On-line s Jaromírem Soukupem

Jaromír Soukup | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

UKONČENO

Místopředseda Demokratické strany zelených Jaromír Soukup dá Olze Zubové, která v Praze kandiduje za ČSSD, na kampaň 9 milionů korun. Ptali jste se ho proč.

položených otázek: 48 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (4.8.2009 18:35) Vilemína
Příteli, nemáte dojem, že dnes ani tak ve volbách nejde o vůli voličů, ale o "finanční možnosti" stran? Je možné, že dnes vyhrává strana nejbohatší, nikoli nejlepší?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:03)
Přeji všem hezký den a děkuji za spoustu otázek, pokusím se vám jich zodpovědět co nejvíce. Máte pravdu, že finanční zázemí stran je v dnešní politice nezbytné a lze bez něj obtížně uspět. Finance jsou potřeba pro budování struktury strany a pro její provozní výdaje (např. nájmy, telefony, nábytek, pronájmy sálů pro stranické akce nebo setkání s voliči a příznivci, telekomunikační poplatky atd.). Navíc k oslovení veřejnosti jsou prostředky potřeba právě při volební či komunikační kampani. Novináři tuto informační roli nemohou splnit, protože jejich prací není trvalé sdělování postojů jednotlivých stran (vyjma určitého prostoru ve veřejnoprávních médiích), ale právě informování o událostech, popř. kritika nesprávných úkonů či postojů stran a jejich představitelů, komentování politického dění a v neposlední řadě upozorňování na nepravosti při politické činnosti. Novináři v České republice se obvykle své práce zhostí dobře a až na výjimky své profesi dělají čest, ač se to samozřejmě některým politikům a politicky činným osobám nelíbí (někdy včetně mě). Je ale vhodné připustit, že pro vznik a fungování nových politických strana směrů jsou finanční prostředky nezbytné a mnoho jiných forem než sponzoring v úvahu nepřipadá. Pokud bychom toto popírali, nebyl by prostor pro nové politické strany a stávající stav by byl zakonzervován na mnoho let.
OTÁZKA (4.8.2009 18:54) Kočkodan
Zubová byla zvolena do sněmovny za SZ.Pak přestoupila do DSZ a ve finále je nyní na kandidátce ČSSD. Důvěřovat někomu takovému může jen naprostý ignorant. Otázka zní- myslíte si, že ji vaše peníze do parlamentu přece jen dostanou?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:05)
Olga Zubová byla ze Strany zelených vyloučena vedením Martina Bursíka, poté se stala předsedkyní Demokratické strany zelených. Paní Olga není žádný politický přeběhlík. Nabídku na kandidaturu do PS PČR dostala od pražské organizace ČSSD a rozhodla se ji přijmout právě pro programovou blízkost stran a velmi nepravděpodobnou možnost úspěchu samostatné kandidátky DSZ ve volbách. DSZ existuje teprve od dubna letošního roku, přesto si DSZ a samotná Olga Zubová dokázala již vybudovat určitý respekt u veřejnosti i politických konkurentů. Zda kandidáti ČSSD uspějí, je výlučně rozhodnutím voličů a v každém případě je potřeba takové rozhodnutí respektovat.
OTÁZKA (4.8.2009 19:55) Luboš
Dobrý den ! Můžete mi poradit jak vydělat tolik peněz, že můžete rozdávat. Rád bych věděl jaké máte vzdělání a v čem podnikáte. Prosím o konkrétní odpověď.Děkuji předem za odpověď. Zdraví Luboš!
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:07)
Podnikám v oblasti komerční komunikace, máme přes 400 klientů. Jsem vystudovaný právník. Moje rada, jak uspět v podnikání, je práce, práce a práce. Práce je na podnikání to, co si zasluhuje úctu. Sám pracuji od svých 18 let a začínal jsem z úplné nuly. Žádnou poctivou cestu, jak rychle a bezpracně zbohatnout, neznám.
OTÁZKA (4.8.2009 19:31) Znechucený volič
Pane Soukupe velmi se přimlouvám, abyste raději nechal vyvěsit plakáty s nějakým pěkným a vtipným námětem.
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:08)
Doufám, že se při naší volební kampani i pobavíte.
OTÁZKA (4.8.2009 19:43) Jakub
Nejdřív jste dal 5, teď 9 milionů. Pokud DSZ prohraje, máte připraveno dalších 12 milionů? Nebo jak dlouho jste ochoten financovat neúspěchy?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:09)
Podporuji v různých oblastech ze svých řádně zdaněných prostředků celou řadu projektů v různých oblastech společenského života - včetně politiky. Sponzoring je sponzoring a nemůže být nijak vrácen či být investicí za účelem dalšího výdělku. V politice podporuji Demokratickou stranu zelených a Olgu Zubovou. V jiných oblastech společenského života byste našel námi podporované projekty od církevních organizací, které budují zařízení pro handicapovanou mládež, po např. kynologickou organizaci.
OTÁZKA (4.8.2009 21:11) František Dobrota
Dobrý den, Když se pan Paroubek ženil, dostal darem svatební hostinu od svého známého podnikatele, kterému MF (ministr Sobotka) odpustilo 10 mil. dluh na danich. Pan podnikatel na tom vydělal 100 nasobně. Kolik nás, daňové poplatníky, bude stát Váš dar ? Copak od státu potřebujete v příštích 4 letech. Že by nejaká vyjimka z milionářské daně, čí stát přimhouří očko nad Vaším daňovým přiznáním?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:11)
Ubezpečuji vás, že mé podnikatelské aktivity jsou na státu nezávislé a vždy postupujeme v rámci platných předpisů. Můj dar nestojí daňové poplatníky vůbec nic a transparentní přístup k financování politických stran je správný, i když pravděpodobně s politickým směrem, který podporuji, nesouhlasíte. Vyjádřete svůj názor ve volbách. Je smutné, že máte tuto zkušenost a z ní vyplývající názor. Politici by se měli zamyslet a konečně se začít chovat jinak - poctivě občanům sdělovat své názory a postoje, zdroje financování svého života a zdroje financování stran. Tak, jak se o to snažím já.
OTÁZKA (4.8.2009 21:26) Němcová J.
Když nevíte,co s penězi,nebylo by lidštější dát něco na humanitu?Možná jsou to vyhozené peníze, vím,že je to vaše věc,přesto ale voda vyplavila spoustu lidí,mladých i starých,já bych je raději dala jim.Politici stejně za nic nestojí.
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:15)
Mohu vás ubezpečit, že podporujeme celou řadu neziskových organizací, že zacházíme s našimi prostředky zcela podle zákona a že jsou všechny řádně zdaněny.
OTÁZKA (4.8.2009 18:39) Zubov
Jakou pohádku používáte, když se vás ptají, kterak Soukup k milionům přišel? Sbíráte barevné kovy, prodáváte na trzích vejce, či vykládáte v Kolíně na nádraží v noci vagóny?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:17)
Na podobnou otázku jsem již odpovídal.
OTÁZKA (4.8.2009 18:40) Jiří Jasný
Máte intimní poměr s paní Zubovou?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:18)
Paní Olga je šťastně vdaná žena, stejně jako já jsem ženatý muž, takové otázky jsou nemístné.
OTÁZKA (4.8.2009 19:40) Jakub
Každý si může s penězma dělat co chce, vy jste se rozhodl je dávat do politiky. Docela by mě zajímalo, kolik Kč jste věnoval na dobročinné účely.
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:22)
Naše podpora neziskových organizací a neziskových a charitativních projektů se pohybuje v řádech milionů korun. Platby daní státu v řádech desítek milionů korun.
OTÁZKA (4.8.2009 18:41) Ferdinanda
Byl jste členem KSČ, KGB, CIA či StB? (nelžete-důkazy jsou!)
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:24)
Nebyl jsem členem žádné z těchto organizací, zklamu vás.
OTÁZKA (4.8.2009 19:24) mnich
uvědomujete si prosím,že podporujete osobu,která se stydí za své jméno,čímž je značně nedůvěryhodná ?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:28)
Paní Olga Zubová používá své jméno. Pokud narážíte na ruskou národnost jejího manžela, není to fér. Vladimíra znám jako čestného a poctivého člověka. Rasismus do politiky nepatří v jakékoliv podobě a to ani v podobě národnostní nesnášenlivosti. Do rusky hovořících zemí jezdím poměrně často a potkal jsem tam spoustu velmi zajímavých, vzdělaných a poctivých lidí. Bylo by velkorysé toto uznat, i přes historické křivdy, kterých se Rusko k naší zemi dopustilo. Drtivá většina obyvatel Ruska žije poctivě. Vladimír je jedním z lidí, kteří se za svoji práci, čestnost a ani národnostní původ stydět rozhodně nemusejí a paní Olga může být na svého muže hrdá.
OTÁZKA (4.8.2009 19:32) Hanz
Stále si myslíte že rozumíte mediální propagaci po fiasku s DSZ? Můj subjektivní názor je, že nevíte absolutně jak tam tu zubatou prorazit, tak spíše děláte obchod s ČSSD. Můj dotaz ale je, proč to děláte, to že dáváte miliony na kampaň nějaké vyretušované přeběhlice?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:30)
DSZ a Olgu Zubovou podporuji proto, že představuje politický směr mně blízký. Takto otevřeně proto, že to považuji za poctivé a transparentní. Žádný obchod s ČSSD neexistuje.
OTÁZKA (4.8.2009 19:42) JAP
Myslíte si, že děláte něco dobrého pro tuto zemi tím, že propagujete politickou nulu, schopnou podrazit kohokoliv?
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:33)
Myslím, že dělám pro naši zem něco dobrého, pokud prosazuji otevřený a transparentní přístup ke sponzoringu politických stran tím, že podporuji politický směr, který je, dle mého názoru, pro naši zemi prospěšný. Ubezpečuji vás, že Olga Zubová je velmi čestná žena. Navíc si myslím, že žen v naší politice je velmi málo a je to velká škoda. Spousta problémů, nepřiměřených ambic a nepoctivostí v naší politice pramení právě z tohoto faktu. Mimo jiné považuji za naprosto nezbytné, aby politický lobbing byl regulován zákonem. Osobně jsem se při podpoře mně blízkého politického směru rozhodl postupovat zcela transparentně a otevřeně. Považuji to za poctivé.
OTÁZKA (4.8.2009 20:14) Franta Piloch
Nebude lepší dát tyto peníze na kampaň někomu kdo není spojen s tou partou zkorumpovaných a zlodějů ? Fakt . Tady takového politika najít nelze . Ačkoli - do DS určitě nejdou lidé za účelem rozkrádat tuto zemi formou předražených zakázek .
ODPOVĚĎ (5.8.2009 15:36)
Předsedkyně DSZ Olga Zubová je jednou z nejčestnějších osobností v politice, které znám. Můj příspěvek DSZ je vkladem do budoucnosti, aby se právě v politice pohybovali slušní, nezkorumpovaní a vyrovnaní lidé jako ona. Pokud se v politice budou pohybovat lidé, kteří před vlastním prospěchem preferují prospěch občanů, bude lépe. Můj příspěvek DSZ a Olze Zubové je příspěvkem k tomuto cíli. Srovnejte si chování jiných politiků a jejich přátel a chování Olgy Zubové. Při své podpoře DSZ a Olgy Zubové neskrývám vůbec nic a tak budu postupovat vždy. Právě to je pravděpodobně mnohým trnem v oku.
přeposlat e-mailem