12. prosince 2008 19:58 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Novou stranu by mohli ovládnout neonacisté

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 10Diskuse

Ad LN 10. 12.: Haiderovci v Česku

Nová pravicová strana s nacionálním zaměřením nemusí být tak neúspěšná, jak se všeobecně soudí. Luboš Palata se domnívá, že tato projektovaná partaj nabírá haiderovské rysy, avšak skutečný Haider, že jí chybí.

    Abychom se všichni pěkně nespletli! Pokud opravdu dojde k rozpuštění Dělnické strany, jak navrhuje ministr vnitra Ivan Langer, má její členstvo a vůdcovstvo dvě možnosti. Buď si založit něco podobného pod jiným názvem, nebo využít něčeho, co už tu existuje a co jim může být přinejmenším svou protievropskou a nacionalistickou rétorikou velmi blízké, či co se dá snadno na jim blízké předělat.  Druhá  možnost je dokonce pohodlnější, méně pracná.

   Těžko si představit, jak by se by dalo nějak efektivně zabránit infiltraci nově vznikající strany neonacisty.  Ti vzhledem ke své proorganizovanosti  a početní převaze nad zpočátku asi nečetnými „pravými“ zájemci o členství  mohou  novou stranu velmi rychle ovládnout. Počítat totiž musíme i s příznivci DS, jichž může být mnohem více, než by nám bylo milo.  Cosi v tomto smyslu naznačil i litvínovský  17.listopad.  A nějací fírerci už se v DS také rýsují.

    Pan Mach a další otcové zakladatelé se v posledku  mohou velmi, velmi divit, co se jim nakonec z pracně sneseného vajíčka vylíhlo.

PhDr. Miroslav Hudec, Česká Lípa
  • 10Diskuse
Najdete na Lidovky.cz