18. května 2009 9:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nový fotokurz LN s CD zdarma

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Naučte se fotit ještě lépe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naučte se fotit ještě lépe | foto: Lidovky.cz

Začíná nový kurz digitální fotografie. Dnes získáváte zdarma ke každému výtisku LN program na zpracování fotek. Zítra dostanete praktický pořadač. Od středy budou vycházet v LN kartičky s jednotlivými lekcemi.

Blíží se léto a je tu opět – v Lidových novinách již tradiční – kurz digitální fotografie. I letos bude na kartičkách z kvalitního papíru, které si budete moci ukládat do praktického pořadače. I letos získají čtenáři zdarma počítačové programy pro fotografy.

Kurz, ač navazuje na ten loňský, je zcela nový. A věříme, že Vás zaujme minimálně stejně jako kurzy předcházející.

V čem je letošní kurz nový?
– Zabývá se podrobněji praktickými otázkami fotografování jednotlivých žánrů: od těch běžných (fotografování dětí) přes moderní (fotografování pod vodou) až po vysloveně umělecké (zátiší, akt).

– Přináší některá zcela nová témata (fotografování extrémních sportů, památek, za soumraku).

– Obsahuje internetovou část: kromě kartiček, které budou vycházet od středy v LN, najdete denně další informace k tématu na www.lidovky.cz/fotokurz.

– Zabývá se pouze fotografickou praxí: neobsahuje nudnou teorii, ale maximálně se soustředí na postupy, tipy a triky zkušených fotografů. – Při přípravě kurzu spolupracují LN s renomovaným odborným fotografickým časopisem FotoVideo a internetovým magazínem www.ifotovideo.cz.

Pro koho je kurz určen?
Užitečné informace najdou v kurzu jak začátečníci, tak pokročilí. Kurz je psán srozumitelnou formou tak, aby mu rozuměl i ten, kdo nemá v oblasti fotografie žádné teoretické vzdělání.

Kurz přináší zcela nové informace. Bude tedy užitečný jak pro ty, kdo sledovali loňský kurz, tak pro úplné nováčky.

Co všechno kurz obsahuje?
Kurz bude vycházet v Lidových novinách ode dneška de facto až do konce letních prázdnin.

CD zdarma: Dnes jste získali ke každému výtisku LN cédéčko s programem na zpracování fotografií Zoner Photo Studio Studio 11 a dalším softwarem. Bližší informace si přečtete v samostatném článku v dolní části této strany.

Praktický pořadač: Zítra dostanete ke každému výtisku LN pořadač, do kterého budete moci po dobu čtyř týdnů sbírat lekce kurzu.

24 kartiček: Lekce budou vycházet v LN od středy 20. května až do 16. června na kartičkách z kvalitního papíru. Každá lekce obsahuje ukázkové fotografie, výklad, praktické postupy, tipy a triky.

Nasbíráte-li do pořadače všech 24 kartiček, získáte příručku, ke které se můžete léta vracet. Uživatelsky příjemný formát vám umožní mít ji s sebou na výletech, na cestách, na dovolené, tedy při všech Vašich fotografických akcích. Lekce na internetu: Každá lekce má svou internetovou část. Ta se objeví na www.lidovky.cz/fotokurz současně s novou lekcí na kartičce v LN. Kompletní kurz tedy získáte jen tehdy, budete-li sledovat denně jak „papírové“ LN, tak internetové Lidovky.

Fotosoutěž: I letos se můžete zúčastnit fotosoutěže, která začne v průběhu kurzu. Můžete vyhrát zajímavé ceny, které dodává hlavní partner fotokurzu, společnost Olympus. Vítěz získá moderní digitální zrcadlovku, o menší ceny (fotoaparáty a fotografické vybavení) se bojuje každý týden.


Seznam lekcí kurzu
Denně v LN od 20. května do 16. června

1. Akt v přírodě
2. Skupinová portrétní a drobná havěť fotografie
3. Klasický portrét
4. Reportážní portrét dovolené
5. Fotografujeme děti
6. Společnost a osobnosti (Sport v přírodě)
7. Koncerty a akce
8. Krajina
9. Stromy
10. Květy a květiny 
11. Zvířata
12. Ptáci
13. Makro a efektem
14. Broučci
15. Architektura
16. Památky na
17. Sport na cestách
18. Extrémní sporty a osobnosti (Sport v přírodě)
19. Pod vodou
20. Panorama
21. Černobíle
22. Zátiší
23. Za soumraku
24. S filtrem

Kdo kurz připravuje?
Kurz Naučte se fotit ještě lépe vzniká ve spolupráci s odborným časopisem FotoVideo a internetovým fotografickým magazínem www.ifotovideo.cz.

Jeho hlavním autorem je profesionální fotograf, novinář a publicista Oleg Homola (jeho portrét přineseme zítra v LN). Při přípravě jednotlivých lekcí spolupracuje s fotografy specializujícími se na různé fotografické žánry (i o těchto spoluautorech kurzu se dočtete zítra).

Časopis oslavil v roce 2008 již 12 let na českém a slovenském trhu. Vychází z koncepce tří pevných redakčních „sloupů“, které čtenáři-fotografovi nabízejí vše, co ke svému koníčku potřebuje.

V obrazové části předkládá dlouhodobé práce známých i současných domácích a světových autorů. V části praktického fotografování se na 32–36 stranách střídají fotografické školy pro začínající i pokročilé fotografy a nabízejí nejnovější digitální postupy širokému spektru fotografické veřejnosti. Třetím sloupem je část technická, kde jsou v úzké spolupráci s renomovanými evropskými testovacími laboratořemi prezentovány nejnovější výrobky současné fotografické a videotechniky.

Časopis FotoVideo je nejprodávanějším ve své kategorii a současně je již řadu let jediným českým členem fotografické sekce renomované evropské asociace odborných a zájmových časopisů EISA.

Internetové www.ifotovideo.cz je magazín o fotografování, digitální technice a o všem, co fotograf potřebuje. Na své si přijdou také příznivci videa a dalších forem záznamu i přenosu vysoce kvalitního obrazu.

Najdete zde rozsáhlou galerii soutěžních fotografií z dlouhodobé a největší fotografické soutěže v České a Slovenské republice – Fotograf roku, praktické i technické diskuse, fórum, praktické rady, testy a recenze od odborníků, informace o aktuálních výstavách, soutěžích a akcích ve světě fotografie.

Co když neseženete nějakou součást kurzu?
Obraťte se na servisní centra Mediální skupiny Mafra, jejichž seznam najdete na www.lidovky.cz/sc.

Máte nějaké otázky?
Budete-li mít jakýkoli dotaz k obsahu kurzu, volejte na telefonní číslo 225 555 544.

Informace o programech z dnešního CD a o jejich instalaci najdete přímo na cédéčku a také na webové stránce www.zoner.cz.

Hodně fotografických úspěchů!

Další informace na www.lidovky.cz/fotokurz

***

Zítra Praktický pořadač pro sbírání lekcí:

nasbíráte-li 24 kartiček, získáte praktickou příručku

Partnery kurzu jsou společnosti:

Dnes CD ZDARMA Program pro zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio 11 Xpress, grafický editor Zoner Callisto 5 a další užitečný software pro fotografy


Najdete na Lidovky.cz