18. září 2014 15:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dluhy dusí ODS. Pošlete nám peníze, žádá Fiala spolustraníky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 40Diskuse
Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala u řečnického pultíku na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala u řečnického pultíku na... | foto: ČTK

PRAHA Téměř 42 milionům korun je dluh, který tíží ODS. Převážně ho tvoří neuhrazené zdravotní a sociální pojištění i další prohřešky. Předseda strany Petr Fiala se rozhodl vyvést svou stranu z problémů prosbou o pomoc. Nechal zřídit transparentní účet a s výzvou "Pro ODS, pro budoucnost" se obrátil na všech skoro 18 tisíc členů strany.

„Přišlo mi to jako dobrý nápad. Třeba právě proto, že já také nechci mít nic společného s minulostí ODS, ale chci mít něco společného s její budoucností,“ okomentoval Fiala výzvu pro deník Právo, který na jeho iniciativu upozornil. Sám na účet již odeslal třicet tisíc korun a nyní doufá, že se k němu přidají i další členové. „Řídím se heslem: nic nečekej, nebudeš zklamán. Já jsem dal částku, jakou dát mohu, a čekám, že se najdou lidé, kteří se ke mně přidají,“ řekl.

„Kolik jich bude, to se uvidí. Určitě nemůžeme spoléhat na to, že jednou sbírkou vyřešíme minulé financování ODS, ale když přispějeme na to, abychom si s dluhy poradili rychleji, je to jen dobře,“ dodal Fiala. Jeho výzva by prý mohla přitáhnout zájem sponzorů, slibuje si.

Za prázdnou stranickou kasu může především nepořádek ve financích. Zadluženost pak snižuje důvěryhodnost strany a mohla by se zásadně podepsat na výsledku voleb, což si Fiala uvědomuje. „ODS se o své peníze dobře nestarala.

Což nevylučuje, že někteří členové ODS se o její peníze opravdu starali. Stranická kasa je prázdná a o svých dluzích si můžeme přečíst ve všech novinách,“ napsal do průvodního textu výzvy, který rozeslal členům ODS.

Lidovky.cz
  • 40Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.