Proč zpívá o Rathovi? Odpovídal Xindl X

Písničkář a spisovatel Ondřej Ládek neboli Xindl X.

UKONČENO

K písničkářům, kteří glosují aktuální české dění, se přidal i Xindl X. 'Úplatky jsou chlebem politiků a třináctým platem,' zpívá v Písni Davidově. Co si myslí o české politické scéně? Proč se rozhodl zpívat o kauze Rath? A co chystá na léto?

položených otázek: 27 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Přehled položených otázek

OTÁZKA (7.6.2012 11:51) Verča
Jaký máte názor o Tomáši Klusovi??A jdou někde sehnat noty k vaším písním??
OTÁZKA (7.6.2012 11:51) Juk
Kdo je váš oblíbený filozof?
OTÁZKA (7.6.2012 11:35) tomáš
Dobrý den pane Xindle:) Kam se chystáte na dovolenou?
OTÁZKA (7.6.2012 11:30) michal
Dobrý den, nemrzí Vás, že jste vytáhl Pytlounovou na výsluní a pak přišel rozchod?
OTÁZKA (7.6.2012 11:28) Karel Novák
Dobry den, chci se zeptat, zda vám ten svět soubyznysu nevlezl na mozek? Nezpychl jste?
OTÁZKA (7.6.2012 11:25) Fanda
Prvni deska byla skvělá, druha me nevzala, moc slov, moc rymovani. A nějak chybělo sdělení. Vím, ze to neni otázka. Spis by me zajímalo, zda to zpětně cítíte podobne...
OTÁZKA (6.6.2012 18:48) Honza
Ahoj. Když už jsme u té Písně Davidovi... ...jaké jsou na ní akordy. Díky moc
OTÁZKA (6.6.2012 18:20) Verča
Ahoj, jak se těšíš na sobotní vystoupení na Žižkovském pivobraní? A jaké projekty do budoucna plánuješ? Díky.
OTÁZKA (6.6.2012 18:11) Lubo
Bude někdy na pultech ten, měsíce slibovaný, Xpěvník? Už se nemůžu dočkat! P.S. Jaké jsou akordy na refrén Hollywoodu?
OTÁZKA (6.6.2012 17:58) Lubo
Kolik tak zhruba stojí jeden klip? Díky L.
OTÁZKA (6.6.2012 17:57) Lubo
Jaký jste byl student na gymnáziu? Co vás bavilo ve volném čase? Jaké předměty?
OTÁZKA (6.6.2012 17:55) Lubo
Jste studentem scénáristiky na FAMU. Srovnejte prosím možnost uplatnění režisérů a právě scénáristů.
OTÁZKA (6.6.2012 4:08) namhal
Dobrý den. Fandím Vám ale je to málo co se dělá proti tomu aby skončila tato mafie. Já bít mladý tak v tomto kmotrostátu nejsem ani vteřinu. Je hodně smutné že prezident má přezdívku král zlodějú. Nevíte jak z toho ven?
OTÁZKA (6.6.2012 0:43) Jan
Máte rád Jarka Nohavicu? Připadá mi, že Píseň Davidova je jako od něj! Inspirace je víc než patrná...co myslíte vy?
OTÁZKA (5.6.2012 22:50) Bureš
A nějaká skočná o tátovi všech tunelářů, Václavu "Klimatologovi" K. by nebyla?
OTÁZKA (5.6.2012 22:46) Bureš
Rád bych věděl, proč také nezazpíváte o zlodějích z politické pravice? Vondra, Drobil, Barták, Horák, Ouzký, Cabrnoch, Šnajdr, jméno senátora, který vytuneloval 40 melounů a dostal za to jen podmínku jsem zapomněl, Bendl a jeho "dalík" jménem Rittig, Bém, Janoušek, "Íčko" Langr a jeho parťák "Dočista", Kocourek, "slávista" Řebíček atd. atd. Je to snad tím, že se vám na tato jména špatně skládají rýmy, nebo tím, že nad zlodějnami pravicových politiků přivíráte oči? Přiživovat se dnes na cause Rath je dnes už nenápaditým přežvykováním tematu.
OTÁZKA (5.6.2012 21:33) Hajzl H
Zdravim, Xindle, co chystáte na léto? Kolik festivalů tak odjedete? A budete hrát i v zahraničí? Kde? Dík
OTÁZKA (5.6.2012 21:31) Jana P.
Dobrý den, máte nějaké životní motto, kterým se řídíte? Díky
OTÁZKA (5.6.2012 19:21) Karel
Pěkné odpoledne Xindl X, jaký je váš oblíbený sport a jídlo? Děkuji za odpověď
OTÁZKA (5.6.2012 19:15) Veronika
Milý Xindl X , plánuješ koncertovať aj na Slovensku? Kde berieš inšpiráciu pri písaní tak skvelých textov? Ďakujem za odpoveď a prajem veľa šťastia ! =D
OTÁZKA (5.6.2012 17:48) Janina
Pěkný den Ondro, drze si dovolím ti tykat. Nemám žádný dotaz, páč si myslím že to co chci vědět to vím nebo si zjistím, některé věci tuším(což může být někdy lepší) a do dalších věcí mi nic není. A když už bych chtěla být zvědavá, jak už ženský bývaj, pak určitě ne tady.. Takže žádný proč zrovna xindl x, nebo jestli nosíš trencle či slipy, nebo aktualní, proč zrovna D. Rath se stal takovým tvým terčem....já bych nemohla být novinářka:-)...já chci tuto formu jen využít k poděkování za texty, který maj pro mě význam a můžu si z nich mnohé vzít...hlavu mám sice v oblacích, ale právě díky tvým textům stojím nohama pevně na zemi...a ve svých názorech na vztahy, morálku,ve svých zásadách mohu být sebevědomější, nevím proč ale díky tvým textům si víc věřím a pomohlo mi to některý lidi víc pochopit a poznat, mít lepší odhad na lidi, být silnější....sice netuším, jak se ti to podařilo...ale za to máš u mě velký DÍK, jsem tvůj dlužník:-) těším se na další tvojí práci a omlouvám se za případné pravopisné,či stylistické chyby:-)
OTÁZKA (5.6.2012 16:44) Ivo
Zdravím, proč jste se pustil v písničce zrovna do Davida Ratha. Byly mnohem větší a důležitější kauzy (např. bývalý senátor za ODS odsouzený za 40mil. úplatek dostal podmínku a pokutu 5mil., dále církevní restituce, promopro, kalousek vs. hazard, o našem prezidentovi radši nemluvě - tam jde o stovky milionů, miliardy) Takto mi to přijde jako příležitost na sebe upoutat pozornost a svézt se na slavné kauze. Pokud Vám korupce opravdu vadí tak jsou dle mého názoru závažnější a médii tutlané kauzy na které je třeba upozornit.
OTÁZKA (5.6.2012 12:26) Martin
Hezký den. Proč jste si dal takovou přezdívku ? A co znamená? Jaký máte názor na písničkáře Karla Kryla ?
OTÁZKA (5.6.2012 12:25) Pavel
Dobrý den. Písnička Hollywood je jako ze života. Inspiroval Vás někdo? Nebude pokračování? Pavel
OTÁZKA (5.6.2012 12:13) Jana
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na Vaši bývalou přítelkyni O. Pytlounovou. Jaké máte nyní mezi sebou vztahy a proč tahle slečna ze sebe dělá něco co není ? (Zpěvačku)Je opravdu tak namyšlená jak vypadá ?Děkuji za odpověď a přeji Vám hodně dalších písní k věci a o něčem.
OTÁZKA (5.6.2012 11:49) Štěpán
Předtím, než položím samotnou otázku, se omlouvám za tykání, ale jsem jen o něco málo starší, a jako skorovrstevníkovi se mi trochu příčí vykání. Takže: chci ti poděkovat za to, co děláš, za umění zkratky a za schopnost vystihnout v pár básnických obratech meritum věci. Umíš fakt dobře vyjádřit pocity naší generace (pozdně sedmdesátkových a raně osmdesátkových), zejména pak naše pojetí vztahů. Samotná otázka zní: nepřipadáš si jako sólista, který má poměrně jasnou představu o tom, co by měl dělat, jak by měly jeho písně znít a jak by měly vypadat jeho videoklipy, tak trochu mimo "hlavní proud"? Mít jasný názor se mezi čechy jaksi nenosí. Viz.předešlá otázka pana Milana o Vašíkovi, který, ať je jaký je, má svůj názor a nestydí se za něj. Není to těžké a poněkud vyčerpávající? Minimálně v tom, že jako výrazná a sebevědomá osobnost nutně společnost polarizuješ, jedna půlka tě zbožňuje, druhá nenávidí. S Rathem sis taky naběhl, takový Tomáš Klus by ti o tom mohl vyprávět...asi jako češi nemáme úplně nejlepší zkušenost s tím, když se umělci míchají do politiky. Nicméně politika se zvrhla v něco fakt monstrózního, teď je opravdu zoufale potřeba tepat, takže - jen tak dál. Držím palce a doufám, že Lá$ka vyjde brzo, po nějaký době zase cítím že má smysl kupovat hudbu...
OTÁZKA (5.6.2012 11:30) Milan
Doufám,že taky složíte písen o Vaškovi ,který nejenom ,že ukradl nějaké pero ,ale hlavně je odpovědný za vytunelování teéto země v řádu stovek a stovek miliard korun.Už se těším.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.