15. prosince 2008 9:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O svátcích na tramvaj nečekejte, jeďte metrem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pražské metro - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské metro - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Dopravní podnik pomůže těm, kteří vyrazí nakupovat vánoční dárky na poslední chvíli. Poslední víkend před Vánoci totiž posílí linku metra B. Po celý den pojede v polovičních intervalech. Intervaly zkrátí také centrální tramvajové linky (např. linky číslo 4, 5, 9, 11, 14, 22).

Pondělí a úterý před Štědrým dnem však budou ve znamení omezování provozu. Městská hromadná doprava v těchto dnech pojede podle prázdninových jízdních řádů, dočasně se zruší i autobusová linka 143 vedoucí na Strahov.

Ještě 24. prosince přes den bude doprava vlídnější, neboť se bude řídit sobotními jízdními řády. Navíc od rána až do půl sedmé do večera dopravní podnik nasadí na centrálních tramvajových linkách dva vagony, čímž zvýší jejich přepravní kapacitu.

Společně se štědrovečerní večeří se omezí i pražská doprava. Úderem sedmé hodiny večerní vyjedou do ulic už jen noční spoje v třicetiminutovém intervalu. Ty budou v provozu až do následujícího rána.

Na Boží hod, tedy 25. 12., a na Štěpána, v pátek 26. 12., se doprava už srovná s klasickým nedělním jízdním řádem.

Až do začátku silvestrovských oslav budou metro, tramvaje i autobusy jezdit stejně jako v obvyklé všední dny.

Poslední den v roce se doprava opět lehce upraví. Těm, kteří plánují vyrazit slavit příchod nového roku do města, se vyplatí jízda metrem. Od sedmé ranní do sedmé večerní bude na všech jeho linkách pětiminutový interval. I letos bude metro v provozu i přes půlnoc. Poslední vlak silvestrovské noci vyjede z konečné krátce před půl druhou hodinou ranní.

Naopak tramvaje a autobusy na Silvestra zahájí noční provoz už v deset hodin večer.

mas, Lidové noviny
Najdete na Lidovky.cz