Daniela Drtinová odpovídala on-line

Moderátorka Daniela Drtinová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

UKONČENO

Na České televizi uváděla pořad Události, komentáře, ze kterého ho ale musela nedobrovolně odejít. Mezi odbory panovalo podezření, že moderátorka byla odvolána na politickou objednávku. Nyní se moderátorka Daniela Drtinová rozhodla v České televizi skončit definitivně. Především kvůli rozhodnutí vedení vysílat pořad Interview Daniely Drtinové pět dní v týdnu místo čtyř. Z ČT odchází po dvaceti letech. Zajímá vás, jak vnímá současnou situaci ve veřejnoprávní televizi?

položených otázek: 85 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (27.2.2014 23:15) Tomáš Kadlec
Paní Drtinová, byl jsem u vás v pořadu naposledy v srpnu 2005, když jsem byl bez udání důvodu odvolán z pozice generálního ředitele a.s. ČEPRO. Bez jakékoli znalosti problematiky jste mně kladla naprosto nesmyslné dotazy, které s danou situací neměly nic společného. Vrcholem bylo, že jste uvedla nějaké nesmylné číslo hospodářského výsledku v srpnu toho roku, tedy daleko před koncem roku, který byl zrovna v ten okamžik záporný. A to byl podle vás důvod k odvolání. Sic!! Dotaz, který parafrázuje tehdejší situaci: Fakt si myslíte, že jste měla zůstat na místě, z kterého vás odvolali???
Daniela Drtinová: (28.2.2014 12:45)
I takto to někdy bohužel může vypadat:( na rozhovor si už nepamatuju, ale vždycky se nepovede všechno, je možné, že některý z rozhovorů nevyjde nebo vyjde méně. Ale doufám, že těch, co vyšly, bylo víc a tak možná jsem ještě nějaký čas na tom místě zůstat mohla:) nevím...asi se to pozná pak podle poptávky pak na trhu. A nějaké nabídky na další práci mi přišly...
OTÁZKA (27.2.2014 15:39) Richard Hendrych
Dobrý den, jaký je Váš názor na momentální Radu ČT a co si myslíte, že by v současné době České televizi nejvíce prospělo? Děkuji
Daniela Drtinová: (28.2.2014 12:48)
Prospěla by revize televizní legislativy. Změna zákona o ČT. Jiný způsob volby Rady ČT, aby radní už nebyli voleni jen politiky, protože pak jsou radní spíš ochrankou managementu ČT nebo poslušnými vykonavateli politiků než aby plnili svůj úkol - tedy být orgánem kontroly veřejnosti. Ten systém by se měl změnit. To by určitě vedlo k posílení sebevědomí České televize.
OTÁZKA (28.2.2014 9:13) odborář
Milá Danielo, je pátek, proč pracujete? Vaše Interview přece bývá jen od pondělka do čtvrtka a v pátek už máte volno! Předpokládám, že budete odpovídat něco o tom, jak Vaše práce je náročná. Věřte, že moje taky a děti vidím kvůli tomu mnohem méně než Vy.
Daniela Drtinová: (28.2.2014 12:51)
:) věřte mi, že pracuju i o víkendu, to není tak, že bych pracovala jen 25 minut denně, když sedím v IDD:)
OTÁZKA (28.2.2014 9:35) Daniel Moravec
Milá Danielo, velmi si vážím Vás a Vaší práce, je mi líto, že končíte. Přeju Vám hodně sil a štěstí v tom novém, co Vás čeká a věřím, že Vás časem zase uvidím na obrazovce. Nenechte se, prosím, otrávit, nepříjemnými reakcemi, jste profesionálka, a to ve spojení s inteligencí - u ženské - štve dost lidí :-) Ale tak je to správně. Otázka: nepřipadá Vám, že se plíživě rozmáhá něco jako normalizace? Nejen v médiích. Podivně okrajované, vyprazdňované obsahy v čím dál blyštivějších hávech? Děkuji Vám, držte se, DM
Daniela Drtinová: (28.2.2014 12:54)
...toto je i můj pocit a názor, bohužel.
OTÁZKA (28.2.2014 9:48) zuzana
Paní Drtinová, jak dlouho trvá příprava na jedny Události,komentáře nebo Interveiw a koho máte "k ruce"?
Daniela Drtinová: (28.2.2014 12:56)
Celkově pracuji kolem deseti hodin denně, rešerše si děláme sami, ty zaberou nejvíce času. V týmu, který přímo vyrábí IDD je dramaturg, moderátor, asistentka, obvolávající hosty a grafik.
OTÁZKA (28.2.2014 10:09) Honza
Dobrý den. Že odcházíte z ČT je pro diváky dobrá zpráva. Vemte sebou ještě Moravce.
Daniela Drtinová: (28.2.2014 12:57)
Já mu to vyřídím:):)
OTÁZKA (28.2.2014 10:36) Miroslav Řezníček
Dobrý den, nemám na Vás otázku. Jen Vám chci vyjádřit podporu a slova uznání, že jste v sobě našla odvahu se ozvat. Jít proti vedení není snadné. Přeji Vám vše dobré ve vašem daším profesním i osobním životě.
Daniela Drtinová: (28.2.2014 13:01)
Děkuji Vám, pane Řezníčku, i všem ostatním, kteří nás podporovali. Těm, které jsme celou dobu štvali, se omlouvám:) loučím se a přeji vše dobré všem, na shledanou...
přeposlat e-mailem


Najdete na Lidovky.cz