On-line se starostou Pavlem Loudou

Nový Bydžov. Starosta Pavel Louda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

UKONČENO

K „řešení romské otázky“ vyzývá starosta Nového Bydžova Pavel Louda. Kvůli neustávajícím násilnostem a krádežím ve městě na Hradecku se starosta nebál použít v několika výzvách ostrá slova namířená proti Romům. Kvůli problémům ve městě se už obrátil i na ministra vnitra Radka Johna. Vadí mu nedostatek policistů v ulicích a nastavení sociálního systému, kdy nepracující dávky utápějí v herních automatech. Je správné, aby používal starosta slova, že se „cikáni roztahují ve městě, otravují, kradou, znásilňují“? Přečtěte si, jak starosta Pavel Louda odpovídal na vaše dotazy.

položených otázek: 62 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Zodpovězené otázky

OTÁZKA (8.1.2011 14:35) Pekárek M.B.
Domníváte se pane starosto,že státem nařízená pracovní povinnost pro všechy,podotýkám,všechny ty co berou soc.dávky by vyřešil Váš problém?Ale to by vláda musela asi chtít!! Pro naší vládu je jednoduší rozhazovat naše daně!! Děkuji a nenechte se odradit od Vámi nastoupeného kurzu řešit to co má vláda řešit sama.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 9:40)
Nařízená pracovní povinnost problém nevyřeší, neboť práce u města není tolik jak se může zdát. Lidé na dávkách hmotné nouze, tj. na nejnižším stupni záchranného sociálního systému, jsou pracovně velmi slabí. Dohled na jejich pracovní výkon stojí mnoho sil. O povinné práci u ostatních dávek není možné uvažovat, neboť do nich patří i rodičovský příspěvek apod.Nutná je změna legislativy komplexního charakteru.
OTÁZKA (8.1.2011 15:06) pavel peterka
myslíte si,že v téhle zemi funguje rasismus naruby?
ODPOVĚĎ (10.1.2011 9:40)
Mám pocit, že ano!
OTÁZKA (8.1.2011 15:49) Petr Jiri Sidlo
Otazka v uvodu clanku je polozena velmi spatne!!! Nemeli bychom se ptat zda je spravne jaka slova pouziva starosta, ale spise zda je spravne, ze stat nic nedela s tim, ze lide, kteri jsou naprosto neochotni cokoli delat, naprosto neochotni chovat se normalne a jeste navic otravuji a napadaji slusne a pracujici lidi nebo deti, se jen vysmivaji celemu narodu. Media by naopak uz konecne jednou mela lidem jako je pan starosta zacit pomahat namisto toho, aby je neustale napadala a upozornovala na to, ze jsou jiste rasisty kdyz hodneho Roma, ktery jen znasilnil 20ti letou zenu ceske narodnosti, oznacuji slovem cikan. Proboha proberte se uz konecne lidi!!! Kde porad vidite rasismus? Jedine o co lidem v tomhle statu jde je, aby se jich ten stat, kteremu plati dane zastal a zacal tyhle nezvladatelne existence nejak resit! A jen tak na okraj. Nezkousejte to s recickami o integraci a podobnymi nesmysly. Mame za sebou vice nez sedesat let pokusu je necemu naucit. Bezvysledne. Takze nastava cas na skutecne tvrde reseni. Pokud se rychle nezacne neco delat a nezavrou usta ti neustali zastanci te hodne mensiny skonci to katastrofou. Prerust pres hlavu uz jsme si je nechali. Ted nam zbyva posledni sance jak to vyresit relativne v klidu. Pane starosto verim, ze ta normalni cast naroda, ktera pracuje a plati dane stoji za Vami. Ja osobne Vam moc drzim palce a doufam, ze Vas to nesemele a budete mit stesti a situaci zvladnete a vyresite! petr.jiri.sidlo@centrum.cz
ODPOVĚĎ (10.1.2011 9:41)
Děkuju za podporu!
OTÁZKA (8.1.2011 16:51) Old
Pokud vyholení mladíci v maskáčích pořádají nějakou soukromou hudební akci za zavřenými dveřmi, je toho plná televize i noviny, venku po zuby ozbrojená policie v počtu minimálně jednou takovém - číhá na nějaké případné porušení zákona... Nezeptáte se novinářů i policie a ministra vnitra, proč když u Vás už se stalo zřejmě jinou skupinou mladíků porušování zákona běžnou, musíte si částečně ochranu občanů platit z městské pokladny. Nebo je nějaký zákon, že Romové jsou chráněný živočišný druh a jen na ostatní se musí přísně?
ODPOVĚĎ (10.1.2011 9:49)
Věřte, že se již mnoho týdnů intenzivně zabývám problematikou Romů a zjišťuji, že jsou chráněným druhem. Náš stát je chrání pod zástěrkou lidských práv. Romské dítě má nárok na zvláštní podpory na školní stravu, pomůcky, apod. Sociálně slabé bílé dítě má smůlu. Ptám se stáu proč a on mi neodpovídá. Chce po mě, abych jednal ve jménu evropské soudržnosti, tudíž, vražme do nich co nejvíc peněz, možná se to povede a úspěch bude 1 i 2 procenta. U nás je Romů 5% populace, městských bytů mají ovšem přidělno 7%. Ale jejich podíl na zdejší kriminalitě je více než 30%. Naši občané ve výkonu trestu odnění svobody - 35% Romové.
OTÁZKA (8.1.2011 18:14) Zdeněk Pastucha
Dobrý den pane starosto, chci Vás ujistit, že drtivá většina slušných lidí Vám drží palce. Je hrozné, že obava z nařčení z rasizmu svazuje politikům ruce při vytváření a schvalování zákonů, které by chránily slušné lidi a státní kasu před nepřizpůsobivou menšinou. Je v naprostém pořádku nazývát věci správnými jmény. Pokud je zloděj zlodějem, vyžírka vyžírkou, proč hledat jiné názvy, abychom neurazili rádobyhumanisty.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 9:51)
Všímáte si, jak ve výše uvedených odpovědích užívám termín Romové? Tak je dle našeho státu žádoucí.
OTÁZKA (9.1.2011 0:22) Martin S.
Dobrý den, ve svém prohlášení v listopadu 2010 jste vyjádřil svoji lítost nad tím, že nemáte zákonnou možnost "cikány" vymístit z města. Pokud je ale přesto nějak dostanete z města, kam myslíte, že asi půjdou ? Jsem z vesnice nedaleko Bydžova a rozhodně nesouhlasím s tím, abychom řešili problémy, které k nám odsunete vy. Vaše kroky ke zvýšení bezpečnosti ve městě jsou správné, přestaňte ale snít o vývozu problémů za ceduli města.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 9:56)
Věřte mi, že dobře vím, že problém se odsunutím Romů do jiné obce nevyřeší. I přesto, že jsem minulý týden obdržel několik nabídek podnikatelů z celé republiky, kteří vlastní nemovitosti ubohé kvality ve městech, kde nežijí, na přestěhování našich Romů do těchto lokalit, za adekvátní finanční satisfakci, nehodlám se tím vůbec zabývat. Naopak jsem dotčená města upozornil, že takové nabídky máme. Mimo to volalo několik vyděšených starostů, že tam údajně nemovitosti město kupuje pro tento účel. Takže: Akce stěhování Romů na náklady města se nekoná!
OTÁZKA (9.1.2011 8:31) Boháč Ladislav .
Myslíte si pane starosto že rómská otazka by měla být co nejdříve řešena na vládní urovni, aby nepřerostla v nepokoje obyvatelstva ? Můžete mne vysvětlit proč vláda nezasáhne a proč ponechává bez povšimnutí rozsáhlou kriminalitu a agresivní chování a to nejen u vás v Bydžově ? Vždyť tohle již nemá nic společného s rasizmem a diskriminací, je to násilná činnost etnika, která si na základě dnešnich výhod a lidských práv vynucuje zvláštní postaveni oproti ostatním lidem ! Copak vláda nemá prostředky jak toto etnikum patřičně usměrnit a nebo se bojí že bude odsouzena jako vláda rasistická ?
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:03)
naše vláda se bojí odsouzení, že by měla být vládou rasistickou. Vláda zřídila speciální agenturu pro sociální začle\ňování této skupiny, do které jdou obrovské sumy peněz. \Dělá jen to, co my v uplynulých 15 letech. Poradili nám, a´t zaplatíme více terénní sociální práce, více asistentů pedagogů a více dluhových poraden. V každém případě je nutné, aby romská otázka byla řešena na vládní úrovni.
OTÁZKA (9.1.2011 9:37) Pepa
Dobry den, 1) Budou se ucitele, socialni pracovnici, policajti a dalsi v Novem Bydzove ucit cikanstinu/romstinu, aby rozumeli svym zakum, klientum, ..? 2) Bude cikansky jazyk/romsky jazyk v novobydzovskych skolach jako volitelny predmet? Dekuji Vam za odpoved.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:04)
Naši Romové češtině dobře rozumí, výukou romštiny se nehodlám zabývat. Učí se snad v Anglii a Americe češtinu, aby rozuměli našim lidem, kteří jsou tam v menšině?
OTÁZKA (9.1.2011 9:46) Pepa
Dobry den, budou v socialne vyloucenych romskych lokalitach (ghettech) zalozeny osadni vybory podle Zakona o obcich c. 128/2000 Sb.? Dekuji Vam za odpoved.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:10)
Pokud se ptáte na Nový Bydžov, tak nikoli, procento zastoupení menšiny v populaci musí být dle zákona vyšší.Nicméně zástupci našich ROmů mají možnost být v komisích, jako poradních orgánech rady města. Dosud tomu tak bylo, vždy jsme hledali zástupce, kteří by byli ochotni v komisích pracovat. Problém je, že do komisí jaksi nechodí. Za minulé období byla jejich docházka např. v komisi pro sociální věci 15%.
OTÁZKA (9.1.2011 14:13) Jan Sova
Dobrý den, máte plán, jak problémy v Novém Bydžově řešit? Co si slibujete od setkání s dalšími obcemi, které řeší obdobné potíže? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:11)
Plán máme, jde o souhrn opatření v režii města a o návrhy směrem k legislativě. \od setkání si slibujeme více nápadů, jak problémy řešit a vyjádření starostů směrem ke státu.
OTÁZKA (9.1.2011 16:22) Alois J.
Dobry den pane starosto,moc obdivuji vasi odvahu.V dnesni dobe musime Vase normalni pocinani nazvat odvahou.Nechavame se diskriminovat etickou mensinou zlodeju,nasilniku a lenochu!! Alois J.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:12)
děkuji všem za podporu!
OTÁZKA (9.1.2011 19:16) Libka-severní Čechy
Pane starosto, držím vám palce a věřím, že se konečně snad tato neúnosná situace pohne k lepšímu a vezme si z vás příklad i vedení ostatních měst, bydlím v pětitisícovém městě na severu Čech a zde máme také problémy s touto nepřispůsobivou menšinou, staří cikáni jsou celkem v pohodě, ale ti noví přistěhovalci , to je banda lumpů, zlodějů a násilníků, nedávno tři cikánky zmlátily zdr.sestru v ordinaci a jednu paní, která se jí chtěla zastat taky zbily a ještě okradly, ta skončila dokonce v nemocnici, policajti ovšem celou věc zametli pod koberec, problémy dělají i ve škole, naše děti se bojí cikánských dětí i jejich rodičů, protože stále vyhrožujou, ve městě taky dělají bordel a chovají se, jako by jim celý město patřilo, máme toho taky plný zuby.Takže vám fandíme, mějte se. S pozdravem Severočeši...
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:14)
zajděte na radnici a pošlete sem Vašeho starostu na setkání 14.2.2011. Třeba s tím pohnem.
OTÁZKA (9.1.2011 20:35) J. Štěpán
V Mostě se mnoho 30-letých Romů chlubí tím,že nebyli ještě ani minutu v práci.Připadá Vám to normální? Romové naprosto neotřesilně předpokládají, že je budeme po celý život živit,bud soc.dávkami,poukázkami atd. Je možné toto změnit z pozice okresního politika? Přeji mnoho sil a vážím si Vaší odvahy říci nahlas to,co si drtivá většina občanů myslí! Škoda, že v Mostě nemáme tak statečné vedení radnice.
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:15)
AŤ nám vedení města Most přijde na pomoc. Když nás bude víc, musíme přece mohé dokázat. 14.2. se scházíme tady v Bydžově.
OTÁZKA (9.1.2011 20:35) Ardeny
Kontaktovala Vas Delnicka strana socialni spravedlnosti kvuli problemum s kriminalitou v Novem Bydzova?
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:16)
Kontaktovala nás již v prosinci, na nabídku pomoci DSSS jsme nereagovali. Problémy chceme řešit jiným způsobem.
OTÁZKA (9.1.2011 20:38) Rave ON
Jaky maji nazor na soucasnou kriminalitu v N. Bydzove ostatni politicke strany, ktere jsou ve meste - tedy mimo "Vasi" ODS - TOP 09, CSSD, Strana sv. obcanu?
ODPOVĚĎ (10.1.2011 10:17)
Zeptejte se jejich lídrů, kteří si na slibu snížení kriminality ve městě dělali volební program
přeposlat e-mailem