Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Ptejte se online Libora Michálka na kandidaturu do Senátu

Libor Michálek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

PRÁVĚ MŮŽETE POKLÁDAT SVÉ OTÁZKY

Proslavil se upozorněním na nekalé praktiky na ministerstvu prostředí, nyní chce bojovat s korupcí ze senátní lavice. Někdejšího šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka vyšlou do Senátu hned tři strany, kromě KDU-ČSL i Strana zelených a Česká pirátská strana. Čeho chce v Senátu dosáhnout? Jak dnes vnímá pořízení nahrávek, kvůli kterým pod tlakem rezignoval ministr Drobil? Ptejte se Libora Michálka.

položených otázek: 41 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (1.8.2012 11:37) Zaměstanec SFŽP
Libore, Vy jste tak trochu pábitel, ne? Tři měsíce jste nám tu řádil na fondu, dosadil své oblíbence, třeba alkoholika Čecha, na funkce náměstků, pak udal fond u EU, takže dodnes neproplácí evropské peníze a teď si hrajete na posledního spravedlivého, který bere dva roky peníze za nic, vykládá, že je bankéř a prudí se svojí odborovou organizací. Pokud vás dosadil do funkce obžalovaný Knetig, tak máte pěkné přátele.
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:47)
Dobré odpoledne, SFŽP se stal v roce 2011 pěkným příkladem toho, jak jsou nafouklé rozpočty státních institucí. Běžné výdaje měly být 830 mil. Kč (280 mil. Kč právní, poradenské a jiné pseudoslužby) a jaká byla realita po mediálním zájmu ? 586 mil. Kč, úspora skoro čtvrt. miliardy. Myslím, že jde o pěkný příklad, jak uspořit 30%, aniž by byl propuštěn jediný zaměstnanec ... Když vezmu, kolik máme státních institucí, kolik desítek státních podniků a státem ovládaných a kolik stovek firem ovládají samosprávy ... Naplňuje mě to nadějí ... Přeji všem čtenářům hezký zbytek dne Děkuji všem za dotazy Libor Michálek
OTÁZKA (1.8.2012 11:36) Vojtěch Pospíšil
Vážený pane Michálku, Jsem přesvědčen, že boj s korupcí nemá politické řešení. Musí začít fungovat soudy, státní zastupitelství a policie. Přesto Vám držím palce. Nenechte se znechutit a bojujte dál. Pevný postoj navzdory všem nepříjemnostem může být pro všechny inspirací a posilou. Je ještě nějaká šance, že pan Drobil skončí před soudem? Děkuji.
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:41)
Vážený pane Pospíšile, souhlasím s Vámi, že boj s korupcí je komplexní téma. Kvalitní zákony jsou předpokladem nutným, nikoliv postačujícím. Aplikace práva hodně záleží na lidech, kteří jej aplikují, tam je to tedy už více o charakterech. Kauza Drobil stále uzavřená není, šance, že Drobil skonční před soudem stále existuje.
OTÁZKA (1.8.2012 11:32) Kalina
Dobrý den..Podle předchozích "dotazů"je vidět,že mnohým ležíte v žaludku,jako těžko stravitelné sousto.To je velkým vkladem k předurčenosti pro kandidaturu do senátu.Máte moje velké sympatie!...Kdo z prezidentských kandidátů by dostal Váš hlas?...Díky za odpověď
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:37)
Osobně očekávám, že se ještě další kandidáti na prezidenta objeví.
OTÁZKA (1.8.2012 11:30) Roman Kocián
zdravím Libore, celá rodina sledujeme tvuj boj s touhle mafii a drzime palce. Lidi kteri maji integritu jako ty do senatu urcite patri. Moje otazka se tyka Martina Knetiga. Kdy jsi pochopil ze je i on soucasti toho systemu? Nemel jsi zadne indicie uz drive??
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:35)
Ahoj Romane, děkuji za podporu i dotaz. To, že je Knetig součástí systému, jsem zjistil skutečně až po vstupu do SFŽP. Do té doby jsem neměl žádné idnicie, že jede v obchodu se státními úložkami (a možná i v dalších věcech).
OTÁZKA (1.8.2012 11:26) Adam
Snažil byste se nějak docílit toho, aby vám vaši voliči mohli po volbách nadále důvěřovat? Jak byste vyvrátil představu mnohých, že chcete do Senátu jen kvůli pěknému platu? Díky.
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:32)
V případě zvolení chci s voliči aktivně komunikovat. Svá rozhodnutí hodlám přijímat na základě transparentních postupů. Nehodlám např. podporovat přijetí zákonů, k nimž nebude zpracována analýza dopadů regulace. Nejsem člověkem, u něhož jsou peníze na prvním místě. Kdyby byl opak pravdou, jsem dnes v představenstvu nějaké banky za plat násobně přesahující senátorský plat.
OTÁZKA (1.8.2012 11:04) Amigo
Držím palce a doufám, že společně s paní Eliškou Wagnerovou v Senátu hodně dokážete. Jak přesvědčíte voliče v Praze, aby Vás volili? A jakou vnímáte Vaší šanci na úspěch?
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:28)
Věřím, že voliče může přesvědčit upřímnost. Šance (se domnívám) jsou větší než malé.
OTÁZKA (1.8.2012 11:03) Anonym
drzime palce. patrite tam ze vsech nejvic
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:26)
Děkuji za podporu
OTÁZKA (1.8.2012 10:53) DanZi
Mno a když tak čtu ty některé příspěvky a názory tak přeji hodně pevné nervy a trpělivosti při komunikaci - stojí to za to!!! :)
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:26)
Děkuji, trpělivost je naštěstí má vlastnost. LM
OTÁZKA (1.8.2012 10:44) BERAN
Pane Michálku, jste Mandžuský kandidát?
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:25)
Vážený pane Berane, jsem nadstranický kandidát.
OTÁZKA (1.8.2012 10:43) Jan Wolf
Dobrý den pane Michálku, kdo si myslíte že z vašich konkurentů má největší šanci se dostat do druhého kola senátních voleb ve vašem obvodu ? Děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchu ve vaši kandidatuře , Jan Wolf
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:24)
Vážený pane Wolfe, statistiku jsem studoval a nebylo by ode mně profesionální v tuto chvíli odhady činit. LM
OTÁZKA (1.8.2012 10:38) Marcela Láníková
Dobrý den, co byste poradil občanům, kteří nejsou spokojeni se současnou politickou situací a chtějí změnu? Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:23)
V mém případě nespokojenost s politickou situací vyústila v rozhodnutí do politiky vstoupit. Netvrdím, že je to recept vhodný pro každého, ale znám poctivé a slušné lidí, které bych v politice rád viděl.
OTÁZKA (1.8.2012 10:24) Ludvík
Moc Vám držíme palce a otázka je "Jak chcete bojovat s větrnými mlýny?"
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:20)
Důslednost, odpovědnost, profesionalita. Poctivost, čestnost, odvaha - to myslím může pomoci. Děkuji Vám za podporu.
OTÁZKA (1.8.2012 10:19) Jana K.
Vážený pane Michálku, předem Vám chci vyjádřit obdiv, že jste se dokázal postavit praktikám té bandy modrých kmotrů. Většina občanů ví nebo tuší, že tito lidé pouštějí naší zemi masivně žilou, ničí naši krajinu a budoucnost našich dětí, ale většinou ze strachu o zaměstnání nebo prosté zbabělosti mlčí a nadávají jen při soukromých rozhovorech s přáteli. Zajímal by mě Váš odhad: Myslíte si, že se podaří setřást vliv těchto parazitů dříve, než dojde k sociální polarizaci a vytvoření destruktivní nenávisti v české společenosti? Děkuji
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:16)
Jano, záleží na tom, co si náš národ nechá líbit. Senátní (i krajské) volby mohou být referendem nejen o vládě, ale rovněž o tom, zda mají mít dále vliv na politiku lidé, kteří se neosvědčily, ať jsou již z jakékoliv strany. Věřím, že pokud se voliči rozhodnou pro kandidáty slušné a poctivé, kteří budou nabízet konstruktivní řešení dnešních problémů, nemusí naše společnost skončit v marasmu destrukce.
OTÁZKA (1.8.2012 10:10) Jakub
Hezký den. Ve Vašem programu jsem si přečetl, že chcete otevřenější stát a přístup k informacím. Jak konkrétně byste toho chtěl dosáhnout a co si myslíte o tezi, že by úřady měly mít transparentní bankovní účty, kde by byly zveřejňovány všechny údaje, které podle zákona o svobodném přístupu k informacím lze zveřejňovat, a že by občan měl přístup do účetnictví a mohl si cokoliv ověřit?
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:12)
Jakube, děkuji Vám za otázku. Souhlasím s názorem, že úřady by měly mít transparentní účty, výdaje na nich tříděné tak, aby bylo možné rozklíčovat (např. v ostatních "běžných" výdajích) kolik šlo na právníky, poradce, marketing apod. Nemám teď prostor popisovat blíže změny, které si představuji v zákoně o svobodném přístupu k informacím, nicméně společnou tezí je více informací zpřístupnit ve formátu, s nímž se dá dále efektivně pracovat.
OTÁZKA (1.8.2012 10:05) Mirek
Necítíte se trapně svou snahou o koryto v senátu poté, co jste se představil veřejnosti jako amatérský fízl a křivý člověk? Již jste se omluvil panu Drobilovi poté, co soud rozhodl o jeho nevině? Máte nějaké svědomí a řídíte se desaterem?
ODPOVĚĎ (1.8.2012 12:08)
Mirku, o koryta mi nikdy nešlo. Kdyby byl opak pravdou, byl bych dnes v představenstvu nějaké banky a neodpovídal na dotazy na tomto serveru. Ohledně pana Drobila máte špatné informace. Kauza ještě před soudem nebyla. V kauze Knetig je hlavní líčení nařízeno na konec srpna. Mám svědomí a biblické zásady se ve svém životě snažím uplatňovat. Ochrana slabších někdy je spojena s upozorňováním na nekalosti "mocných".
přeposlat e-mailem