Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Vrah prostitutky byl už trestaný

PLZEŇ Cizinec, který má na svědomí brutální vraždu prostitutky na Folmavě, byl už v minulosti trestaný za násilné činy. V Německu se dostal do vězení i za násilnosti se sexuálním motivem.

Podle informací, které včera přinesl server iDNES.cz, nebyl ale obviněný Němec zatím ani jednou souzený za vraždu a předchozí tresty si odpykal.

„Zatím máme jen předběžnou informaci, že se jednalo o nepodmíněné tresty a zřejmě tam byl i nějaký sexuální motiv,“ řekl serveru soudce Josef Prach, který rozhodoval o vazbě. Soudce v neděli na 44letého muže uvalil vazbu mimo jiné právě proto, aby nepáchal další trestnou činnost.

Policisté z Plzeňského kraje nesdělili, jaké konkrétní prohřešky má cizinec za sebou a kolik jich celkem bylo. Sdílnější nejsou ani jejich bavorští kolegové. „Informace vám nepodáme, protože spadají pod ochranu osobních údajů,“ sdělil iDNES.cz mluvčí policejního prezidia v Horním Falci.

Přestože prostitutku napadl útočník už několikrát trestaný za fyzické útoky, činu zřejmě nešlo zabránit. „Pokud si tresty cizinec odpyká a není v pátrání, policisté nemají informace o jeho minulosti,“ popsala mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká. Vyžádat si je mohou až tehdy, když je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Vražda se stala v pátek na Folmavě na Domažlicku. Devatenáctiletá prostitutka odešla večer s mužem do pokoje, který měla v nočním podniku pronajatý. O necelé dvě hodiny později ji vážně zraněnou našly kolegyně. Záchranka ji do nemocnice převezla v kritickém stavu, byla v bezvědomí a měla poranění břicha. Její tělo bylo opařeno nebo poleptáno. V sobotu nad ránem vážným zraněním podlehla.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!