Olympijská čísla

2631

sportovců se ve Vancouveru zúčastnilo všech soutěží, před čtyřmi roky v Turíně jich bylo o sto méně. V rekordním počtu bylo i nejvyšší zastoupení žen v historii, které tvořily 40 procent mezi všemi účastníky her.

6:50,91

minuty činil vítězný čas Martiny Sáblíkové v závodu na 5000 metrů, ve kterém byla rychlejší o 48 setin než druhá Němka Beckertová.

14

zlatých medailí získali ve Vancouveru kanadští sportovci, čímž vytvořili rekord zimních olympiád. Pořádající země předčila bývalý Sovětský svaz, který získal třináct zlatých medailí v roce 1976, stejně se před osmi lety v Salt Lake City vedlo Norsku.

88:4

Týmy Kanady a Spojených států zakončily hokejový turnaj žen s výrazně kladným skóre. Účastnice finále, ve kterém zvítězily domácí hráčky, odsoudily ostatní země do role outsiderů.

12 000

běžců s pochodní se vystřídalo při pouti s olympijskou pochodní, která urazila během 106 dnů před slavnostním zahájením 45 000 kilometrů po kanadském území.

6 780 000

korun rozdělil Český olympijský výbor mezi medailisty a jejich realizační týmy. Víc než polovinu z této sumy (3,4 milionu) si vybojovala rychlobruslařka Martina Sáblíková.

576

gramů byla největší váha olympijské medaile z Vancouveru. Na žádném z 615 vyrobených kousků nepravidelných tvarů byste nenašli stejný vzorek.