5. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Noviny

Zeman rázně omezil pití. V Ústeckém kraji si jen připil, pak se držel nealka

Miloš Zeman na návštěvě Žatce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na návštěvě Žatce. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

PRAHA Prezident Miloš Zeman výrazně upravil životosprávu. Podle informací LN z jeho bezprostředního okolí dal na dlouhodobá doporučení svých lékařů a dramaticky omezil pití alkoholu. Proměny k lepšímu si povšimli počátkem tohoto týdne i v Ústeckém kraji, kde je hlava státu na jednom z pravidelných výjezdů za voliči.

„Na úvod si lehce připil cinzanem, pak se držel výhradně nealka,“ prozradil pod podmínkou anonymity jeden z krajských zastupitelů. Stejný postřeh doplnili i účastníci úterního společného oběda regionálních politiků se Zemanem.

Změnu prezidentova přístupu ke zdraví chválí šéf jeho lékařského konzilia, bývalý ministr zdravotnictví Martin Holcát. „Vzhledem k diabetu jsme mu jako každému diabetikovi doporučili omezit alkohol. Pan prezident to respektuje,“ řekl LN.

Miloš Zeman na návštěvě Žatce.
Miloš Zeman na návštěvě Žatce.

Špičkoví experti v bílých pláštích na hlavu státu naléhali několik let. Milovník nápojů pro dospělé i dobře prorostlého bůčku ale dlouho odolával. Vždy například říkal, že zeleninu má rád pouze přes „transformační mezičlánek, který se jmenuje prase“.

Najdete na Lidovky.cz