Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ptali jste se Vlastimila Tlustého

Vlastimil Tlustý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

UKONČENO

Poslanec ODS Vlastimil Tlustý se rozhodl podat žalobu kvůli údajným pomluvám souvisejícím s informacemi o jeho spojení se zavražděným kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem na premiéra Mirka Topolánka (ODS) a některá média. Poslance jste se ptali 24. září od 13:00.

položených otázek: 189 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (24.9.2008 8:13) Martin K., Rakovník
Zdravím Vás pane poslanče! Rád bych se Vás zeptal, jaké KONKRÉTNÍ argumenty jste uvedl pro svou obhajobu na zasedání místního sdružení v Rakovníku, aby Vás podpořilo a nevyloučilo ze strany? Podle rozhovoru se šéfem Rakovnické ODS (Z. Nejdlem), uvedeném v týdeníku Raport po zveřejnění kauzy , bylo místní sdružení jasně PRO vaše vyloučení ! Díky za odpověď
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:34)
Děkuji za tuto otázku. Odpověď sepíšu do mého svědectví ke kauze Morava i kauze Mrázek a vyvěsím na svém webu. Je to dlouhé a zabránil bych tím mnoha dalším dotazům v této diskusi.
OTÁZKA (24.9.2008 11:01) VT
Dobrý den, budete za dva roky kandidovat do Senátu?
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:34)
Nikdy nic nevylučuji ale tohle je velmi nepravděpodobné.
OTÁZKA (24.9.2008 11:13) Paul
P. Tlustý, podpoříte na další schůzi PS návrh na zákaz kouření ve všech veřejně přístupných místech, včetně restaurací a barů a nebo i Vy budete nadále hájit ekonomické zájmy fy. Philip Morris ČR nazývané pro tento účel liberalismem? Jistě víte, že tzv. liberálové v řadách ODS chránící kuřáky nejsou žádní svobodomilové, ale zlobovaní poslanci, kteří naprosto a bez skrupulí prodávají zdraví svých spoluobčanů nadnárodní firmě.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:37)
Jsem nekuřák, kuřáci se i ke mně někdy chovají bezohledně (například při poslední cestě autem poslední víkend na Slovensko a zpět - tj. vzkaz těm bezohledným) ale úplný zákaz nepodporuji.
OTÁZKA (24.9.2008 11:52) Féďa
Pane Tlustý, nemáte svázané ruce souvislosti s tím, že Vám Vaše stranická organizace uložila hlasovat na podporu vlády(resp. p.Topolánka)?Něco podobného jsme tu již v minulosti měli.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:39)
Ačkoliv mám vůči vládě zásadní výhrady a jejímu předsedovi už nevěřím vůbec nic, opozice zatím nenabízela a nenabízí žádnou alternativu. Ostatně proto jsem ve všech zásadních hlasováních tuto vládu podporoval.
OTÁZKA (24.9.2008 12:00) PROROK
Uvažoval jste o tom ZALOŽIT VLASTNÍ STRANU? Je pravda, že pravicová strana moderního typu tu chybí. Klaus sice věří, že ODS-jeho je nesmrtelná jako Lenin, ale dle mě se tento člověk i jeho strana přežili, ukázali se jako JEDEN VELKÝ PODVOD, takže ODS je minulost.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:40)
Do poslední chvíle se snažím a budu snažit o renesanci ODS. Jsem také jeden z jejich zakladatelů, a proto stále věřím v její nesmrtelnost.
OTÁZKA (24.9.2008 12:24) Vlad Hosch
stale vice jsem presvedcen,ze dosadit do vedeni strany pana Topolanka, byl nejvetsi omyl ODS..Myslite si, ze je jeste mozne neco zachránit? a jak?
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:42)
Předseda Topolánek nezačal v roli předsedy ODS špatně. Nevím přesně, kdy došlo k negativnímu obratu ale v tuto chvíli je naprosto jasné, že ODS už může pomoci pouze svým odchodem.
OTÁZKA (24.9.2008 12:29) Josef K.
Pane Tlustý, prosím mohl by jste nám říci váš názor na to ,že pan bývalý starosta Nového Boru Radek Nastič, je stále po odsouzení na 1 rok nepodmíněně členem ODS a zastává funkci v dozorčí radě českolipské nemocnice ?
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:44)
To nechápu stejně jako to, že vedení ODS se zastává Moravy či Langra a všechnu špínu se snaží nakydat na mne.
OTÁZKA (24.9.2008 12:32) vb
Je viditelné přátelství M.Topolánka a M.Bursíka. Myslíte, že o svých krocích vzájemně vědí a informují se?
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:45)
Tak to je a myslím, že to nikdo ani nezastírá.
OTÁZKA (20.9.2008 8:28) Kozina J:Sladký
Dobrý den,myslíte,že se zlepší kultura jednání politiků pokud nebudou kauzy potrestány??Kolik z vás má čisté svědomí .Za pracovní provinění s následkem vysokých pokut platí daňový poplatník, ale právo na vysoký plat přísluší vám a úředníkům.Kde je vaše zodpovědnost voličům??díky.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:46)
Jsem si jist, že za svůj plat sloužím voličům tak, jak jsem přísahal, a také jsem si jist, že na české politické scéně je jen málo politiků, kteří dělají víc.
OTÁZKA (20.9.2008 15:48) Lada
Kolik máte svých advokátů, z jakých peněz je financujete a je to pro Vás efektivní?
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:47)
Platím je ze svého a z vyhrané kauzy Hybášková lze doložit, že je to efektivní.
OTÁZKA (21.9.2008 10:16) Mirka
Dobrý den, jeli jsem z dovolené vlakem a v kupé jsme se bavili se dvěma Australany. Byli to tak pozitivní a milí lidé, že si to vůbec neumíte představit. Když jsme se jich ptali, co se jim na naší zemi líbí a nelíbí, pořád jen vyjmenovávali kladné věci - krásné památky a historie. Byli nadšení z naší architektury. Nakonec se rozhovořili i o tom, co je překvapilo negativně. Ošidili je prý v nějaké restauraci, v metru jim někdo otevíral kapsu u baťohu zezadu na jezdících schodech. V Austrálii prý můžou nechat baťoh ležet venku přede dveřmi a nikdo jim ho neukradne. Pak je taky překvapilo, že se tu platí za WC a to dokonce i v McDonaldu. V Austrálii jsou prý public toilet free and clean. Platí to governmet. Taky se divili, že tu nejsou nekuřácké restaurace, u nich na to mají zákon. Dělali si sandviče a říkali, že už večeří hlavně na hostelu. Chtěli tu původně cestovat tři měsíce, ale prý to zkrátí, protože je to tu pro ně dost drahé. Není to škoda, že neumíme být přátelskou zemí, která žije z turistického ruchu? V čem Vy vidíte problém a jak byste ho řešil?
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:49)
Historie Austrálie a jejich obyvatel je téměř ve všem úplně jiná, než historie Českých zemí a nás. Srovnávat nesrovnatelné je zbytečné a mně nepřísluší se o to pokoušet.
OTÁZKA (21.9.2008 13:46) babča z Horní Dolní
Dobrý den, pane Tlustý, prosím vás znáte nějakého českého politika, který nemá ušpiněné ruce? Pokud ano, jak se jmenuje? Právě se dívám na Nedělní partii s panem Topolánkem a nechápu jak se tam dohadují o tom kdo za co může. Přitom pan Šimůnek je přece objektivní, vždy byl na straně ODS a pana Klause a dnes dával panu Topolánkovi takové nepříjemné dotazy. Ještě že v té anketě vždycky vyhrajete. Ale panu Šimůnkovi byste měli vynadat, dnes vás málo chválil.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:52)
Na výroky premiéra Topolánka ve zmíněném pořadu právě zpracovávají moji právníci žalobu na ochranu osobnosti. A to proto, že jsou to téměř výlučně co se mé osoby týče nedoložené spekulace a pomluvy.
OTÁZKA (21.9.2008 16:05) Jana
Neděkujeme, odejděte a s Vámi celá slavná ODS. Zničili jste tu od 90.let co se dalo, vytunelovali, rozkradli, milióny si naposílali do švýcarských bank. Překabátili se z veksláckých komoušů na OF a pak nalezli do ODS. Za komoušů jste tu zavedli uplácení doktorů, lázně byly jen pro ty co daly kafe a flašku. Stavěli domy jen šmelináři co si nakradli a na západ jezdil jen ten kdo šplhal a měl konexe. Po revoluci, která ve skutečnosti nebyla žádnou revolucí jen převzetím moci, jste začali krást ještě více než za komoušů. Kryl o vás politicích složil píseň Revoluce kde vám zpíval že ti co kdysi kradli dnes dvojnásobně kradou. Nedali jste na Havla, který varoval, že by Klaus neměl být ministrem financí. Vytunelovali jste Poldi Kladno, OKD, Harwardský fondy s Koženým, kvůli vám byl americkej dolar za 40 a kvůli vám začali existovat bezdomovci. Neměli kde bydlet ale podporovali jste regulovanej nájem kdy zazobaný rodinky si drželi několik bytů pro své rozmazlené dětičky a ostatní musely platit předražený nájmy. Zničili jste podporou aut a neustálým zdražováním MHD ještě více přírodu a vzduch, který už za komoušů nestál za moc. Když jste měli na kahánku, udělali jste se socanama komedii na lidi a vymysleli opozoční smlouvu aby se nepřišlo na další špinavosti. Dalších 8 let se jako nic moc nedělo až na křišťálově čistýho Stáníka o kterým se neví jestli jste ho chtěli zlikvidovat nebo je s vámi spolčený. Volání lidí po vládě odborníků nikdo nerespektoval, protože tady jde jen politickým stranám o koryta. Není tady ve skutečnosti žádná pravice a levice, jenom populistický střed. Mezitím vám zase narostl hřebínek a protože jste splachovací, vymysleli jste si Kubiceho zprávu která se vám teď ale vrátila i s úrokami když si vyřizujete účty mezi sebou. Udělali jste z politiky póvl, kdybyste přišli do bytů lidí viděli byste jak o vás mluví. Jako o špíně a póvlu toho nejspodnějšího kalibru.Lidi vidí, že jediný o co vám jde je stáhnout je ze všech peněz poctivě vydělaných.SBOHEM.FUJ.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:55)
Tak na to se odpovědět nedá. Holt nás rád nemáte a bez ohledu na to, kdo všechno odejde, ani mít rád nebudete.
OTÁZKA (21.9.2008 18:54) Jana-2.část
Jediná naděje, která tu byla, PAN ŠVEJNAR FOR PRESIDENT jste opět zazdili. To se vám+komunistům hodilo. Kdybyste tak urputně neseděli na vašich sobeckých, pokleslých a amorálních názorech a nápadech, mohlo tu konečně po 20 letech začít nové ovzduší a nová doba. Nebo jste chtěli aby byly nadále kryty nějaké zločiny?! To bylo hrozné jak jste tam lítali jak poděsové a sháněli hlasy pro toho vašeho Klause abyste se z něho všichni nezbláznili. Čím vás tak uchvátil? Tím že není věrný svojí ženě? Pan Švejnar byl NĚKDO, byla to noblesa, člověk se srdcem na pravým místě a s kulturou na úrovni. Novotný je hrdina, kterej stejně jako Kořistka, Ploc atd. řekli pravdu, že byli upláceni. A vy jste se zachovali jako zbabělci. Místo abyste zpytovali svědomí tak lžete. A kdo lže ten krade. Za vašich vlád se jen krade, fetuje, kouří, chlastá, všude plno mrtvejch, bouračky pomalu na každým rohu, zastáváte se pedofilů, Kubera prej něco mlel, že když se jen dívají na video není to trestné, no kde to jsme? CO nám to tu vnucujete? Dětem jste sebrali mlíko do škol a příspěvky na děti, důchodci chudáci celej život dřeli a teď jim z toho žalostnýho důchodu ještě seberete ještě 30 Kč na doktory a drahý doplatky na léky a zkorumpovaní doktoři si jezdí na luxusní dovolený do Egypta a já nevím kam ještě a píšou pak lidem bludy jen aby vyhověli zlodějům z farmaceutických firem, kteří se chtějí napěchovat miliónama. Důchoci v Německu berou 60 tisíc důchod a průměrnej plat tam je 100 tisíc. Kdyby nebylo těhlech sobeckých bezcharakterních lidí kteří na začátku 90.let nalezli do vysokých pozic tak jsme mohli být na stejný úrovni jako Němci! Komárek tehdy řekl koruna bude jako marka. Ale to byste museli ho poslechnout a ne sobecky jako ovce poslouchat Klause s jeho divokou privatizací. Víte vy vůbec, že existuje plno českých rodin, které v životě neviděli moře? Víte vy vůbec že děti z některých rodin nemají na jogurty a na školy v přírodě a že máme nejvyšší počet dětí v Evropě v dětských domovech?HOWG
ODPOVĚĎ (24.9.2008 13:56)
Viz předchozí odpověď.
OTÁZKA (22.9.2008 1:56) Vašek
Nikam neocházejte a podpořte opozici, která by mohl změnit poměry v zemi. Nová vláda Vám může dát novou šanci na uplatnění v politice. V současné ODS jste nepřítel číslo jedna jen proto, že máte zájem dodržet předvolební sliby. Spojil jste se s neslušnými lidmi, což v politických spolcích normální.
ODPOVĚĎ (24.9.2008 14:02)
Problém je v tom, že opozice měla prostor ukázat 8 let, za co stojí. Vím, že dneska už to skoro všichni zapomněli ale prokázala, že za nic. Druhý problém je v tom, že naděje na zásadní změnu vkládané do této vlády, jsou již téměř rozpuštěny. Třetí problém je v tom, že Česká republika nemá bez kvalitní vlády šanci úspěšně odolávat vnějším negativním ekonomickým vlivům. Vidím v tom jediný pozitivní závěr: nemůže to trvat dlouho a musí dojít k zásadní změně. Bohužel neumím odhadnout, jak dlouho se ještě musíme všichni trápit. Děkuji všem diskutujícím za jejich dotazy a těším se na další komunikaci s Vámi. Vlastimil Tlustý
přeposlat e-mailem