19. listopadu 2008 15:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odboráři dali Tescu ultimátum

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Tesco. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tesco. | foto: Reprofoto

PRAHA Odboráři společnosti Tesco Stores ČR, kteří kvůli nízkému počtu pracovníků vyhlásili minulý týden stávkovou pohotovost, se s vedením řetězce nedohodli na navýšení početního stavu zaměstnanců. Odboráři dali společnosti 24hodinové ultimátum; pokud firma počet zaměstnanců nezvýší, spustí odbory protestní akce. Vedení společnosti ale tvrdí, že v předvánočním období bude v obchodech dostatek pracovníků i brigádníků.

"Tesco se v současné době intenzivně připravuje na vánoční prodej, který je nejnáročnějším obdobím z celého roku. Obchodně-provozní činnost bude v tomto období zajišťována s dostatečným počtem především vlastních zaměstnanců na plný nebo zkrácený úvazek, případně brigádníků," řekla mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.

Zástupci odborů se již na konci října letošního roku dohodli s vedením společnosti na úpravě počtu pracovníků obchodního řetězce. Firma jim tehdy slíbila, že nahradí brigádníky vlastními zaměstnanci na kratší pracovní úvazek, což mělo před vánočními svátky stabilizovat situaci v prodejnách.

Tesco si od vlastních zaměstnanců na zkrácený úvazek slibovalo také lepší motivaci pro lidi, kterým nabídne stálý plat a dovolenou.
Problémy s nedostatkem zaměstnanců však tímto krokem nebyly podle odborů vyřešeny. V obchodech je podle nich stále nedostatek lidí, kteří nápor zákazníků nezvládají, a ti pak musejí často čekat v dlouhých frontách.

Tesco Stores ČR vstoupilo na tuzemský trh v roce 1996 a nyní v Česku provozuje 56 hypermarketů, 33 supermarketů, pět obchodů Tesco Expres, šest obchodních domů a 16 čerpacích stanic. Společnost v Česku zaměstnává 13.700 pracovníků.

Lidovky.cz, ČTK
  • 8Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.