Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

OffshoreLeaks: Skupina novinářů odhalila obří síť daňových podvodníků

Objem dat o daňových únicích je 160krát větší než americké diplomatické depeše, které v roce 2010 zveřejnil server WikiLeaks.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Eischler

brain washing
tedy rekl bych typicke vymyvani mozku - nekdo ma ucet v cizine a je to demon. priprava pro vyvlastneni. cituji: "co stat ma, ukrad" rekl FN nejvetsi novodoby myslitel. je proto lepsi tem, co jeste neco  maji sebrat = dane a spravne soudrusky prerozdelit pres EU ci jine byrokraty, kde se pochopitelne 2/3 ukradnou. od otroctvi k odvaze, od odvahy ke svobode, od svobody k prosperite, od prosperity k blahobytu, od blahobytu k lenosti, od lenosti k apatii, od apatii k otroctvi (byt i dluznemu) ze se nestydite zde publikovat tyto clanky, inu entropii nezastavis ani v ceskeposici, ze ...  
0/0
5.4.2013 21:19
Foto

Josef Novak

Mám rád když politici drží
Mám rád když politici drží slovo.Socialistovi  bolševického typu Klémovi trvalo dvacet let než splnil svůj slib a zakroutil kapitalistům krkem a nikdo mu to nevěřil, socialistovi nacistického typu Hitlerovi taky nikdo nevěřil , že splní to co psal ve své knize. A teď tady máme socialistu multikulturního  typu, Baroša , byvalého šéfa komunistů Portugalska a ten neslibuje vůbec nic a taový jsou nejhorší a spolu s jezitou van Ropuchou budou kroutit krkem nám všem Takový  , kteří nejsou nikým volení, ale jen nadekretovaní nějakým bruselkým UV, tak takový jsou schopni udělat takový rachot, že ti dva před nimi budou jen takový pionýři..A proč si bohatí lidé vyvádějí peníze mimo svoje domovské státy? Protože jim nevěří. Negarantují jim stálé právní prostředí, nedávají prostor pro žádoucí kontinuální práci a zasahují politickými prostředky pro chodu soukromých podniků a firem. Nemají jistotu, co bude s jejich penězi, a než by je vystavili možnosti novodobé ´demokratické´ konfiskaci a znárodnění, schovají si je jinde.Troufám si tvrdit, že těch 130.000 lidí z celého světa, investigativně objevených novinářskou svoločí, se významnou měrou i tak podílí ve svých domovských státech na zaměstnanosti a zajištění pracovních příležitostí pro ostatní. Místo zdravé motivace k jejich daňovému návratu je teď politici budou honit jako zvěř. Místo snížení daní, garance jistoty právního prostředí, možnosti spolehnout se na to, že co vlády a parlamenty odsouhlasí letos, bude platit i příští rok, místo jistoty, že jim peníze nevezmou jako na Kypru, tedy místo pozitivní motivace ke svobodnému rozhodnutí, které se vyplatí nejen těm bohatým, ale i lidem, kterým dávají práci po celém světě, organizují hon na čarodějnice, připravují hranice a vzájemně se hecují, kdo bude vůči nim tvrdší.Jsi bohatý? Tak jsi hajzl! Vzpomněl jsem si na pár hesel, která zcela zjevně neztratila nic na své síle: „Jednotně s národy socialistického společenství, za další vítězství socialismu a míru ve světě!“ „Jednotně v boji proti imperialismu!“ nebo „Jednotou pracujících k socializaci!“ 
0/0
5.4.2013 5:36
Foto

P48a92v13e23l 80M13i84c60h32a48l 9903175303

A proč nejsme rájem my?
Třeba je čas upgradovat berní systém, možná by stačilo jen pečlivější aplikování již platných zákonů.
0/0
4.4.2013 19:05
Foto

Krtek

Ach, jo.
Ti co mají mnoho, chtějí ještě více, proto utíkají do daňových rájů. Vláda špatně hospodaří s vybranými daněmi a aby měla dost peněz na rozhazování,. tak obyčejným lidem zvyuje stále DPH a jiné daně. Kdy politici pochopí, že jsou zaměstnani občanů a proto by měli být souzeni - všichni - za špatnou správu cizího majetku.
0/0
4.4.2013 11:24
Foto

Filias

Sami to nepochopí
Pochopí to, až to občan nebude jak slepá ovce házet těm samým zlodějům co tam jsou roky, nebo co mají jen plná ústa keců jak to od teď bude lepší.Žádní dokonalí politici sice neexistují, ale pokud se nespoléháte na to co vám naservíruje televize, tak lze najít alespoň ty u kterých existuje reálná naděje, že se budou ke svým občanům chovat lépe.
0/0
4.4.2013 14:16