11. června 2018 6:07 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Většina členů ČSSD hlasovala pro vstup do vlády s ANO

KVĚTEN - ČSSD vyhlásila vnitrostranické referendum o vstupu do vlády. K jeho... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy KVĚTEN - ČSSD vyhlásila vnitrostranické referendum o vstupu do vlády. K jeho... | foto: ČTK

PRAHA Tento pátek vyjeví Lidový dům odpověď na otázku, na kterou se čeká od loňských sněmovních voleb: bude mít Česko řádnou vládu? Prozatímní výsledky interního referenda ČSSD podle zdrojů LN ukazují, že kladná odpověď je vysoce pravděpodobná.

„Poté, co hlasovaly asi dvě třetiny místních organizací, vychází poměr přibližně 60 ku 40 procentům ve prospěch vstupu do koalice s hnutím ANO,“ sdělil LN vysoce postavený sociální demokrat.

Další doplnil, že tento poměr panuje po celou dobu referenda a příliš nekolísá. „Ve výsledku to bude něco málo pod 60 procent členů hlasujících pro,“ uvedl. Oficiálně je na průběžných výsledcích informační zámek a strana je nekomentuje, dokud nebude v pátek hotovo.

O hlasování je ve straně zájem, kvórum pro to, aby referendum platilo, partajní ústředí stanovilo na 25 procent všech členů strany. Podle informací LN mělo ke konci minulého týdne odhlasováno zhruba 43 procent veškerých sociálních demokratů, takže povinné čtvrtiny je hladce dosaženo. Dle zdrojů LN se předpokládá, že finální účast bude asi padesátiprocentní.

Najdete na Lidovky.cz