor k práci...

A. Fafejta 13.5.2019 7:25

Jestli je to odpor, tak podle mne k buzeraci a aroganci zamestnavatelu. Mladi se nehrbi a to je dobre. Oni jsou budoucnost, bude to jejich svet, jejich odpovednost. O urovni prace mladych jsem v clanku necetl, takze to nemohu vice posoudit.

P. Čech 13.5.2019 7:23

Byl jsem rodiči vychován ke smysluplnému způsobu života a pokud si vzpomenu na dobu, kdy jsem ukončil studium, ihned jsem se zajímal o nějaké zaměstnání (živit se jako živnostník či dokonce podnikat nebylo komunisty povoleno). Bral jsem zaměstnání, jaké se naskytlo a uvažovat o tom, zda mne bude práce bavit, bylo zcela zbytečné. Důležité bylo jen to, zda uchazeč byl či nebyl členem KSČ, zda něco umí, nikoho nezajímalo. Dnešní mladí lidé si mohou vybírat, potíž je ovšem v tom, že nemalé jejich části se nechce pracovat. A kdo, nebo co je na vině tohoto stavu? Opět novináři a celkový systém. Když nejen mladý člověk dnes a denně vidí, že se nemalé peníze dají vydělat bez práce (za smysluplnou práci nepovažuji poskakování po molech oděvních návrhářů, žvanění všelijakých tiskových mluvčích, nebo činnost nemála všelijakých Jůtjůberů), není se co divit, že se mu nechce pracovat.

A. Fafejta 13.5.2019 7:32

Nevim o informaci, kterou uvadite, ze mladi nechteji pracovat, takze to neumim komentovat. Mladou generaci vychovali jeji rodice, ne zadny politicky system a novinari. Kadrovat co je a co neni smysluplna prace muze 10 lidi 10-ti ruznymi zpusoby, to nema zadnou relevantni hodnotu. Jestlize proste je nekde poptavka po nejake praci a nekoho ta prace zajima, pak ji dela. Youtuberi mohou vydelavat velice pekne penize, je to prace jako jakakoli jina. Zkuste se zivit jako Youtuber a pak tento zpusob obzivy sudte.

P. Čech 15.5.2019 18:48

Celý život jsem se živil smysluplnou prací. Činnost, o které mluvíte, za práci nepovažuji a za smysluplnou již vůbec. Myslím si to proto, že lidé tuto činnost nepotřebují a k ničemu potřebnému nevede. Mladou generaci vychovali jejich rodiče? Řeč je však o významné části té mladé generace, kterou ti rodiče nevychovávali (neměli na děti čas). A jsme tam, kde jsme být nechtěli. Mnoho mladých lidí neovládá český jazyk, jejich česká slovní zásoba je trapná. Pokud v jedné větě není slůvko "prostě", "cool", "vole" a pod. lze mluvit o zázraku.

B. Berlinski 13.5.2019 8:48

Jste trefil hřebík na hlavičku! I komouši to věděli. Svobodní a bezdětní měli od určitého věku o 30% vyšší daně, byt dostal ženatý s dětmi, novomanželské půjčky, dotované zboží pro děti. Zodpovědný otec rodiny už nemá revoluční potenciál, drží hubu a krok. Dnes třicetiletý dělá revoltu, bo bydlí u maminky, občas si tam přivede přítelkyni s doložkou nejvyšších výhod a práci střídá 2x do roka. Je sebevědomý a Happy :)

A. Fafejta 13.5.2019 9:29

Jestli je šťastný, co mu vyčítat? Zkuste ho přesvědčit, aby věci dělal tak, že z nich bude méně šťastný. ;)

J. Schwarz 17.5.2019 8:48

Pokud práci která je baví najdou, proč ne. Jen jsem proti aby jim takovou "zábavu" platil jakoukoli formou stát z peněz, o které formou daní jiné okradl. A okradl většinou právě ty "sebemrskače" co dělají i to co je zrovna nebaví, protože cítí zodpovědnost třeba vůči svým dětem. Taky by je mohlo přestat bavit je živit a namísto otravné práce pobírat nějaké dávky, drnkat na ukulele a usrkávat krabicové víno...

P. Fiala 13.5.2019 6:23

Za se sebe mohl říct, že jsem přestal fluktuovat teprve tehdy, až jsem se dostal do firmy, která mě celkem slušně zaplatila, (mám sice pořád asi tak poloviční plat než němečtí kolegové ba stejné pozici), tam jsem teprve schopný zkousnout, že mě to, co dělám, až tak nebaví. Se to hold zaměstnavalům vrací, že jsme záměrně po revoluci byli přetransformování do ekonomické kolonie. Mladým bych poradil ať si to nenechají líbit a když to půjde, ať dělají sami na sebe nebo jdou pracovat do zahraničí.

B. Baron 13.5.2019 6:22

A co dělá zaměstnavatel aby svoje zaměstnance stabilizoval? Arogantní přístup šéfů : na bráně mi stojí deset za tebe je pryč .

A. Fafejta 13.5.2019 6:37

Zamestnavatele jsou asi predevsim starsi generace a ta ma ve zvyku mlade lidi spis arogantne prejizdet buldozerem nez je brat jako partnery ke spolupraci. Je jen dobre, ze se takovy pristup aktualne nevyplaci a ze ma starsi generace jedinecnou prilezitost probrat se ze sveho egoismu.

J. Nový 13.5.2019 7:22

Takhle bych to nezevšeobecňoval. Někteří mladí se v práci snaží zajímat nejvíc o svůj mobil a sociální sítě a pak se nedivte té "aroganci" starších lidí, kteří v práci dělají. Oni z toho jednou ti mladí vyrostou a také se stanou staršími arogantními pracovníky a pak se to bude opakovat :-)

A. Fafejta 13.5.2019 7:52

Je to samozrejme moje projekce, zevseobecneni jsem se snazil vyhnout sluvky “asi” a “spis”. Kazda mince ma samosebou dve strany. Ovsem trend je z clanku zrejmy, tedy pokud to tak opravdu je. ;)

P. Čech 13.5.2019 7:34

Proč jsou ti zaměstnavatel é"asi především starší generace"? Protože se těm mladým nechce stát se ani zaměstnavatelem. O tom to všechno je. Za práci jsou zejména novináři vydávány mnohé zcela zbytečné činnosti (neziskové organizace, modelky, tuctoví sportovci, tiskoví mluvčí a pod) a mnozí mladí lidé (ne všichni) na to nalétají. Špatný je celkový systém. Systém, který nelze nazvat jinak než reálný socialismus, opepřený mnoha prvky anarchie. O žádnou demokracii u nás nejde. Demokracie totiž znamená řád a ne chaos, zmatek a ne řád, jaký u nás panuje.

A. Fafejta 13.5.2019 7:50

Realny socialismus je kadrovat praci jako to delate Vy. V demokracii je trh co nejvolnejsi a urcuje si sam sve prilezitosti. Modeling je soucasti modniho prumyslu, ktery je zcela realnym zdrojem velkych vynosu.


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...