15. dubna 2010 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

„Vyřídíme váš hovor.“ Virtuální kancelář je hit

PRAHA V Česku roste počet podnikatelů, kteří využívají takzvanou virtuální kancelář.

Zatímco loni ke konci března jich bylo asi 10 tisíc, letos jich je ve stejném období už téměř o pět tisíc více. Největší zájem je tradičně o virtuální kanceláře v Praze, nejvyšší nárůst ovšem zaznamenala Ostrava. Vyplývá to z analýzy společnosti Office House, která je jedničkou na českém a slovenském trhu v poskytování obchodních sídel a provozování virtuálních kanceláří. Virtuální kancelář zákazníkům nabízí registrační sídlo nebo korespondenční adresu. Vedle toho může klient využívat i administrativní zázemí. „Řada podnikatelů k nám přišla hlavně z důvodů ušetřit náklady za provoz klasické kanceláře. Tito podnikatelé nejčastěji pracují doma, my se jim pak staráme o provoz virtuální kanceláře, tedy že na základě dohody jim podle stanovených instrukcí přijímáme a přeposíláme poštu, vyřizujeme telefonní hovory, zařizujeme řadu drobné administrativní práce,“ vysvětlila obchodní ředitelka Office House Mária Ščamburová.

Sídlo společnosti spravované prostřednictvím virtuální kanceláře má aktuálně v hlavním městě přes 11 tisíc podnikatelů, což je zhruba o 3000 více než ve stejném období loňského roku

V Ostravě bylo loni okolo 750 uživatelů virtuální kanceláře, letos počet vzrostl na více než 1700, tedy o více než 130 procent.