Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odstartoval kauzu kolem trenéra Růžičky. Ptejte se Miroslava Palaščáka

Vladimír Růžička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

PRÁVĚ MŮŽETE POKLÁDAT SVÉ OTÁZKY

Korupce v mládežnickém hokeji. Třaskavé téma, které v dubnu svým svědectvím otevřel rozhořčený rodič Miroslav Palaščák. V hokejovém prostředí je podle jeho slov protekční jednání běžnou praxí. Lze to změnit? Jak se mají rodiče bránit? Co vůbec rozpoutáním kauzy sledoval? A potěšilo ho, že trenér Vladimír Růžička, jenž v případu figuroval, u reprezentace skončil? Miroslav Palaščák odpovídal v úterý ve 14:00.

položených otázek: 61 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (3.7.2015 10:21) Maxmilián z Brna
Kauza pomalinku utichá, jaké máte plány dál? Zveřejníme celé video, nebo i ty další pokud nějaké máte?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:50)
A to je právě to nejhorší , co se může stát. Tady přeci již všichni pochopili, že tato kauza pouze ukázala špičku ledovce. Sdělovací prostředky "pochopily" či byli "k pochopeni přinuceni ", že pokud budou mluvit o problémech a nepravostech, které se v hokeji dějí, tak že to škodí hokeji. Je to takové, jako kdyby lékař nemluvil s nemocným rakovinou neléčil by ho a myslel si že takto vyřeší jeho problém a on se uzdraví. Vidíte, jak je toto absurdní. A český hokej je nemocný , má rakovinu, a tím, že o jeho nemoci budeme mlčet, tak ho nevyléčíme, ale sdělovací prostředky léčí mlčením. Jak dlouho to bude trvat, než český hokej se stane pouze výsadou bohatých, kteří si to mohou dovolit. Záleží i na společnosti, jestli si toto přeje. ale záleži to i na těch 22 000 tisících mladých hokejistech a jejich rodičů, jestli toto chtějí. protože zásada, pokud chceš hrát, tak zaplať je zatím přeci "normálním". Video.....pokud má někdo zájem, nemám s tím problém. ale zájem není, dokonce ani o to sestříhané neměly sdělovací prostředky zájem před MS , hájily přeci zájmy českého hokeje......proto to vyšlo na Internetu...
OTÁZKA (3.7.2015 1:03) Trener
Čeho chcete dosáhnout? Co je Váš cíl?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:49)
Na začátku bylo odstoupení reprezentačního trenéra před MS v Praze. Ale potom, když jsem viděl tu neuvěřitelnou reakci hokejového svazu a jeho čelních představitelů, některých sdělovacích prostředků, některých představitelů klubů, když jsem slyšel , že se vlastně nic neděje a že je vše v pořádku, když jsem viděl, jak kluby podávají trestné oznámení na jednoho otce a vyhrožují podání na všechny, kteří by se náhodou ozvali, jak vyhrožují, že zveřejní osudy jejich dětí(samozřejmě podložená tvrzeními svých zaměstnanců), když jsem viděl, že toto chování repretrenéra je bráno nejdříve jako normální, potom je bagatelizováno a později i hájeno a to i ve sdělovacích prostředcích, , tak jsem pochopil, že za tím musí být daleko více. Pochopil jsem, že v mládežnickém a žákovském hokeji stojí na jedné straně kluby v ruku v ruce se Svazem a na druhé straně cca 22 000 mladých hráčů a dětí, bez jakýkoli práv takový novodobý otrokářský systém. Mladým hokejistům jsou v dorosteneckém či juniorském věku předkládány jednostranné smlouvy , které bu´d musí podepsat, anebo nemohou hrát. Nikdo se neptá Vás, jestli smlouva je vyvážená. Naopak, působíte , že jste blázen, pokud chcete smlouvu před podpisem připomínkovat. Můj syn podepisoval juniorskou smlouvu v autobuse na cestě na zápas a musel ji podepsat pod pohrůžkou, že pokud nepodepíše, nebude hrát..Chci dosáhnou toho, aby těch 22 000 malých a velkých hráčů měli práva, aby se s nimi jednalo né z pozice síly. Měli všechny informace se rozhodnout, jestli budou pokračovat v mládežnické kategorii a jaké jsou další možnosti. Chci, aby tzv reforma byla zastavena a aby bylo řešeno v první řadě skloubení kvalitního vzdělání a hrání vrcholového hokeje , protože v současné době není možno skloubit kvalitní vzděláni s vrcholovým hokejem. A další a další věci, na které tady není prostor.(bohužel, ve sdělovacích prostředcích o toto vůbec není- škodí to přeci hokeji) Ale jednoznačně je v českém hokeji taková situace, že rodič, který nechá svého syna hrát mládežnický hokej- dorost nebo juniorku, tak neuvěřitelně hazarduje s jeho budoucím životem.
OTÁZKA (3.7.2015 14:00) Karel
Chtěl bych vám pane Palaščáku poděkovat za odvahu s jakou jste se pustil do mnohonásobné přesily. Chtěl bych vám poděkovat i jménem svého syna, který se sportem teprve začíná a kterému tato kauze možná pomůže k férovému prostředí na našich sportovištích. Ačkoliv svět není černobílý a lidé v něm tím tuplem ne, přesto je obdivuhodné s jakým odhodláním nadále proti zlořádu bojujete. Ještě jednou díky.
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:48)
Děkuji za podporu. víte, na začátku opravdu byla pouze osoba Růžičky. Chtěl jsem opravdu ukázat jeho pravou tvář. ale co se potom začalo dít, to bagatelizování, lhaní, zakrývání jak u Svazu, tak i v některých klubech, kdy bylo podáno i trestní oznámení na člověka, který se nebál promluvit pod svým jménem, jak se na něj začala házet špína, začali vyhrožovat i tím, že uveřejní příběhy jeho dětí)za asistance svých poslušných zaměstnanců), začali vyhrožovat i dalším rodičům, preventivně, že pokud se přihlásí, takže dopadnou stejně, tak to mi ukázalo, že je "cosi shnilého ve státu hokejovém českém". potom když vidíte i ty reakce sdělovacích prostředků, tak je Vám jasné, že se Chobotnice s mnoha chapadly brání. Ta přesila je opravdu neuvěřitelná. Stojí proti Vám takový ÚV KSČ a stranické(tedy klubové organizace), tito jsou podporovány valnou většinou sdělovacích prostředků, jste napadán, mluví se o Vás jako o zhrzeném otci, fotografují Vám děti, dům, a snaží se tímto v lidech vzbudit závist a odpor vůči Vám. Ale to, jak to dopadne, nezáleží jenom na mně, bude záležet na všech, kteří budou chtít přestat být otroky a budou se prát o svá práva. Hokej přeci není vlastnictvím ČSLH ani klubů, ale spíše těch , kteří na ledových plochách odvádějí neuvěřitelné výkony, a to již od útlého věku. všichni hráči, ať už hrají minihokej , či normální hokej, zaslouží obdiv a úctu. protože jsou od mala pravými profesionály, a né otroky, jak je má zaškatulkovaný svaz a jednotlivé kluby.profesionály.
OTÁZKA (7.7.2015 14:08) Fanoušek
Říkáte, že se v hokeji pohybujete dlouho. Představte si, kdybyste se mohl vrátit v čase - dal byste vaše děti na hokej? Nebo dal přednost jinému sportu?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:46)
Asi bych je dal syna na hokej, ale připravoval bych se na odchod v patnácti tam, kde se dá skloubit kvalitní vzdělání s vrcholovým hokejem. Ale třeba už to nebude potřeba, třeba se nám toto podaří , a potom i ti, co skončí po juniorském věku s hokejem, nebudou mít nevýhodu oproti svým vrstevníkům z "normálního života". Ale jinak bych stejně dělal sportů víc a potom záleží na nich, jaký si vyberou.
OTÁZKA (7.7.2015 14:06) Jan
Udělalo vám radost, když Růžička skončil u národního týmu?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:41)
Víte, po MS už to bylo stejně jedno. vždyť ani žádný reprezentační tým neexistoval. A nevím jestli to odstoupení berete jako odstoupení, protože p, Růžička měl informace, že bude odvolán druhý den, takže spíše z nouze ctnost. Spíš mne fascinovalo rozhodnutí bratranců veverkových, o kterých jsem si vždy myslel, že jsou z Pardubic a že jsou vynálezci Ruchadla. Ale potom jsem si vzpomněl na staré české přísloví: "Vrána k vráně sedá, rovný, rovného si hledá" a bylo mi vše jasné, jak to to tam funguje.
OTÁZKA (3.7.2015 12:20) Otec hokejisty
Jaké kluby by jste doporučil pro děti? HC KOBRA, HC ČERNOŠICE, HC SLAVIA, nebo jiný? Proč Váš syn odešel z HC ČENOŠICE, kde klub máte skoro za barákem?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:33)
Z těch co citujete je to na vlastním uvážení. Já osobně bych v žákovském věku nikdy nevolil velkoklub a to na základě zkušeností se synem. Ve velkoklubu se hraje pod velkým tlakem, a hráči musí již v útlén věku plnit taktické pokyny a tím se hráč nemůže rozvíjet individuálně.(pokud hráč např. skusí kličku, přijde o puk a padne gol, je za toto potrestán, protože na jeho místo muže nastoipit jiný stejně kvalitní hráč,) potom jsme svědky toho, že do těchto klubů potom přicházejí hráči z menších klubů, kde je relativně daleko méně hráčú dobré výkonnosti a těch pár, který tam trenér má, mají na lede obrovský prostor a mohu si dělat na ledě realitivně dělat co chtějí, většinou rozhodují zápasy, dělají kličky , akce a individuálně se rozvíjejí. Sám jsem byl svědkem, když přijeli mimopražský klub, jeden útočník objel pět hráčů, položil si benkaře a dal gola a na základě této jediné akce dostal nabídku do Slavie a v 9. třídě už hrál na Slavii. Potom zjistíte , že velkokluby naberou hráče z těchto měnších klubů, kdy tyto hráče vyhledávají podle statistik, a dál z odchovanců velkoklubů pokračuje pouze pár hráčů. Do velkoklubu ano, ale pokud si Vás vytáhnou na základě šikovnosti hráče. potom se zase k němu chovají úplně jinak, než k vlastnímimu odchovanci.
OTÁZKA (7.7.2015 13:45) Miloslav M.
Dobrý den, trošku odbočím od hokeje - máte informace, že se uplácí i v jiných kolektivních sportech? Třeba ve fotbale? Díky.
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:02)
Opravdu takové informace nemám. Já jsem pouze zveřejnil svoji životní zkušenost z hokej, kde jsem strávil jako rodič cca 20 let.
OTÁZKA (7.7.2015 11:45) Vladimír Pavlík
Jak vůbec Vy, který je součástí celé téhle korupce, můžete vést tuhle protikorupční "kampaň". Kdyby přišel nějaký otec s tím, že neplatí a jeho dítě nehraje, dobrá... Ale Vy? Korupčník co si stěžuje na korupčníka? Normální ubrečenej práskač...
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 14:01)
Děkuji za hezkou otázku. Člověk se vyvíjí a já také, doufám k lepšímu. Když jsem zjistil, po odvysílání dalších svědectví, a hlavně po reakcích funkcionářů Svazu, Kyseli, Ščerbana a dalších, bratranců Veverkových, všechny ty výhrůžky, osočování , tak jsem pochopil, že Vladimír růžička je pouze špička ledovce.. tak proto.. jestli nechápete, v jaké jsem byl tehdy situaci, kdy jsem jednou penize nedal a kluk letěl do čtvrté lajny a podruhé by musel skončit s hokejem , tak s tím opravdu nic neudělám...
OTÁZKA (7.7.2015 11:11) Michal
Po přečtení již vámi zodpovězených otázek se slušnému člověku musí udělat mdlo z vaší hlouposti a z naprosto evidentního prosazování dvou neschopných dětí ve sportu, na který nemají. Jak se vám spí s vědomím, že jste pro většinu národa ta troubu, který se ohání vznešenými cíli, ale přitom se zjevně jen mstí? Co ten devítiletý kluk? Také si nahrávate na video všeokolo něj, abyste, až zjistíte, že ani in na to nemá, mohl někoho vydírat? Proč špiníte český hokej? PS - díky za všechny odpovědi, říkáte jimi o sobě dost nejen nám, ale i policii:)
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 13:57)
prosím, co má devitiletý kluk společného s kauzou Růžičky? nemá daleko více společného s touto kauzou syn vladimíra růžičky, kterého si otec protrenoval od žákovského věku až do extraligy? Co myslíte, není pod lidskou úroveň do těchto věcí zatahovat jakékoli malé děti.??? A znovu, pokud si myslíte, že lidé kteří mluví o praktikách v českém hokeji ho špiní, a lidé, kteří tyto praktiky provozují a nebo je kryjí, hokeji prospívají, tak potom máme každý rozdílný názor.
OTÁZKA (7.7.2015 10:49) Dan
Proč odpovídáte jen na co se Vám hodí? Když jste se postavil do role žalobce proti ČSLH, měl by jste umět odpovědět na vše.
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 13:53)
Já odpovídám na vše co se týká kauzy a budoucnosti či současnosti českého hokeje. Nevím jestli jsem žalobcem českého svazu, pouze popisuji to, co v souvislosti se Svazem proběhlo ve sdělovacích prostředcích.
OTÁZKA (7.7.2015 10:09) Joker
Jsem slušně vychovaný člověk ale Palaščák je krysa všech krys. Předvedl to u nás v obci když ostatní obyvatelé potřebovali objíždět stavbu kanalizace a on si postavil do prostřed ulice svoje auto a ještě na ně štval psa. Na každou. . . . . se vaří voda a doufám že pod tím kotlem už se rozhořívá. Je to absurdní že si takovou lidskou karikaturu vůbec pozvete do takhle seriozního zpravodajství. Za všechno mluví email tady pana chudáka vydíraného palascak@statnidotace.cz
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 13:50)
Dobrý den pane sousede, asi určitě musíte vědět, že já ani nikdo jiný nemůže zatarasit komunikaci. Bohužel Vás musím upozornit, že tu nešťastnou komunikaci uzavřela obec a i toto uzavření opatřila z obou stran slepou ulicí. takže zátarasu tam umístila obec. Já jsem pouze dbal na to, aby lidé svévolně tyto zátarasy neodstraňovali. Tam opravdu přiznávám svoji vinu. pokud to je vina. Na konci slepé ulice v místě překážky opravdu může parkovat auto.
OTÁZKA (7.7.2015 10:01) Pavel
Proč nezveřejníte nesestříhaný záznam? Je tam něco co se Vám nehodí do karet?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 13:46)
Bohužel z důvodů vyšetřování není možné. ten má k dispozici policie. Ale stále jedno a to samé, pravda je pravda a je úplně přeci jedno, komu se to hodí do karet.
OTÁZKA (7.7.2015 9:55) Novák
Jak podle Vás dopadne vyšetřování? Budete odsouzen, nebo se nestal podle Vás trestný čin? Pokud se Růžička očistí, jste připraven ho odškodnit?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 13:45)
1. Nevím. 2. Netuším za co bych měl růžičku odškodnit, pokud jste zaregistroval kauzy o odškodnění, musí to odškodnění proběhnou na základě prokázané škody a hlavně na základě nepravdivého tvrzení, či pomluvy, pomluva je dokoce trestný čin, já jsem pouze zveřejnil autentický záznam, to znamená pravdivý záznam z jednání. proto ani na mne nebylo podáno trestní oznámení pro pomluvu. Spíš přemýšlím, že tím, že pan růžička poškodil mého syna a zničil mu slibně nastartovanou hokejovou kariéru, , jestli by on neměl platiti odškodné mému synovi.
OTÁZKA (2.7.2015 23:28) Luboš Vyskákal
Je Růža charakter?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 9:12)
Tady tato otázka už ukazuje, že se snad opravdu něco změnilo. před rokem by jste si odpověděl jednoznačně. Dnes si asi odpovíte úplně jinak.
OTÁZKA (3.7.2015 12:10) Karel
Dobrý den, mohl by jste uvést jaké je rozdíl mezi Růžičkou a Vámi? 1) Růžička špičkový hokejista vs. Vy (žádný hokejista) 2) Růžička špičkový trenér vs. Vy (žádný trenér) 3) Růžička korupčník vs. Vy (otec poskytující úplatky) 4) Růžička otec protěžující všude svého syna vs. Vy jako otec protěžující své syny. 5) Růžička korupčník co podrazil korumpujícího vs. Vy co korumpoval a podrazil skorumpovaného. Rád bych si přečetl, včem jste jiný než to zkorumpované hokejové prostředí. Nemáte pocit, že spolu s Růžičkou jste učebnicová ukázka toho co je v hokeji prohnilé a jste jen mediální story Zloděj křičí, chyťte zloděje?
Miroslav Palaščák: (7.7.2015 9:10)
Velice zajímavá otázka lidského charakteru se smrskává pouze na to, jestli je někdo hokejista, nebo není, jestli je někdo trenér a někdo není. 1.Ať je někdo špičkový hojejista nebo není, tak oba by neměli podvádět, krást, vraždit 2. To samé platí i o trenérech 3.Tady asi určitě není dobré dávat a brát úplatky, ale asi jste nezaregistroval, že já jsem tady byl v trochu jiné situaci: nikomu jsem žádný úplatek nenabízel. Nabídka přišla od trenéra a manažera klubu , kterému jsem do té doby důvěřoval a kterého jsem si vážil a ni mne nenapadlo, že by to mohl být úplatek, bylo to prezentováno jako normální splácení prostředku klubu, které platí všichni hráči, co hrají... 4. Pan Růžička ukázal cestu do extraligy : Odtrenuj si svého syna od dětského věku až do extraligy, ale jak já mohu a mohl jsem protěžovat své syny v hokejovém prostředí, to opravdu nechápu. 5. Přečtěte si bod číslo tři.